Obligacijos

Privalumai

Palūkanos už obligacijas

Už obligacijas gali būti mokamos fiksuotosios arba kintamosios palūkanos. Galimi du palūkanų išmokėjimo  būdai:

Investuojama suma

Kiek pinigų skirti obligacijoms įsigyti, pasirinkite atsižvelgdami į savo investavimo tikslus ir finansines galimybes. Tam tikrais atvejais yra nustatomas minimalus obligacijų skaičius, kurį galima įsigyti (pavyzdžiui, investuojant į euroobligacijas, užsienio skolos vertybinius popierius).

Rizika

Pirkdami obligacijų, priešingai nei mano daugelis, turite visapusiškai įvertinti jas leidžiančios įmonės riziką – taip, lyg pirktumėte tos įmonės akcijas. Išimtimi galima laikyti valstybių obligacijas, nes valstybės bankrutuoja kur kas rečiau nei bendrovės.

Kaip ir akcijų, antrinės rinkos obligacijų kaina (pajamingumas) priklauso ir nuo jų likvidumo, t. y. galimybės kuo greičiau ir kuo mažesnėmis sąnaudomis jas paversti grynaisiais pinigais. Kuo obligacijos likvidesnės, tuo labiau tikėtina, kad jomis prekiauti galima paprasčiau ir be didelių nuostolių.

Obligacijų kainų svyravimą rinkoje lemia laikas iki obligacijų išpirkimo. Obligacijos, iki kurių išpirkimo yra likę daugiau laiko, jautresnės palūkanų normos pokyčiams rinkoje. Investavus į ilgesnio termino obligacijas, galima daugiau uždirbti arba daugiau prarasti, jei jos parduodamos nelaukiant išpirkimo.

Kaip pradėti investuoti?

  1. Šiaulių banko padalinyje arba apsilankę interneto banke turite pasirašyti Investicinių paslaugų teikimo sutartį ir atsidaryti Investicinę sąskaitą.
  2. Įsigyti vertybinių popierių ir juos parduoti galima naudojantis vertybinių popierių platforma arba per finansų konsultantus bei maklerius (Darbo laikas: I-V 8.00-17.00).

Kur kreiptis?

Telefonu 1813
(+370 37 301 337 skambinant iš užsienio)

Čia pateikiama informacija yra tik pristatomasis rinkodaros pranešimas. Ji negali būti vertinama kaip pasiūlymas įsigyti kurių nors finansinių priemonių, jas parduoti ir (ar) sudaryti sandorį (-ius).

Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su tam tikra rizika, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite įvertinti, kad tam tikromis aplinkybėmis, kurios nepriklauso nuo AB Šiaulių banko valios ir veiksmų, gali nukristi Jūsų investicijų vertė. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.