Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

II pakopos pensijų fondai

Ką veiksite, kai sulauksite pensijos? Dirbsite toliau ar ilsėsitės, keliausite bei iš naujo atrasite savo pomėgius? Nors pensija dar toli, ja rūpintis turėtumėte pradėti dabar. „Sodros“ pensijos gali neužtekti.

Žinome ne vieną būdą susikurti orią senatvę. Vienas iš paprastesnių ir patogesnių būdų – II pakopos pensijų fondai.

Šiaulių banko platinamus pensijų fondus valdo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti INVL, vienai iš pirmaujančių investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupių Baltijos šalyse. Ši bendrovė taip pat valdo investicinius fondus, alternatyviąsias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas finansines priemones.

Ką Jums reikėtų žinoti apie kaupimą pensijai:

Ori pensija
Investuodami ilgą laikotarpį galite ne tik apsaugoti santaupas, kad jos nenuvertėtų dėl infliacijos, bet ir uždirbti grąžos. Dėl sudėtinių palūkanų efekto ilgainiui grąžą neša ne tik jūsų lėšos, bet ir sukauptos palūkanos, kurios irgi investuojamos. Kuo anksčiau pradėsite kaupti ir kuo ilgiau tai darysite, tuo daugiau galite sukaupti savo pensijai.
Prisideda valstybė
Valstybė skatina gyventojus kaupti II pakopos pensijų fonduose. Nesvarbu, kiek į pensijų fondą mokate jūs, valstybė 2023 metais pridės 23,85 eurus kiekvieną mėnesį – iš viso 286 eurus per metus. 
Paveldima
Gyventojo pensijų fonde sukauptas turtas yra atskirtas nuo valdymo bendrovės turto, todėl jis neliečiamas, net jeigu bendrovė bankrutuotų. Visos II pakopos pensijų fonde sukauptos lėšos yra gyventojo nuosavybė ir yra paveldimos iki pensijos. Sulaukus pensijos paveldėjimas priklauso nuo pasirinkto pensijų anuiteto ar išmokų būdo.

Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

Jūsų sukaupta suma priklausys nuo pensijų kaupimo bendrovės investavimo rezultatų. Jūs galite pasirinkti kaupimo bendrovę ir fondą. Renkantis svarbu:

Privalumai

Patirtis
Jūsų turtą INVL saugo bei gausina pasitelkdami daugiau nei 30 metų investavimo ir turto valdymo patirtį. Pensijų fondų rinkoje veikia nuo pensijų kaupimo sistemos pradžios.
Profesionalumas
INVL patyrusių investicijų valdytojų komanda padeda tinkamai įvertinti rizikas, numatyti galimas situacijas ir pasekmes, o ilga istorija atskleidžia rezultatus, kuriais didžiuojamės.
Grąža
Penki iš aštuonių INVL II pakopos gyvenimo ciklo pensijų fondų nuo veiklos pradžios 2019 m. iki 2022 m. pabaigos uždirbo didesnę grąžą klientams palyginti su konkurentais*.
Rodyti daugiau

* Remiantis Lietuvos banko skelbiamais 2022 m. gruodžio 31 d. pensijų fondų veiklos rodikliais: www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai.

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Kaupiant pensiją II pakopos pensijų fonde, yra taikomas turto valdymo mokestis ir fondo keitimo mokestis. Konkrečius nurodytų mokesčių dydžius galite rasti www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai.

2 pakopos pensijų fondų 2022 m. rezultatai

Fondo rezultatai pateikiami kaip vidutinė metinė grąža (per praėjusius trejus metus) %.

Fondas Vid. lyginamojo indekso* vertės pokytis INVL lyginamojo indekso vertės pokytis INVL Allianz Swedbank SEB Luminor
1996-2002 4,83 5,19 5,04 3,86 3,94 3,73 2,93
1989-1995 4,85 5,19 5,28 3,9 4,56 3,91 2,77
1982-1988 4,87 5,19 5,37 3,86 4,85 4,05 2,69
1975-1981 4,87 5,19 5,39 3,54 4,89 4,06 2,86
1968-1974 3,59 2,66 3,81 2,16 4,25 3,25 2,68
1961-1967 0,05 -1,61 0,45 -0,39 1,47 0,26 0,11
1954-1960 -3,09 -4,44 -2,44 -1,50 -1,82 -2,69 -2,97
Turto išsaugojimo -3,07 -1,38 -0,98 -2,62 -1,93 -2,24 -2,62

* Lyginamasis indeksas – valdymo įmonės pasirinktas rodiklis, su kurio reikšmės kitimu lyginama fondo investicijų portfelio investicinė grąža ir kuris investuotojui padeda įvertinti fondo valdytojo darbą, objektyviai palyginti pasiektą investicinę grąžą pagal numatytą investavimo strategiją bei parodo, kokio dydžio riziką fondo valdytojas yra linkęs prisiimti. Šaltinis – Lietuvos bankas, www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai.

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Kaupiant pensiją II pakopos pensijų fonde, yra taikomas turto valdymo mokestis ir fondo keitimo mokestis. Konkrečius nurodytų mokesčių dydžius galite rasti www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai.

Pagrindinės sąlygos

II pakopa – tai pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20-30% buvusio uždarbio. Kaupti gali visi asmenys, draudžiami valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos daliai gauti. Į šiuos fondus pervestos lėšos investuojamos.

Kaip kaupiama II pakopoje?

Įmokos į II pakopos pensijų fondus automatiškai nuskaičiuojamos nuo darbo užmokesčio ir sudaro 3 proc. darbo užmokesčio „ant popieriaus“. Nuo didesnio darbo užmokesčio nuskaitomos didesnės įmokos. Jeigu žmogus atlyginimo negauna, įmoka nėra pervedama.

Kiekvienam kaupiančiajam, nepriklausomai nuo jo įmokos dydžio valstybė kiekvieną mėnesį į pensijų fondo sąskaitą perveda 1,5% nuo už praeitų šalies vidutinio darbo užmokesčio (23,85 EUR/mėn. 2023 m.) Daugiau apie II pakopos įmokas galite skaityti čia.

II pakopos pensijų fondai, kokie jie?

Įmokos į II pakopos pensijų fondus automatiškai išskaičiuojamos iš darbo užmokesčio („bruto“) ir sudaro 3 proc. nuo gaunamo atlyginimo. Artėjant pensiniam amžiui to paties fondo rizikingumas mažinamas – kaupiančiajam nieko daryti nereikia.

Strategija

Gyvenimo ciklo fondai - tai tikslinės grupės fondai, kurių investicijų portfelis formuojamas ir valdomas derinant rizikingų bei mažiau rizikingų turto klasių santykį, atsižvelgiant į fondo dalyvių dalyvavimo pensijų kaupime trukmę.
Fondų turtas investuojamas pagal iš anksto parinktą laike kintančią investavimo strategiją. Fondų investavimo strategija kinta pagal dalyvių, kuriems skirtas atitinkamas fondas, amžių.

Kuo dalyvis jaunesnis, tuo jam pagal amžių tinkamas fondas daugiau investuoja į rizikingas turto klases, o dalyvių amžiui artėjant link pensinio amžiaus ir siekiant apsaugoti sukauptą sumą, mažiau rizikingų turto klasių dalis didėja.

II pakopos pensijų fondai

Rizikingesni fondai:

INVL pensija 1996‑2002 Index Plus

INVL pensija 1989-1995 Index Plus

INVL pensija 1982-1988 Index Plus

Mažiau rikingi fondai:

INVL pensija 1975-1981 Index Plus

INVL pensija 1968-1974 Index Plus

INVL pensija 1961-1967 Index Plus

INVL pensija 1954‑1960 Index Plus

INVL pensijų turto išsaugojimo fondas

Kas vyksta su Jūsų lėšomis fonde?

INVL II pakopos pensijų fondai valdomi pagal gyvenimo ciklo strategiją. Pensijų fonde kaupti paprasta, nes jis yra pritaikytas pagal Jūsų gimimo metus ir bus parinktas automatiškai, bet galite rinktis ir patys. Likus 18 metų iki pensijos, gyvenimo ciklo fondai pradės mažinti riziką, mažindami akcijų ir didindami obligacijų dalį fonde.

Rekomenduojame kaupti savo amžiaus grupės fonde, bet fondą galite bet kada pakeisti. Tą galite padaryti internetu prisijungę prie INVL savitarnos.

Pensijų fondo taisyklės

Atkreipiame dėmesį, kad būtina atidžiai perskaityti pasirinkto pensijų fondo taisykles, susipažinti su pensijų fondų apžvalgomis, įvertinti su investicijomis susijusias rizikas ir susipažinti su taikomais mokesčiais.

Kaupiant gyvenimo ciklo fonduose taikomas turto valdymo mokestis siekia 0,5 proc., o turto išsaugojimo fonde šis mokestis siekia 0,2 proc. Kai kurios pensijų kaupimo bendrovės taiko išėjimo į kitą bendrovę mokestį, kurio maksimalus dydis – 0,05 proc. nuo sukauptų lėšų vertės.

Visų pensijų kaupimo bendrovių taikomus II pakopos kaupimo mokesčius rasite čia.

Pensijų išmokos

Sulaukę pensijos net ir dalyvaudami II pakopos pensijų kaupime gausite „Sodros“ senatvės pensiją, kurios dydis nepriklauso nuo Jūsų pensijų fonde sukauptos sumos. Dėl kaupimo ji nemažinama.

Taip pat gausite išmokas iš II pakopos pensijų fonde sukauptos sumos.

Jūsų pensijų fonde sukauptos lėšos gali būti išmokamos šiais būdais:
 

Vienkartine išmoka

Periodinėmis išmokomis

Anuitetu


Išmokos būdai priklauso nuo sukauptos sumos. Galite rinktis vieną iš trijų pensijų anuitetų – standartinį anuitetą, paveldimą standartinį pensijų anuitetą ir atidėtąjį anuitetą. Kol lėšos yra pensijų fonde ir nepasirinktas anuitetas, jos yra paveldimos. Daugiau apie Pensijų išmokas.

Bendrovės keitimas, kai kaupiate kitur

Galite laisvai rinktis pensijų kaupimo bendrovę. Jei norite pereiti iš kitos bendrovės, užtenka sudaryti pensijų kaupimo sutartį INVL. Sudaryti pensijų kaupimo sutartį galite internetu paspaudę žemiau esančią mygtuką „Sudaryti“. Jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.

Sudarius sutartį, sukauptos lėšos bus perkeltos į pasirinktą INVL pensijų fondą.

Svarbu žinoti

Pensijų fondų lėšos yra investuojamos, vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija.
Dalyvaudami pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. II pakopos pensijų fondams taikomi pensijų įmokų, turto valdymo mokesčiai. Taip pat iš pensijų fondų turto gali būti dengiamos valiutos keitimo sąnaudos.

II pakopos pensijos kaupimo sutartis negali būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo tokios sutarties sudarymo apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei.

Kaupiant pensijų fonduose, investavimo rizika tenka pensijų fondų dalyviui – pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja investicijų pelningumo. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Kadangi pensijų fondo vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote.
Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Daugiau informacijos apie pensijų kaupimą galite rasti www.sodra.lt; www.lb.lt.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas UAB „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.

Sudarykite sutartį jau dabar!

Pakeiskite pensijų kaupimo bendrovę per kelias minutes. Sudaryti sutartį internetu ir pradėti kaupti su INVL – paprasta! O jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.