Pensijos kaupimas

Kaip gyvensite sulaukę pensinio amžiaus? Ilsėsitės, keliausite, daug laiko skirsite savo pomėgiams? Tokia ateitis galima, tik pasirūpinti ja reikėtų jau dabar, neatsižvelgiant į tai, kad pensija dar toli. Juolab kad rinkoje esama priemonių, kuriomis naudodamiesi galite susikurti finansinį pagrindą, būtiną patogiai senatvei.

Pensijų sistema dabar

Šiuo metu dirbantiems ir įmokas mokantiems žmonėms pensiją garantuoja valstybinė socialinio draudimo sistema. Gyventojams suteikiama galimybė kaupti pensiją ne tik „Sodroje“, bet ir privačiuose II pakopos pensijų fonduose. Dalyvaujantys pensijų kaupime žmonės pensijas gaus iš abiejų šaltinių – iš „Sodros“ ir pensijų fondo (-ų).

Daugiau apie pensijų kaupimo sistemą skaitykite čia.

Platinami pensijų fondai

Šiaulių banko platinamus pensijų fondus valdo  turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti vienai iš pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“. Šios grupės bendrovės taip pat valdo investicinius fondus, alternatyviąsias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas finansines priemones.

Kur kreiptis dėl pensijos kaupimo šiuose fonduose?

Patogiausia užpildyti užklausos formą, ir su Jumis susisieks reikiamas specialistas.

Išsamesnės informacijos galite teirautis telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Pensijų fondų lėšos yra investuojamos, vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija.

Dalyvaudami pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius.

II pakopos pensijų fondams taikomi pensijų įmokų, turto valdymo mokesčiai. Taip pat iš pensijų fondų turto gali būti dengiamos valiutos keitimo sąnaudos.

II pakopos pensijos kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo tokios sutarties sudarymo apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei.

Kaupiant lėšas pensijų fonduose, investavimo rizika tenka pensijų fondų dalyviui – pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja investicijų pelningumo. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Kadangi pensijų fondo vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau, nei investavote. Daugiau informacijos apie su pensijų fondų investavimu susijusias rizikas galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie pensijų kaupimą galite rasti www.sodra.ltwww.lb.lt.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias rizikas, taikomus atskaitymus ir atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio. Ji negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas UAB „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.