Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
  • Šiaulių bankas: auga terminuotojų indėlių patrauklumas verslui

Šiaulių bankas: auga terminuotojų indėlių patrauklumas verslui

Nors terminuotieji indėliai tradiciškai laikomi labiau gyventojams pritaikytu taupymo instrumentu, pastaruoju metu šia lėšų kaupimo banke forma vis labiau domisi ir smulkusis bei vidutinis verslas (SVV). Šiaulių bankas skaičiuoja, kad nuo praėjusių metų vidurio juridinių klientų terminuotųjų indėlių portfelis išaugo 2,5 karto. „Tai rodo aiškią tendenciją, kad klientai linkę perkelti savo lėšas į indėlių sandorius“, – pažymi Aušrinė Vilimavičiūtė, Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė.

Pasak Šiaulių banko atstovės, pastebima, kad įmonės vis didesnę portfelio dalį nukreipia lėšų kaupimui. Prielaidos tam – įvairios: neapibrėžtumas rinkose dėl geopolitinės situacijos verčia atidėti investicijas, be to, išaugus žaliavų ar energijos kaštams, verslas labiau linkęs taupyti.

„Brandus verslas išmoko finansų krizės pamokas ir taupo galimos recesijos akivaizdoje. Tai, kad siekiama sukaupti likvidžių, būtinybės akivaizdoje lengvai pasiekiamų atsargų (angl. „dry powder“), rodo tiek verslo finansinę drausmę, tiek pasiruošimą galimybėms, kadangi įprastai sunkmečio aplinkoje atsiveria ir daug investicinių galimybių“, – paaiškina A. Vilimavičiūtė.

Aušrinė Vilimavičiūtė, Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė (nuotr. Jurgitos Grigelytės)

Rekomenduojama atskirti kaupiamas ir einamąsias lėšas

Šiaulių banko ekspertė pabrėžia, kad ilguoju laikotarpiu laikant laisvas lėšas einamojoje sąskaitoje, tai lemia neišvengiamą nuostolį, nes pinigai nuvertėja. Dabartiniu laikotarpiu, kai gyvename aukštos infliacijos aplinkybėmis, tenka daugiau dėmesio skirti rinkoje esamiems lėšų kaupimo ir investavimo įrankiams. Ne tik privatiems, bet ir verslo klientams rekomenduojama atskirti santaupas nuo einamųjų lėšų ir pasirinkti tinkamus kaupimo instrumentus.

„Turint galvoje tai, kad lėšų gali prireikti bet kada, terminuotieji indėliai yra bene mažiausiai rizikinga bei patogi priemonė. Indėlių palūkanos auga ir ECB keliant palūkanas tokia tendencija, panašu, artimiausiu metu nesikeis. Tai leidžia uždirbti ir iš dalies amortizuoti infliacijos įtaką“, – teigia pašnekovė.

Ji primena, kad kaupiant ir taupant patartina turėti tikslą, kaupti periodiškai, taip kaupiant lėšas ateities gerovei ar pasirinktam tikslui.
 

Padidino indėlių eurais palūkanas

Keičiantis palūkanų aplinkai visoje Europoje ir reaguojant į klientų poreikius, Šiaulių bankas didina indėlių eurais palūkanų normas. Palūkanos keliamos visų terminų indėliuose, siekiant atliepti klientų poreikius.

Tarp skirtingų terminų siūlomų indėlių šiuo metu populiariausias 1 metų trukmės indėlio terminas. Šiuo metu Šiaulių bankas už tokios trukmės indėlius jau moka nuo 2,5 proc. fiksuotųjų palūkanų. Už 2 metų trukmės indėlius mokamos 3 proc. ir didesnės palūkanos. Tiesa, juridiniai asmenys linkę dėti trumpesnio termino indėlius, 3-6 mėn. Trijų mėnesių trukmės indėlio palūkanų norma Šiaulių banke siekia 1,5 proc., šešių mėnesių trukmės – nuo 2 proc.  Minimali terminuotojo indėlio suma – 100 eurų, o taupymo laikotarpis gali būti nuo 7 dienų iki 5 metų. Klientai gali rinktis palūkanų išmokėjimo periodiškumą.

Esant poreikiui, klientas bet kada gali nutraukti paprastojo terminuotojo indėlio sutartį ir atsiimti lėšas (šiuo atveju sukauptos palūkanos neišmokamos).
 

Indėliuose laikomų lėšų suma išaugo

Naujausiais Lietuvos banko statistiniais duomenimis, 2023-ųjų vasarį lietuviai sąskaitose turėjo 21,1 mlrd. Eur, iš jų einamosiose sąskaitose (indėliuose iki pareikalavimo) – 17,2 mlrd. Eur, o terminuotuose indėliuose – 3,9 mlrd. Eur (19 proc.). Lyginant su 2022 metų pabaiga, lėšos laikomos terminuotuose indėliuose išaugo net 5,5 procentų.  

Lietuvos bankas, reguliariai skelbiantis atnaujintas kredito įstaigų palūkanų normas, rekomenduoja gyventojams aktyviau domėtis ir naudotis finansinėmis paslaugomis, stiprinti konkurenciją tarp finansų rinkos dalyvių. Pasak Lietuvos banko, indėliai yra viena paprasčiausių ir saugiausių investavimo priemonių, juos Lietuvoje priima bankai, kai kurie užsienio bankų filialai ir kredito unijos.
 

Drąsiau pasirenka lėšas investuoti į vertybinius popierius

Lietuvoje privatūs asmenys ir verslai ne tik taupo, bet ir vis labiau domisi investicijų galimybėmis. Lietuvos bankas šiemet kovo mėnesį skelbė, kad investuotojų skaičius Lietuvoje 2022 m. augo beveik dešimtadaliu, o sandorių sudaryta 15 proc. daugiau nei 2021 m. Mūsų šalyje pernai aktyviai investavo 34,4 tūkst. vyrų ir beveik 19,4 tūkst. moterų. Bendras per Lietuvoje įsteigtus paslaugų teikėjus investuojančių neprofesionaliųjų investuotojų skaičius praėjusių metų pabaigoje buvo 53,8 tūkst.

„Tai parodo, kad lietuviai, taip pat ir verslo klientai, vis drąsiau ryžtasi investuoti į vertybinius popierius, yra linkę prisiimti vis didesnę riziką ir siekia aukštesnės grąžos – pagal turto klases daugelis investuoti renkasi į akcijas, investicinius fondus ir galiausiai į obligacijas. Šiuo metu daug rinkos dalyvių gali pasiūlyti konkurencingus prekybinius įkainius, patogius ir lengvai suprantamus investavimo įrankius“, – sako Šiaulių banko taupymo ir investavimo projektų grupės vadovė A. Vilimavičiūtė.
 

Kuo terminuotieji indėliai patrauklūs verslui: