Daugiabučių renovacija

Kaip žinoti, kada būstą reikia renovuoti, ir kodėl verta tai daryti?

Daugiabutis pastatytas ar leidimas jį statyti gautas iki 1993 m.? Jo energinis efektyvumas greičiausiai yra maždaug dvigubai prastesnis nei būstų, statytų pagal atnaujintus normatyvus arba jau renovuotų. Tai reiškia, kad siekiant padidinti energinį namo efektyvumą, daugiabutis, kuriame gyvenate, turėtų būti renovuotas.

Renovacijos nauda yra akivaizdi:

Sumažėja šildymo kainos
Padidėja būsto vertė (vidutiniškai 15–20 %)
Komfortiškas buto mikroklimatas
Gražesnė gyvenamoji aplinka
Geresnė kaimynystė
Sumažėjęs poveikis klimato kaitai

Pagrindinis būsto modernizavimo tikslas – pagerinti daugiabučio namo energinį efektyvumą, o Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, po renovacijos vidutiniškai sutaupoma apie 50–70 % ar net daugiau pastato apšildymui naudojamos energijos. Taip pat verta nepamiršti, kad valstybė dalinai kompensuos jūsų patirtas išlaidas, skirtas energinį efektyvumą didinančioms renovacijos priemonėms įgyvendinti.

Projekto administratorius

 

Administratoriumi gali būti:

Daugiabučio namo savininkų bendrija, įgaliotas asmuo arba kitas juridinis asmuo veikiantis Butų savininkų jungtinės veiklos sutarties pagrindu, kuris Nekilnojamojo turto registre yra įregistruotas konkretaus daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytoju;

arba

juridinis asmuo, kuris savivaldybės sprendimu yra paskirtas Savivaldybės programos įgyvendinimo administratoriumi.
Tolimesnius žingsnius, t.y. planavimą, pirkimą ir kreipimąsi dėl finansavimą vykdys pasirinktas ar paskirtas administratorius, veikiantis kaip juridinis asmuo.

Daugiau informacijos rasite verslo klientų puslapyje.

Kur kreiptis?