III pakopos pensija. Savarankiškas kaupimas

III pakopos pensijų fondai – patrauklus pasirinkimas norintiems kaupti savarankiškai. Lėšas į asmeninę III pakopos pensijų fondo sąskaitą, skirtą taupyti ir investuoti ateičiai, galite pervesti Jūs, Jūsų šeimos nariai ar darbdavys.

Šiaulių banko platinamus pensijų fondus valdo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti INVL, pirmaujančiai Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei. Ši bendrovė taip pat valdo investicinius fondus, alternatyviąsias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas finansines priemones.

Ką Jums reikėtų žinoti apie kaupimą pensijai:

Kaupiant visose trijose pensijų sistemos pakopose Jūsų pajamos senatvėje gali siekti iki 70 – 80 % pajamų, buvusių prieš pensiją. Šiuo metu „Sodros“ pensija siekia kiek daugiau nei 40 % buvusių pajamų.
Pasiryžusiems kaupti savarankiškai padeda valstybė. Kaupiantiems III pakopos pensijų fonduose, suteikiama gyventojų pajamų mokesčio lengvata – galimybė susigrąžinti iki 300 EUR per metus!
III pensijų pakopa patraukli lankstumu: kokiuose fonduose kaupsite, kokio dydžio įmokas, kaip dažnai mokėsite, ir kada bei kaip gausite išmokas – sprendžiate Jūs. III pakopos pensijų fonde sukauptos lėšos – paveldimos.
Pildyti užklausos formą

Privalumai

Didžiausias valdomas turtas
INVL yra didžiausi pagal turtą pensijų fondų valdytojai Lietuvoje – jie valdo beveik 40 % viso šalies gyventojų III pakopos pensijų fondų turto.
Patirtis
Daugiau nei 30-ies metų investavimo ir turto valdymo patirties. Jūsų pensijų fondams yra skiriamas ypatingas dėmesys.
Paprasta
Tapti klientu galite tiek užsukę į bet kurį mūsų banko skyrių, tiek savarankiškai prisijungę prie INVL savitarnos.

Pasirūpinkite savo ateitimi – kaupkite pensijai savarankiškai

Pildyti užklausos formą

Kaip pradėti kaupti III pakopoje?

Pasirinkite III pakopos pensijų fondą pagal savo amžių

Siekiant optimalaus rizikos ir investicijų grąžos santykio, rekomenduojama III pakopos pensijų fondą rinktis atsižvelgiant į savo amžių. Jaunesniems patariama rinktis fondus, kurie daugiau investuoja į akcijas, o vyresniems – fondus, kuriuose obligacijų dalis didesnė, o akcijų – mažesnė.

Taigi, kai sulaukiama tam tikro amžiaus, reikėtų keisti fondą į mažiau rizikingą. Pasitikrinkite, koks pensijų fondas atitinka Jūsų amžių, kad pensijai kaupiamos lėšos ir investicijos būtų valdomos kuo efektyviau.


Rinkitės INVL III pakopos pensijų fondus!


Plačiau apie fondus

 

Norite sukaupti dar daugiau?

Kaupkite II ir III pensijų pakopose ir taip pasinaudokite iki 586 EUR/m. valstybės paskata. Kaupiant II pakopoje, valstybės paskata sudaro iki 286 EUR per metus (2023 m.).

Plačiau apie II-ąją pensijų pakopą

4 patarimai, kaip III pakopoje galima sukaupti daugiau

Pradėkite anksčiau

Ilgiau investuodami, tikėtina, uždirbsite daugiau. Taip yra dėl sudėtinių palūkanų efekto, kuomet palūkanos uždirbamos ne tik nuo į fondą įneštos sumos, bet ir nuo uždirbtų palūkanų. Kitaip sakant, Jūsų turtą fonde sudaro: įmokos, uždirbtos palūkanos ir prieaugis nuo uždirbtų palūkanų. Žinoma, rinkos gali kilti ir kristi, bet ilgalaikėje perspektyvoje rinkų svyravimai tampa tolygesni. Taip gaunama, tikėtina, didesnė investicijų grąža.

Pavyzdžiui, klientė Inga, už kiekvieną investuotą eurą uždirbo 0,71 EUR, investavimo laikotarpis 20 metų. Monika investavo 40 metų, kiekvienas jos investuotas euras jai uždirbo po 2,18 EUR. Šis pavyzdys patvirtina anksčiau aprašytą sudėtinių palūkanų efektą ilgalaikėje perspektyvoje.

Reguliariai mokėkite įmokas

Nors III pakopoje norimo dydžio įmokas galite mokėti Jums patogiu metu, kaupiant reguliariai - lėšas sukaupsite greičiau, ir tai padės auginti bendrą III pakopos pensijų fonde sukaupto turto vertę. Patogiausia yra pasinaudoti E. sąskaitos paslauga. Su šiuo įrankiu galėsite nusistatyti norimą įmokų dydį, tinkamiausią lėšų į III pakopos fondo sąskaitos pervedimo dieną, pvz., gavus atlyginimą. Taip būsite įsitikinę, kad nepamiršote atlikti reguliarių pavedimų. 

Įmokas gali mokėti ir darbdavys

Siekdamos pritraukti ir išlaikyti lojalius darbuotojus, įmonės vis daugiau dėmesio skiria personalo ilgalaikės motyvacijos būdams. Vienas iš jų – papildomas kaupimas darbuotojo ateities gerovei. Svarbu paminėti, kad pensijų kaupimą darbdavio lėšomis gali inicijuoti ir patys darbuotojai. Kreipkitės į patogiausią Šiaulių banko padalinį ir mes suteiksime išsamesnę informaciją bei plačiau papasakosime apie galimybes, susijusias su darbdavio inicijuojamu papildomu kaupimu pensijai. 

Stebėkite, kaip sekasi kaupti

Prisijunkite prie INVL savitarnos, kurioje rasite Jums skirtus pranešimus ir visada matysite savo III pensijų pakopos sutarties informaciją. Pasidomėkite, ar Jūsų įmokų pakanka norimai pensijai sukaupti. Vertindami savo sukauptą turtą, nepamirškite, jei rinkos susvyravo ir fondo grąža kurį laiką tapo neigiama, tikėtina, kad ilgalaikis kaupimas galutiniame rezultate sumažins svyravimų įtaką investicinei grąžai. Esame pasiruošę atsakyti į kylančius klausimus - pateikite užklausą ir su Jumis susisieksime. 

III pakopos pensijos išmoka: kokius išmokų būdus galite rinktis?

Vienkartinė išmoka
Visas III pakopoje sukauptas lėšas galite pasiimti iš karto vienkartine išmoka.
Periodinės išmokos
Reguliariai gausite išmokas iš pensijų fondo, o likusios lėšos bus toliau investuojamos.
Anuitetas
Išmokos iki gyvenimo pabaigos. Tam reikėtų sudaryti sutartį su gyvybės draudimo įmone.

Be papildomo mokesčio sukauptas lėšas iš III pakopos pensijų fondo galite atsiimti, kai:

Jei norite sukauptas lėšas atsiimti anksčiau nei 5 metai iki pensijos, skaitykite čia.

Klausimai apie III pakopos pensiją

Kaip veikia GPM lengvata?

Gyventojų pajamų mokestį (GPM) turi mokėti pajamų gavę:

  • nuolatiniai Lietuvos gyventojai ir;
  • nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, pajamų mokestį mokantys nuo pajamų, kurių šaltinis yra Lietuvoje.

Nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, kaupiantys III pakopos pensijų fonduose, teikdami gyventojų pajamų deklaracijas, gali susigrąžinti dalį sumokėto GPM. Šią valstybės paskatą galima reinvestuoti, taip padidinant lėšas, kurios yra „įdarbintos“ pensijų fonduose.

Lengvata taikoma už save, savo sutuoktinį ar vaikus sumokėtoms įmokoms į III pensijų pakopos fondus. Maksimali suma iki kurios galima pasinaudoti lengvata yra 1500 EUR, suma negali viršyti 25 % apmokestinamųjų pajamų. Taigi, pasinaudojant GPM lengvata galima susigrąžinti net iki 20 % pajamų, t.y. maksimaliai 300 EUR per metus. Viskas, ką reikalinga padaryti – deklaruoti pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Daugiau apie GPM lengvatą skaitykite čia.

Kur investuoja pensijų fondai?

Investicijos atliekamos priklausomai nuo fondo taikomos investavimo strategijos. INVL valdomi pensijų fondai investuoja į akcijas, obligacijas ir kitas rizikingesnes turto klases – kitus fondus, investuojančius į nekilnojamąjį ar kitą alternatyvų turtą. Kol dalyvių amžius yra iki 47 m., rekomenduojama akcijose ir kitame rizikingame turte laikyti iki 100 %. investicijų, vėliau jų dalį mažinti investuojant į mažiau rizikingas obligacijas. Akcijų vertė labiau svyruoja, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje leidžia uždirbti daugiau. Investicijų į obligacijas rizikingumas yra mažesnis ir leidžia sumažinti sukaupto turto vertės svyravimus dalyviams artėjant prie pensinio amžiaus.

INVL investuodami į akcijas ieško galimybių pasauliniu mastu, taip siekdami kuo efektyviau atkartoti viso pasaulio akcijų grąžą, auginant pensijų fondų dalyvių turtą. Be to, iki penktadalio šių investicijų nukreipiama į Baltijos šalis, taip pat Vidurio ir Rytų Europą, kur siekiama uždirbti didesnę nei pasaulio akcijų grąžą. Tuo tarpu fonduose, kurių dalyviai artėja prie pensinio amžiaus, siekiama išsaugoti sukauptą turtą bei apsaugoti jį nuo infliacijos, todėl juose dominuoja tiesioginės investicijos į obligacijas.

Toks investavimo modelis suteikia galimybes užtikrinti itin platų investavimo į akcijas spektrą bei išnaudoti neįvertintas mūsų regiono įmones ar nekilnojamąjį turtą, o tiesioginis investavimas į obligacijas yra efektyvesnis, lyginant su investavimu per obligacijų fondus. Detalią kiekvieno pensijų fondo investicijų sudėtį galite rasti pensijų fondų ataskaitose ir apžvalgose.

Kada galima atsiimti lėšas iš III pakopos fondų?

III pakopos pensijų kaupimas skirtas ilgalaikiam kaupimui, rekomenduojama kaupti iki pat pensinio amžiaus. Valdymo įmonė gali nustatyti minimalų privalomą dalyvavimo pensijų fonde laikotarpį. Norint pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir nemokėti GPM nuo išmokamų lėšų, reikėtų kaupti ne mažiau kaip 5 metus ir lėšas iš pensijų fondų atsiimti ne anksčiau kaip likus 5 metams iki valstybinei socialinio draudimo pensijai gauti nustatyto pensinio amžiaus. 

Svarbu žinoti

Dalyvaudami III pakopos pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. Lėšos, kaupiamos pensijų fonde, yra investuojamos vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija. Kaupiant pensijų fonduose Jūs prisiimate investavimo ir su investavimu susijusią riziką. Pensijų fondo vieneto vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.

Pensijų išmokos fondo dalyvio pasirinkimu gali būti mokamos šiais būdais: išmokant vienu kartu (vienkartine Pensijų išmoka), reguliariai dalimis – periodine Pensijų išmoka (reguliariai dalimis konvertuojant Pensijų sąskaitoje įrašytus Fondo vienetus į pinigus ir juos išmokant), nuperkant anuitetą gyvybės draudimo įmonėje, vykdančioje gyvybės draudimą.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ ir AB Šiaulių bankas nėra atsakingi už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.

Sudarykite sutartį jau dabar!

Sudarykite pensijų kaupimo sutartį arba pakeiskite pensijų kaupimo bendrovę.
O jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su Jumis susisieksime.