Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store

III pakopos pensija.
Savarankiškas kaupimas

III pakopos pensijų fondai – patrauklus pasirinkimas norintiems kaupti savarankiškai. Lėšas į asmeninę III pakopos pensijų fondo sąskaitą, skirtą taupyti ir investuoti ateičiai, galite pervesti Jūs, Jūsų šeimos nariai ar darbdavys.

III pensijų pakopa patraukli dėl savo lankstumo – kiek pinigų, kokiu periodiškumu, keliuose fonduose kaupti, kaip ir kada gauti išmokas, sprendžiate patys. Pasiryžusiems kaupti savarankiškai padeda valstybė. Ji suteikia gyventojų pajamų mokesčio lengvatą – galimybę susigrąžinti iki 300 EUR per metus.

Ką Jums reikėtų žinoti apie kaupimą pensijai:

Privalumai

Pasirūpinkite savo ateitimi – kaupkite pensijai savarankiškai


Pildyti užklausos formą

Kaip pradėti kaupti III pakopoje?

Pasirinkite III pakopos pensijų fondą pagal savo amžių

Siekiant optimalaus rizikos ir investicijų grąžos santykio, rekomenduojama III pakopos pensijų fondą rinktis atsižvelgiant į savo amžių. Jaunesniems patariama rinktis fondus, kurie daugiau investuoja į akcijas, o vyresniems – fondus, kuriuose obligacijų dalis didesnė, o akcijų – mažesnė.

Taigi, kai sulaukiama tam tikro amžiaus, reikėtų keisti fondą į mažiau rizikingą. Pasitikrinkite, koks pensijų fondas atitinka Jūsų amžių, kad pensijai kaupiamos lėšos ir investicijos būtų valdomos kuo efektyviau.

III pakopos pensijų fondų rezultatai


Plačiau apie fondus

Norite sukaupti dar daugiau?

Kaupkite II ir III pensijų pakopose ir taip pasinaudokite iki 624 EUR/m. valstybės paskata. Kaupiant II pakopoje, valstybės paskata sudaro iki 324 EUR per metus (2024 m.).

Plačiau apie II-ąją pensijų pakopą

III pakopos pensijos kaupimas su darbdaviu

Ar žinojote, kad darbdavys gali tapti partneriu, investuojančiu į Jūsų ateitį? 

Daugiau informacijos

4 patarimai, kaip III pakopoje galima sukaupti daugiau

Pradėkite anksčiau

Ilgiau investuojant, tikėtina, uždirbsite daugiau. Taip yra dėl sudėtinių palūkanų efekto, kuomet palūkanos uždirbamos ne tik nuo į fondą įneštos sumos, bet ir nuo uždirbtų palūkanų. Kitaip sakant, Jūsų turtą fonde sudaro: įmokos, uždirbtos palūkanos ir prieaugis nuo uždirbtų palūkanų. Žinoma, rinkos gali kilti ir kristi, bet ilgalaikėje perspektyvoje rinkų svyravimai tampa tolygesni. Taip gaunama, tikėtina, didesnė investicijų grąža.

Pavyzdžiui, klientė Inga, už kiekvieną investuotą eurą uždirbo 0,71 Eur, investavimo laikotarpis 20 metų. Monika investavo 40 metų, kiekvienas jos investuotas euras jai uždirbo po 2,18 Eur. Šis pavyzdys patvirtina anksčiau aprašytą sudėtinių palūkanų efektą ilgalaikėje perspektyvoje.

Kiek laiko taupyti pensijai?

Jūsų sutaupyta suma priklausys nuo to, kada pradėsite investuoti.

Svarbu žinoti

Investavimas yra susijęs su investavimo rizika. Investicijų vertė gali tiek kilti, tiek kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Investavimo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Skaičiavimai atlikti „Moneysmart“ skaičiuokle bei pagrįsti teoriniais modeliais juose nurodytomis sąlygomis ir yra iliustracinio pobūdžio, tačiau nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Skaičiavimai atlikti šiomis sąlygomis: kas mėnesį investuojama 65 eurai, vidutinė metinė investicijų grąža yra 5 proc. jau atskaičius taikytinus mokesčius.

Reguliariai mokėkite įmokas

Nors III pakopoje norimo dydžio įmokas galite mokėti Jums patogiu metu, kaupiant reguliariai - lėšas sukaupsite greičiau, ir tai padės auginti bendrą III pakopos pensijų fonde sukaupto turto vertę. Patogiausia yra pasinaudoti E. sąskaitos paslauga. Su šiuo įrankiu galėsite nusistatyti norimą įmokų dydį, tinkamiausią lėšų į III pakopos fondo sąskaitos pervedimo dieną, pvz., gavus atlyginimą. Taip būsite tikri, kad nepamiršite atlikti reguliarių pavedimų. 

Įmokas gali mokėti ir darbdavys

Siekdamos pritraukti ir išlaikyti lojalius darbuotojus, įmonės vis daugiau dėmesio skiria personalo ilgalaikės motyvacijos būdams. Vienas iš jų – papildomas kaupimas darbuotojo ateities gerovei. Svarbu paminėti, kad pensijų kaupimą darbdavio lėšomis gali inicijuoti ir patys darbuotojai. Kreipkitės į patogiausią Šiaulių banko padalinį ir mes suteiksime išsamesnę informaciją ir plačiau papasakosime apie galimybes, susijusias su darbdavio inicijuojamu papildomu kaupimu pensijai. 

Stebėkite, kaip sekasi kaupti

Prisijunkite prie savitarnos, kurioje rasite Jums skirtus pranešimus ir visada matysite savo III pensijų pakopos sutarties informaciją. Pasidomėkite, ar Jūsų įmokų pakanka norimai pensijai sukaupti. Vertindami savo sukauptą turtą, nepamirškite, jei rinkos susvyravo ir fondo grąža kurį laiką tapo neigiama, tikėtina, kad ilgalaikis kaupimas galutiniame rezultate sumažins svyravimų įtaką investicinei grąžai. Esame pasiruošę atsakyti į Jums rūpimus klausimus, pateikite užklausą ir su Jumis susisieksime. 

III pakopos pensijos išmoka: kokius išmokų būdus galite rinktis?

Be papildomo mokesčio sukauptas lėšas iš III pakopos pensijų fondo galite atsiimti, kai:

Jei norite sukauptas lėšas atsiimti anksčiau nei 5 metai iki pensijos, skaitykite čia.

GPM lengvatos skaičiuoklė

Paprastai apskaičiuokite, kokią gyventojų pajamų mokesčio permoką galite susigrąžinti
 

Skaičiuoklė

Sudarykite sutartį jau dabar!

Sudarykite pensijų kaupimo sutartį arba pakeiskite pensijų kaupimo bendrovę. O jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.

Svarbu žinoti

Dalyvaudami III pakopos pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. Lėšos, kaupiamos pensijų fonde, yra investuojamos vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija. Kaupiant pensijų fonduose Jūs prisiimate investavimo ir su investavimu susijusią riziką. Pensijų fondo vieneto vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.

Pensijų išmokos fondo dalyvio pasirinkimu gali būti mokamos šiais būdais: išmokant vienu kartu (vienkartine Pensijų išmoka), reguliariai dalimis – periodine Pensijų išmoka (reguliariai dalimis konvertuojant Pensijų sąskaitoje įrašytus Fondo vienetus į pinigus ir juos išmokant), nuperkant anuitetą gyvybės draudimo įmonėje, vykdančioje gyvybės draudimą.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas "SB Asset Management" valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, "SB Asset Management" ir AB Šiaulių bankas nėra atsakingi už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.