Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store

Bekontakčiai atsiskaitymai
Pildyti užklausą

Kaip atsiskaityti bekontakte kortele, jei suma neviršija 50 Eur?

  1. Raskite bekontakčio mokėjimo simbolį.
  2. Bekontaktę kortelę magnetine juostele žemyn pridėkite prie skaitytuvo bekontakčio mokėjimo simbolio (PIN kodo įvesti nereikės).
  3. Palaukite, kol skaitytuvas pyptelės ir užsidegs žalia lemputė.
  4. Pamatysite užrašą ekrane, kad mokėjimas yra patvirtintas.

Kaip atsiskaityti bekontakte kortele, jei suma viršija 50 Eur?

  1. Bekontaktę kortelę įdėkite į skaitytuvą.
  2. Sekite nurodymus skaitytuvo ekrane, įveskite PIN kodą.
  3. Palaukite, kol pasirodys pranešimas, kad transakcija patvirtinta, ir ištraukite bekontaktę kortelę.

Svarbu!

Dažnai užduodami klausimai

Ar atsiskaitymo suma gali būti nuskaityta kelis kartus, jei netyčia pridėsite kortelę prie skaitytuvo daugiau nei vieną kartą?

Kortelėje yra įdiegta speciali apsaugos funkcija, kuri užtikrina, kad kortelę pridėjus prie skaitytuvo būtų atlikta tik viena operacija. Net jei kortelę pridėsite prie skaitytuvo kelis kartus, to paties atsiskaitymo operacijos suma bus nurašyta tik vieną kartą.

Ar pinigai gali būti nuskaityti, jei netyčia prieisite per arti prie skaitytuvo, kuriuo tuo metu atliekamas bekontaktis mokėjimas?

Bekontaktis mokėjimas atliekamas tik tuomet, kai kortelės nuo skaitytuvo yra ne didesniu nei 1–4 cm atstumu. Kad įvyktų mokėjimo operacija, kortelė turi būti pridėta ir kiek palaikyta prie skaitytuvo.

Ar bekontakčiai mokėjimai saugūs?

Kadangi kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą ar paduoti kasininkui, jos duomenų negalima nepastebimai nuskaityti ar nukopijuoti. Bekontaktėse mokėjimo kortelėse įdiegta tokia pat apsauga nuo sukčiavimo kaip ir kontaktinėse kortelėse, o kartais, atliekant bekontaktį mokėjimą, bus paprašyta įvesti PIN kodą, kad būtų įsitikinta, jog kortelės savininkas atlieka atsiskaitymą. Daugiau apie bekontakčių kortelių saugumą rasite čia.

Ką daryti praradus kortelę?

Reikia nedelsiant užblokuoti kortelę paskambinus telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Jei prarasite mokėjimo kortelę, ar ja galės pakartotinai pasinaudoti kitas asmuo?

Atlikus kelis bekontakčius atsiskaitymus iš eilės, reikės įvesti PIN kodą, kad būtų patikrinta kortelės turėtojo tapatybė. Bekontakčiai atsiskaitymai leidžiami iki 50 eurų, tad kitas asmuo galės atlikti vieną ar kelis atsiskaitymus už pirkinius. Jei neteksite savo kortelės, nedelsdami praneškite telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio), kad galėtume užblokuoti kortelę ir išduoti naują.

Ar galite įjungti arba išjungti bekontakčių mokėjimų funkciją?

Bekontaktės kortelės funkcijos galima atsisakyti informavus banką telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio), užpildžius laisvos formos prašymą interneto banke, atvykus į klientų aptarnavimo padalinį arba mobiliojoje programėlėje.

Ar galima bekontakte kortele naudotis užsienyje?

Kortele galima naudotis visame pasaulyje. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad skirtingose šalyse gali būti taikomas skirtingas bekontakčio mokėjimo neįvedant PIN kodo limitas. Pavyzdžiui, daugelyje Europos šalių limitas yra 25 eurai, Jungtinėje Karalystėje – 30 svarų.