Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai – tai kolektyvinio investavimo priemonė, t. y. investuotojams bendrąja daline nuosavybės teise priklausantis turtas, kurį fondo valdymo įmonė investuoja pagal tam tikrą strategiją. Į fondus investuotų lėšų valdymas patikimas investavimo specialistams. Investuotojai, atsižvelgdami į priimtiną riziką, gali pasirinkti tinkamiausią investicinių fondų rūšį (akcijų fondus, obligacijų fondus, mišriuosius fondus, pinigų rinkos fondus, indeksų fondus ar fondų fondus).

Privalumai

Platinami investiciniai fondai

Mūsų platinamus investicinius fondus valdo turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti vienai iš pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“. Šios grupės bendrovės taip pat valdo pensijų fondus, alternatyviąsias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas finansines priemones.

Investicinis fondas

Strategija

INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas

  • Lėšos investuojamos į pagal kredito analizę patraukliausiai atrodančių Vidurio ir Rytų Europos vyriausybių ir įmonių skolos vertybinius popierius.
  • Siekiant užtikrinti tolygią investicijų grąžą ir prisiimant nuosaikią riziką, derinamos rizikingesnės (įmonių obligacijos) ir saugesnės (vyriausybių obligacijos) investicijos.
  • Rekomenduojama minimali investavimo į fondą trukmė – 1–3 metai.

INVL Baltijos fondas

 

  • Fondo lėšos investuojamos į Baltijos šalių rinkose kotiruojamas arba Baltijos šalyse aktyviai veikiančių įmonių akcijas.
  • Investuojant siekiama maksimalaus turto prieaugio bei prisiimama didelė svyravimų rizika.
  • Rekomenduojama minimali investavimo į fondą trukmė – 3-5 metai.

INVL Rusijos TOP20 subfondas

  • Investicijos koncentruotai paskirstomos tarp 15–25 geriausiai fondų valdytojų įvertintų bendrovių akcijų Rusijoje.
  • Investuojant siekiama maksimalios investicijų į Rusijos įmonių akcijas grąžos ir prisiimama didelė svyravimų rizika.
  • Rekomenduojama minimali investavimo į fondą trukmė – 3–5 metai.

INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondas

  • Lėšos investuojamos į pagal kredito analizę perspektyviausius besivystančių šalių (vertybinių popierių biržų ir rinkų) vyriausybių, savivaldybių ir įmonių skolos vertybinius popierius;
  • Investuojant derinamos rizikingesnės (įmonių obligacijos) ir saugesnės (vyriausybių, savivaldybių obligacijos) investicijos, siekiant apsaugoti turto vertę ir užtikrinti tolygią subfondo investicijų grąžą.
  • Rekomenduojama minimali investavimo į fondą trukmė – 2 metai.

Šiaulių banke taip pat galite investuoti į įvairių užsienio valdytojų valdomus akcijų ir obligacijų investicinius fondus, mišriuosius fondus bei fondų fondus (t. y. fondus, kurių valdytojai investuoja į kitus investicinius fondus). Banko finansų patarėjai gali pasiūlyti fondų, kurie investuoja į konkrečius geografinius regionus, ekonomikos sektorius ar diversifikuotas finansines priemones, sudarytas iš įvairių fondų derinių.

Investuojama suma

Kiek pinigų skirti investicinių fondų vienetams įsigyti, rekomenduojama pasirinkti atsižvelgiant į savo investavimo tikslus, pageidaujamą riziką ir pelną bei finansines galimybes. Minimali suma, kurią galite investuoti į UAB „INVL Asset Management“ valdomus fondus, yra 25 eurai. Minimali suma investuojant į užsienio fondus gali būti didesnė.

Investicinių fondų mokesčiai

Investicinių fondų valdymui taikomi valdymo ir platinimo mokesčiai (įmokos). Gali būti taikomi ir sėkmės bei keitimo mokesčiai. Detaliau su taikomais mokesčiais galite susipažinti čia.

Investicinio fondo pasirinkimas

Prieš rinkdamiesi investicinį fondą, patys arba padedami Šiaulių banko investavimo specialistų:

Rizika

Investuojant į investicinius fondus lėšos patikimos valdytojui, todėl pirmiausia rekomenduojame įvertinti jo kompetenciją, t. y. kiek turto valdo valdytojas, kokie yra istoriniai turto valdytojo pasiekti grąžos rezultatai, taip pat ar valdytojo fondai yra įvertinti tarptautiniais reitingais (pvz., „Morningstar“, „Lipper“).

Taip pat svarbu įvertinti, kad net mažiausios rizikos investiciniai fondai, pavyzdžiui, pinigų rinkos ar obligacijų, keičiantis rinkos sąlygoms gali prarasti dalį vertės, tad galite atgauti mažiau, nei investavote. Prieš įsigyjant investicinio fondo vienetų, taip pat svarbu įvertinti jų likvidumą.

Investicinių fondų rizika dažniausiai yra mažesnė nei pavienių akcijų, nes jie yra diversifikuoti pagal turto klases, sektorius, regionus ir kitais aspektais.

Kitaip tariant, investicinio fondo lėšos gali būti investuojamos į įvairių įmonių akcijas, todėl mažėja vienos įmonės kredito rizika. Jei toks investicinis fondas investuoja į kelias įvairių šalių ir sektorių bendroves, tai rizika mažėja dar labiau. Jei tas pats fondas papildytų savo strategiją ir investuotų į obligacijas ir kitas turto rūšis, tai rizika sumažėtų ir turto klasių aspektu.

Tad prieš priimant investicinį sprendimą rekomenduojame atidžiai išnagrinėti investicinio fondo strategiją ir investavimo taisykles, nustatytas pasirinkto investicinio fondo dokumentuose (prospektuose, taisyklėse).

Kur kreiptis norint investuoti?

1. Pirmiausia Šiaulių banko padalinyje turite pasirašyti Investicinių paslaugų teikimo sutartį ir  atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą.

2. Dėl investavimo į fondus patogiausia kreiptis užpildant užklausos formą, ir su Jumis susisieks banko specialistas.

Išsamesnės informacijos apie šias investavimo priemones, sąlygas ir įkainius galite teirautis telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio).

Čia pateikiama informacija yra tik pristatomasis rinkodaros pranešimas. Ji negali būti vertinama kaip pasiūlymas, raginimas ar rekomendacija įsigyti kurių nors finansinių priemonių, jas parduoti ir (ar) sudaryti sandorį (-ius).

Investuodami Jūs prisiimate su investavimu susijusią riziką. Fondo vieneto vertė gali tiek kilti, tiek kristi, investicijos gali būti tiek pelningos, tiek nuostolingos, finansinės naudos galima ir negauti, galima prarasti dalį ar net visą investuotą sumą dėl aplinkybių, kurios nepriklauso nuo AB Šiaulių bankas valios ir veiksmų. Istoriniai fondo rezultatai nėra patikimas ateities grąžos ir rizikos rodiklis. AB Šiaulių bankas nėra atsakingas už Jūsų sprendimus, priimtus remiantis čia pateikiama informacija.

Nors informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, AB Šiaulių bankas ir „INVL Asset Management“ nėra atsakingi už netikslumus ar nuostolius, kurie gali atsirasti remiantis tokia informacija.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti investicinį fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias rizikas, taikomus mokesčius ir kitus atskaitymus bei atidžiai perskaityti investicinio fondo taisykles, prospektą ir pagrindinės informacijos investuotojams dokumentą.