Vertybinių popierių prekyba

Atsižvelgiant į Jūsų poreikius, galimybes, pageidaujamą pelną bei toleruojamą riziką, Šiaulių banke galite prekiauti finansinėmis priemonėmis, kurios Jums tinkamiausios siekiant savo investavimo tikslų.

Priemonės ir sandoriai

Obligacijos

Tai skolos vertybiniai popieriai, kuriuos leidžia vyriausybės, finansų įstaigos, įmonės ar kitos finansų institucijos. Įsigydamas obligacijų, investuotojas skolina lėšas obligacijų leidėjui (emitentui). Emitentas įsipareigoja iš anksto nustatytais terminais mokėti palūkanas šių vertybinių popierių įsigijusiems asmenims, o obligacijų galiojimo termino pabaigoje – išmokėti nominaliąją jų vertę. Obligacijos susijusios su palyginti nedidele rizika, tačiau pelnas taip pat nėra didelis.

Akcijos

Akcijos yra įmonės nuosavybės dalis. Akcijos patvirtina jų savininko, t. y. akcininko, teisę dalyvauti valdant bendrovę, gauti dividendus ir naudotis kitomis įstatymų numatytomis teisėmis. Įsigyti dalį verslo, t. y. įmonės akcijų, yra rizikingiau nei skolinti įmonei lėšų įsigyjant obligacijų: kartu su akcijomis įgyjama ir valdymo pareiga bei atsakomybė. Tačiau investavimas į akcijas suteikia didesnių galimybių uždirbti.

Investiciniai fondai

Tai kolektyvinio investavimo priemonė, t. y. investuotojams bendrąja daline nuosavybės teise priklausantis turtas, kurį fondo valdymo įmonė investuoja pagal tam tikrą strategiją. Į fondus investuotų lėšų valdymas patikimas investavimo specialistams. Investuotojai, atsižvelgdami į priimtiną riziką, gali pasirinkti tinkamiausią investicinių fondų rūšį (akcijų fondus, obligacijų fondus, mišriuosius fondus, pinigų rinkos fondus, indeksų fondus ar fondų fondus).

Biržoje prekiaujami fondai (angl. exchange traded funds, ETF)

Šių investicinių fondų vienetais prekiaujama biržoje, todėl jų įsigyti ir parduoti paprasčiau nei įprastų investicinių fondų vienetus. Šių fondų vertė dažnai susiejama su tam tikru indeksu (energetikos išteklių, technologijų, kitų prekių ar žaliavų, tauriųjų metalų ir pan.), todėl kintant indeksui atitinkamai kinta ir fondo vienetų kaina. Biržoje prekiaujami fondai paprastai nėra aktyviai valdomi. Jų vienetais biržoje prekiaujama kaip įmonių akcijomis.

Išvestinės finansinės priemonės

Šių priemonių (sandorių arba susitarimų) vertė priklauso nuo finansinių priemonių ar turto, su kuriuo susietos išvestinės, vertės pokyčių. Dažniausiai sudaromi pasirinkimo, išankstiniai, ateities ir kiti sandoriai, kurių objektas susiejamas su akcijomis, obligacijomis, žaliavomis, tauriaisiais metalais, valiuta, palūkanų normomis ar kitomis prekėmis. Šių finansinių priemonių terminas gali būti nuo kelių dienų iki kelerių metų.

Atpirkimo sandoris (angl. repurchase agreement, REPO)

Sandoris, pagal kurį viena šalis už pinigus perleidžia kitai šaliai finansinį turtą, įsipareigodama per nustatytą laiką jį atpirkti nustatytomis sąlygomis. Tai greitas ir patogus būdas pasiskolinti lėšų tam tikram laikui įkeičiant turimas finansines priemones.

Kaip pradėti investuoti?

  1. Šiaulių banko padalinyje arba apsilankę interneto banke turite pasirašyti Investicinių paslaugų teikimo sutartį ir atsidaryti Investicinę sąskaitą.
  2. Įsigyti vertybinių popierių ir juos parduoti galima naudojantis vertybinių popierių platforma arba per finansų konsultantus bei maklerius (Darbo laikas: I-V 8.00-17.00).

Kur kreiptis?

Telefonu 1813
(+370 37 301 337 skambinant iš užsienio)

Čia pateikiama informacija yra tik pristatomasis rinkodaros pranešimas. Ji negali būti vertinama kaip pasiūlymas įsigyti kurių nors finansinių priemonių, jas parduoti ir (ar) sudaryti sandorį (-ius).

Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su tam tikra rizika, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite įvertinti, kad tam tikromis aplinkybėmis, kurios nepriklauso nuo AB Šiaulių banko valios ir veiksmų, gali nukristi Jūsų investicijų vertė. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.