Ką veiksite kai sulauksite pensijos? Dirbsite toliau ar ilsėsitės, keliausite bei iš naujo atrasite savo pomėgius? Nors pensija dar toli, ja rūpintis turėtumėte pradėti dabar. „Sodros“ pensijos neužteks.
Žinome ne vieną būdą susikurti orią senatvę. Vienas iš paprastesnių ir patogesnių būdų – II pakopos pensijų fondai.
Jūsų sukaupta suma priklausys nuo pensijų kaupimo bendrovės investavimo rezultatų. Jūs galite pasirinkti kaupimo bendrovę ir fondą. Renkantis svarbu:
II pakopa – tai pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20-30 % buvusio uždarbio.
Prie Jūsų II pakopos pensijos prisideda ir valstybė. II pakopoje įmokos kas mėnesį mokamos iš dviejų šaltinių: Jūsų ĮMOKA – 3 % nuo darbo užmokesčio neatskaičius mokesčių ir VALSTYBĖS PASKATA – 1,5 % nuo užpraėjusių metų šalies vidutinio darbo užmokesčio.
Kas mėnesį automatiškai nuskaičiuojama:
Jūsų įmoka
3 % nuo Jūsų atlyginimo „ant popieriaus“
+
Valstybės įmoka
1,5 % nuo vidutinio darbo užmokesčio
Lėšos investuojamos pensijų fonde
Sulaukus pensijos, gaunate išmokas
Mūsų tikslas – atverti savo klientams kapitalo rinkų potencialą ir padėti sukaupti kuo didesnę lėšų sumą išeinant į pensiją. Siekdami įgyvendinti šį tikslą, remiamės investavimo principu, kurį pavadinome Index Plus.
- Investuojame į daugiau įmonių ir šalių aprėpiančius ir plačiai geografiniais/sektorių pjūviais diversifikuotus indekso fondus bei ETFus
- Dalį investicinio portfelio nukreipiame į privačias alternatyvias rinkas.
Index plus strategija
Norite sukaupti dar daugiau?
Kaupkite II ir III pensijų pakopose ir taip pasinaudokite iki 624 EUR/m. valstybės paskata. Kaupiant II pakopoje, valstybės paskata sudaro iki 324 EUR per metus (2024 m.).
Plačiau apie III-ąją pensijų pakopą
Įtraukimas į II pakopos pensijų kaupimą
Gavote „Sodros“ laišką apie įtraukimą į pensijų kaupimą?
Ką daryti toliau?
Galite laisvai rinktis pensijų kaupimo bendrovę. Jei norite pereiti iš kitos bendrovės, užtenka sudaryti pensijų kaupimo sutartį Šiaulių banke. Sudaryti pensijų kaupimo sutartį galite internetu paspaudę žemiau esantį mygtuką „Sudaryti“. Jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.
Sudarius sutartį, sukauptos lėšos bus perkeltos į pasirinktą pensijų fondą Šiaulių banke.
Pakeiskite pensijų kaupimo bendrovę per kelias minutes. Sudaryti sutartį internetu ir pradėti kaupti su Šiaulių banku – paprasta! O jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.
Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudojo teise nutraukti pensijų kaupimą – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Asmenys, dalyviais tapę iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. turėjo teisę nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime arba stabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą.
Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.
Priklausomai nuo sukauptos sumos antros pakopos pensijų fonde, ją bus galima atsiimti vienkartine išmoka (kai sukaupta iki 5 403 eurų), periodinėmis išmokomis (kai sukaupta nuo 5 403 iki 10 807 eurų) arba įsigyti pensijų anuitetą (kai sukaupta nuo 10 807 iki 64 841 eurų), kuris galės būti trijų rūšių – standartinis, paveldimas standartinis arba atidėtasis. Standartinio anuiteto atveju visa sukaupta suma skiriama anuiteto įsigijimui ir pensijų išmokos pradedamos mokėti iškart įsigijus anuitetą bei mokamos iki gyvenimo pabaigos. Paveldimo standartinio anuiteto atveju išmokos taip pat mokamos iki gyvenimo pabaigos, kartu garantuojamas mokėjimas kol dalyviui sueis 80 m. – dalyviui mirus ankščiau, neišmokėta suma yra paveldima. Abiem standartinio anuiteto atvejais visa sukaupta suma skiriama anuiteto įsigijimui ir išmokas mokės „Sodra“ papildomai prie valstybės mokamos senatvės pensijos. Atidėtojo anuiteto atveju išmokos iki 85 metų mokamos iš privataus pensijų fondo (mokėjimams skiriama turto dalis, likusi po atidėtojo anuiteto įsigijimo), ir šios lėšos bus paveldimos, o nuo 85 metų išmokas mokės „Sodra“, ir išmokos bus nepaveldimos. Jeigu sukaupta daugiau kaip 64 841 eurų, turto dalis, viršijanti šią sumą, gali būti išmokama vienkartine pensijų išmoka, o likusi dalis mokama iki mirties pagal įsigytą anuiteto tipą. Daugiau apie pensijų anuitetą galite sužinoti čia.
Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „SB Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „SB Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.