Prašymai ir paraiškos
Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis į Šiaulių banko klientų aptarnavimo padalinį ar tel. 1813 (+370 37 301 337, jei skambinama iš užsienio).
Daugiabutis pastatytas ar leidimas jį statyti gautas iki 1993 m.? Jo energinis efektyvumas greičiausiai yra maždaug dvigubai prastesnis nei būstų, statytų pagal atnaujintus normatyvus arba jau renovuotų. Tai reiškia, kad siekiant padidinti energinį namo efektyvumą, daugiabutis, kuriame gyvenate, turėtų būti renovuotas.
Esame solidūs partneriai su didžiule patirtimi kredituojant renovacijos projektus. Daug metų bendradarbiaujame su:
Esame daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) kreditavimo lyderis Lietuvoje. Jau 11 metų aktyviai dalyvaujame šioje programoje ir esame finansavę daugiau nei 2500 daugiabučių namų projektų, kurių vertė siekia 800 mln. EUR. Du iš trijų Lietuvoje atnaujintų daugiabučių yra finansuoti Šiaulių banko.
Siekdami suteikti naują pagreitį daugiabučių namų renovacijai, 2022 m. įsteigėme „SB modernizavimo fondą“. Paskolas 275 mln. eurų fondui suteikė Lietuvos ir užsienio finansų įstaigos.
Fondo lėšomis planuojama renovuoti 600 senos statybos daugiabučių namų, pagerinant gyvenimo sąlygas 16 tūkst. namų ūkių. Numatoma, kad įgyvendinus šiuos projektus bus sutaupyta apie 200 gigavatvalandžių (GWh) šilumos energijos ir kasmet sutaupoma apie 50 tūkst. tonų anglies dvideginio.
„SB modernizavimo fondas“ skirs finansavimą renovacijos projektams, kuriuos įgyvendinus šilumos energijos sutaupymai siektų bent 40 proc., o taip pat būtų užtikrinta pastato C energetinė klasė. Gyventojai dėl renovacijos kreditavimo gali kreiptis į bet kurį Šiaulių banko skyrių, o visa informacija pateikiama banko svetainėje.
Dokumentai, kuriuos turi pateikti projekto administratorius, norėdamas gauti paskolą daugiabučiam namui atnaujinti:
Pagrindiniai renovacijos etapai:
Administratorius atsako už tinkamą lėšų (kredito įmokų, sukauptų palūkanų ir delspinigių, jei jie taikomi) surinkimą iš butų ir kitų patalpų savininkų bei jų sumokėjimą bankui. Administratorius nėra atsakingas už butų ir kitų patalpų savininkų įsipareigojimus mokėti įmokas ir įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą jų vykdymą. Kitaip tariant, administratoriaus pareiga grąžinti kreditą galioja tiek, kiek yra surinkta įmokų iš naudos gavėjų.
Kredito terminą pasirenka butų savininkai, kurių interesams atstovauja administratorius. Numatyta, kad maksimalus, t. y. ilgiausias, kredito terminas gali būti 20 metų, tačiau kreditą galima imti ir trumpesniam laikotarpiui.
Šiaulių bankas neriboja kredito išmokėjimo periodiškumo. Bankas nedelsdamas apmoka atliktų darbų išlaidas, kai atliekami darbai, pateikiama sąskaita faktūra ir darbų priėmimo-perdavimo aktas, o darbų atlikimą patvirtina atsakingi asmenys.
Taip, paimtą kreditą gyventojai gali grąžinti anksčiau. Šiuo atveju nereikia mokėti baudų, išankstinio mokėjimo mokesčių ir kitų panašių mokesčių finansuotojui.
Palūkanos apskaičiuojamos susumuojant kiekvienos mėnesio dienos faktinį kredito sąskaitos likutį (t. y. panaudotos ir negrąžintos kredito dalies). Palūkanas reikia sumokėti pagal faktą, t. y. kiek jų priskaičiuota einamajai dienai.
Taip. Kredito naudojimo laikotarpiu galima nemokėti palūkanų – jų mokėjimą galima atidėti. Atidėjimo laikotarpiu sukauptos palūkanos mokamos visą likusį kredito grąžinimo laikotarpį pagal atskirą palūkanų grąžinimo grafiką.
Tokiu atveju pasirašomos 5 kredito sutartys (vienam daugiabučiui – viena kreditavimo sutartis).
Kredito sutartį savininkų vardu pasirašo administratorius.
Finansuojami statybos darbai.
Taip. Kreditą gali imti bendrojo naudojimo objektų valdytojas (bendrija, jungtinės veiklos įgaliotas asmuo ir bendrojo naudojimo objektų administratorius). Kreditas imamas gyventojų naudai.
Kredito administravimo mokesčiai, t. y. dokumentų analizės, kredito administravimo, įsipareigojimų, sutarties sąlygų pakeitimo ir išankstinio grąžinimo mokesčiai nėra taikomi.
Tinkamai atliekami darbai yra tie darbai, kurie atitinka tokių darbų kokybės reikalavimus. Atlikus darbus, bankui pateikiamas atliktų darbų perdavimo-priėmimo aktas, kurį pasirašo rangovas, užsakovas (administratorius) ir techninis prižiūrėtojas, atsakingi už atliktų darbų kokybę.
Kredito įmokos mokamos kiekvieną mėnesį. Jų mokėjimo tvarka socialiai remtiniems asmenims yra apibrėžta teisės aktuose. Socialiai remtiniems gyventojams apmokamas kreditas ir palūkanos, taip pat kitos išlaidos, susijusios su projekto parengimu ir jo įgyvendinimu.
Šis kreditas yra netraukiamas į balansą. Bankas ir renovacijos įgyvendintojas pinigus tik administruoja, jie neapskaitomi jų balansuose.
Išsamiau apie daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą rašoma interneto svetainėje www.betalt.lt.
Ne, kiekvienas buto savininkas privalo grąžinti tik tą dalį kredito, kuri yra suteikta tam butui (atsižvelgiant į būsto naudingąjį plotą).
Sprendimą būsto savininkai priima susirinkime arba balsuodami raštu. Sprendimui priimti reikalinga balsų dauguma – 50 proc. + 1 balsas. Norint gauti šį kreditą Šiaulių banke, reikia, kad kredito ėmimui pritartų ne mažiau kaip 55 proc. visų daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.
Ne, gyventojai gali gauti valstybės paramą ir kreditą būstui atnaujinti, neįkeisdami turto.
Daugiabučiu namu yra laikomas tris ir daugiau butų turintis namas. Programoje gali dalyvauti namai, pastatyti arba kuriems leidimas statyti buvo išduotas iki 1993 m.
Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis į Šiaulių banko klientų aptarnavimo padalinį ar tel. 1813 (+370 37 301 337, jei skambinama iš užsienio).