Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

Pensijų anuitetai

Kurį anuitetą pasirinkti?

Tikėtina, kad II pakopos pensijai kaupiantys ilgą laiką, sukaups 10 807 – 64 841 EUR ir daugiau, taigi, turės įsigyti anuitetą.

Anuitetas – tai būdas atsiimti II pensijų pakopoje sukauptas lėšas, kai yra sukaupta daugiau nei 10 807 EUR. Vienintelė anuitetų teikėja – „Sodra“. Galėsite rinktis iš trijų tipų anuitetų:

Standartinio anuiteto atveju, visa sukaupta suma grįžta į „Sodrą“, o pinigai bus išmokami lygiomis dalimis kas mėnesį iki gyvenimo pabaigos. Šios lėšos nėra paveldimos.

Standartinio pensijų anuiteto su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu atveju išmokos taip pat mokamos iki gyvenimo pabaigos, kartu garantuojamas mokėjimas kol dalyviui sueis 80 m. – dalyviui mirus anksčiau, neišmokėta suma už likusį garantuojamą mokėjimų laikotarpį yra paveldima. Šio anuiteto išmokas taip pat moka „Sodra“.

Atidėtojo anuiteto atveju, dalis sukauptos sumos (% priklausantis nuo amžiaus) lieka turto išsaugojimo pensijų fonde (jei norėsite, galėsite pasirinkti kitą pensijų fondą), šios lėšos yra toliau investuojamos ir išmokamos lygiomis dalimis iki 85 metų, atsižvelgiant į sukauptų fondo vienetų kiekį, bei yra paveldimos. Likusi sukaupta suma (% priklausantis nuo amžiaus) pervedama „Sodrai“, o iš šios sumos yra mokamas atidėtasis anuitetas nuo 85 metų.

3 mitai apie pensijų išmokas

Mitas Nr. 1. Pensija yra nepaveldima, o tai ką sukaupsiu – atiteks „Sodrai“

Kitaip nei I pakopoje kaupiama „Sodros“ pensija, kurios paveldėti negalima, II ir III pakopos pensijų fondų lėšos priklauso Jums ir yra paveldimos. Konkreti paveldima suma priklausys nuo to, kiek lėšų bus sukaupta ir nuo pasirinkto išmokų būdo, t. y., standartinio ar atidėtojo anuiteto. Pasirinkus atidėtąjį anuitetą, didžioji dalis sukauptų lėšų (85-90%) gali būti paveldimos.

Mitas Nr. 2. Pensijų fondai gali bankrutuoti, dėl to negausiu išmokos

Neverta nerimauti dėl labai paprastos priežasties. Pensijų fondo turtas yra atskirtas nuo jį valdančios bendrovės. Taigi, net bankrutavus fondo valdytojui, Jūsų pinigai liks „dirbti“ fonde, o juos valdys nauja bendrovė. Fondų lėšos yra laikomos specialiame banke – depozitoriume, o pensijų fondų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.

Mitas Nr. 3. Nieko nesukaupsiu, tad ir nebus ko išmokėti

Kaupiant II pakopos pensijų fonduose, galima apsaugoti savo pinigus nuo infliacijos. Jei savo santaupas laikote sąskaitoje ar „kojinėje“, šias lėšas infliacija tiesiog „suvalgo“. Taip pat svarbu yra tai, kad ilgalaikiam pensijų kaupimui yra būdingas sudėtinių palūkanų efektas. Periodiškai investuojant, kylant rinkoms, susikaupia vis daugiau lėšų, kurios uždirba palūkanas, tad suma pradeda augti ne tik nuo įneštos sumos, bet ir nuo palūkanų uždarbio. Taigi, kuo anksčiau pradėsite kaupti ir kuo ilgiau tai darysite, tuo daugiau sukaupsite pensijai. Žinoma, skaičiuojant galimą būsimą uždarbį, reikia nepamiršti, kad rinkos nuolat svyruoja, o pinigų vertei įtakos turi ir infliacija, dėl kurios, tikėtina, reali pinigų vertė bus mažesnė.