Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

Biržoje prekiaujami fondai

Biržoje prekiaujami fondai (angl. exchange traded funds, ETF) – tai investiciniai fondai, kurių vienetais prekiaujama biržoje, todėl jų įsigyti ir parduoti paprasčiau nei įprastų investicinių fondų vienetus. Šių fondų vertė dažnai susiejama su tam tikru indeksu (energetikos išteklių, technologijų, kitų prekių ar žaliavų, tauriųjų metalų ir pan.), todėl kintant indeksui atitinkamai kinta ir fondo vienetų kaina.

Biržoje prekiaujami fondai paprastai nėra aktyviai valdomi. Jų vienetais realiuoju laiku prekiaujama biržose kaip įmonių akcijomis. Taigi šių fondų likvidumas (galimybė prireikus greitai ir be didelių nuostolių paversti pinigais) paprastai yra didelis.

Privalumai

Fondų rūšys

Biržoje prekiaujamas fondas gali tiesiog sekti (atkartoti) tam tikro biržos indekso (pvz., S&P500) ar konkretaus sektoriaus (pvz., farmacijos bendrovių) akcijų indekso sudėtį arba turto klasės (pvz., obligacijų) kainas. Be tokių biržoje prekiaujamų fondų, esama ir sudėtingesnių. Pavyzdžiui:

Investuojama suma

Kiek pinigų skirti šių fondų vienetams įsigyti, pasirinkite atsižvelgdami į savo investavimo tikslus ir finansines galimybes. Pasirinkus investuoti į biržoje prekiaujamus fondus, rekomenduojame atkreipti dėmesį į Šiaulių banko taikomus įkainius, susijusius su užsienio biržomis. 

Rizika

Kaip ir kitų finansinių priemonių, biržoje prekiaujamų fondų vienetų kaina gali tiek kilti, tiek kristi priklausomai nuo situacijos rinkose. Dėl šių fondų valdymo ypatybių vieneto grąžai investavimo laikotarpiu įtakos gali turėti ir kitos aplinkybės, galinčios lemti kitokią nei sekamas indeksas grąžą.

Indekso sekimo paklaidos rizika – tai rizika, kai dėl investavimo specifikos fondų vienetų kaina ne visada tiksliai atkartoja sekamo indekso kainos kitimą. Biržoje prekiaujamų fondų vieneto kaina gali pasikeisti ir daugiau, ir mažiau, palyginti su palyginamuoju indeksu. Paprastai biržoje prekiaujami fondai geriausiai atkartoja bazinio krepšelio kainos kitimą trumpuoju laikotarpiu, tad nėra tinkami investuoti ilgam laikotarpiui.

Kaip pradėti investuoti?

1. Pirmiausia Šiaulių banko padalinyje arba interneto banke turite pasirašyti Investicinių paslaugų teikimo sutartį ir atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą.

2. Pateikti pavedimą pirkti šių fondų vienetų ar juos parduoti galite:

Kur kreiptis?

Patogiausia užpildyti šią užklausos formą, ir reikiamas specialistas su Jumis susisieks.

Išsamesnės informacijos apie šias investavimo priemones, sąlygas ir įkainius galite teirautis telefonu 1813
(+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Čia pateikiama informacija yra tik pristatomasis rinkodaros pranešimas. Ji negali būti vertinama kaip pasiūlymas įsigyti kurių nors finansinių priemonių, jas parduoti ir (ar) sudaryti sandorį (-ius).

Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su tam tikra rizika, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite įvertinti, kad tam tikromis aplinkybėmis, kurios nepriklauso nuo AB Šiaulių banko valios ir veiksmų, gali nukristi Jūsų investicijų vertė. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.