Akcijos
Pildyti užklausą
Akcijos – tai įmonės nuosavybės dalis. Akcijos patvirtina jų savininko (akcininko) teisę dalyvauti valdant bendrovę, gauti dividendus ir naudotis kitomis įstatymų numatytomis teisėmis. Įsigyti dalį verslo, t. y. įmonės akcijų, yra rizikingiau nei skolinti įmonei lėšų įsigyjant obligacijų: kartu su akcijomis įgyjama ir valdymo pareiga bei atsakomybė. Tačiau investavimas į akcijas suteikia didesnių galimybių uždirbti.
Privalumai
- Nusipirkus įmonės akcijų:
- įgyjama dalinė įmonės nuosavybė ir teisė gauti įmonės pelno dalį dividendų pavidalu (jei įmonė juos moka);
- gali būti įgyjama ir balso teisė dalyvaujant įmonės valdyme;
- Investavus į perspektyvios įmonės akcijas, tikėtina teigiama investicijų grąža.
Akcijų rūšys ir klasės
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad akcijos būna kelių rūšių ir klasių. Nuo rūšies ir klasės priklauso, kokių teisų įgysite nusipirkdami akcijų.
Pagrindinės akcijų rūšys
- Privilegijuotosios akcijos dažniausiai nesuteikia teisės balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime, tačiau garantuoja didesnius, neretai iš anksto nustatyto dydžio dividendus.
- Paprastosios vardinės akcijos sudaro pagrindinę bendrovės akcijų dalį. Visos paprastosios vardinės akcijos suteikia teisę balsuoti akcininkų susirinkime ir gauti dividendus, jeigu nusprendžiama juos mokėti.
Akcijų klasės
Akcijos gali būti skirstomos į klases, kurios akcininkams suteikia didesnių ar mažesnių teisių. Klasės gali būti žymimos raidėmis (pavyzdžiui, A, B) ir dažnai susiejamos su teise balsuoti. Tarkime, A klasės akcijų turėtojai įgyja daugiau balsų už B klasės akcijų turėtojus.
Akcijų vertė ir kaina
Vertinant investicijas į akcijas ir jų grąžą, svarbu atkreipti dėmesį į akcijų vertę bei kainą:
- akcijos vertė rodo įmonės turto vertę, atėmus įmonės įsipareigojimų vertę ir pridėjus tikėtino pelno vertę;
- akcijos kaina (suma, už kurią perkate ar parduodate akciją) atspindi akcijų vertę ir investuotojų lūkesčius, bendras ekonomikos tendencijas ir pan.
Taigi analitikų nustatyta akcijų vertė nenurodo, kad tokia turėtų būti ir jų rinkos kaina.
Investuojama suma
Kiek pinigų skirti akcijoms įsigyti, pasirinkite atsižvelgdami į savo investavimo tikslus ir finansines galimybes, tikslus, finansines galimybes ir įvertinę susijusias rizikas. Pasirinkus investuoti į akcijas, rekomenduojame atkreipti dėmesį į Šiaulių banko taikomus įkainius.
Rizika
Akcijų kaina priklauso nuo jų likvidumo (galimybės akcijas greitai ir su kuo mažesniais nuostoliais paversti pinigais). Likvidumas tampa itin svarbus, kai perkama ar parduodama daug akcijų: jei likvidumas mažas, gali užtrukti pirkimo ar pardavimo procesas ir prireikti papildomų sąnaudų.
Investuojant labai svarbu yra prižiūrėti investicijas, todėl būtina iš anksto pasitikrinti, kokios informacijos apie akcijų kainas, bendrovių rezultatus ir pan. galima gauti, taip pat išsiaiškinti informacijos gavimo būdus ir dažnumą.
Investicijų į akcijas rizika yra didelė: jei įmonė bankrutuoja, galima prarasti visą investuotą sumą. Kita vertus, yra nemažos pelno galimybės: uždirbti galima iš dividendų, jei įmonė juos moka, ir iš akcijų kainos padidėjimo, jei įmonei sekasi verslas. Taigi akcijų rizikos yra šios: kredito, kapitalo, rinkos, investavimo momento pasirinkimo, valiutos, likvidumo, teisinio rinkos reguliavimo ir kitos.
Kaip pradėti investuoti?
1. Pirmiausia Šiaulių banko padalinyje arba interneto banke turite pasirašyti Investicinių paslaugų teikimo sutartį ir atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą;
2. Pateikti pavedimą pirkti akcijų ar jas parduoti galite:
- prisijungę prie vertybinių popierių prekybos platformos – joje patogu stebėti ir valdyti savo vertybinių popierių portfelį;
- per Šiaulių banko finansų maklerius.
Kur kreiptis?
Patogiausia užpildyti šią užklausos formą, ir reikiamas specialistas su Jumis susisieks.
Išsamesnės informacijos apie šias investavimo priemones, sąlygas ir įkainius galite teirautis telefonu 1813
(+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).
Čia pateikiama informacija yra tik pristatomasis rinkodaros pranešimas. Ji negali būti vertinama kaip pasiūlymas įsigyti kurių nors finansinių priemonių, jas parduoti ir (ar) sudaryti sandorį (-ius).
Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su tam tikra rizika, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite įvertinti, kad tam tikromis aplinkybėmis, kurios nepriklauso nuo AB Šiaulių banko valios ir veiksmų, gali nukristi Jūsų investicijų vertė. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.