Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
  • Pagrindinis
  • Naujienos
  • Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų

Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų

Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ pensijų fondai investuoja 7,5 mln. eurų į Šiaulių banko įsteigtą „SB modernizavimo fondą 2“, kurio lėšomis bus renovuota iki 300 daugiabučių namų Lietuvoje. Tai – jau antroji pensijų fondų investicija į būsto renovaciją, didinsianti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Prieš dvejus metus buvo investuota 10,3 mln. EUR.

Pensijų fondai pinigus į „SB modernizavimo fondą 2“ investavo išpirkdami 2048 metų konvertuojamąsias obligacijas.

„Esame vieni aktyviausiai vietos rinkoje investuojančių pensijų fondų, galintys įgyvendinti sudėtingus sandorius, kuriančius vertę mūsų klientams, todėl per 20 metų pensijų fondų valdymą atliktas įdirbis jau duoda vaisių“, – sako „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas.

„SB modernizavimo fondas 2“ iš Lietuvos valstybės per Europos investicijų banką (EIB), kaip lėšų valdytoją, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB), „Swedbank“ ir Šiaulių banko bei „SB Asset Management“ valdomų pensijų fondų iš viso pritraukė 200 mln. eurų paskolų.

„Valdydami gyventojų pensijų fondams patikėtas lėšas jaučiame atsakomybę ne tik siekti kuo geresnio rizikos ir grąžos santykio, bet ir investuoti laikantis svarbių vertybių. Renovacija – vienas iš pavyzdžių, kai gyventojui aišku, kur įdarbinamos jų lėšos ir kokią vertę jos kuria visuomenei“, – pabrėžia V. Rūkas.

Anot jo, tam labai svarbus ir Konstitucinio teismo, kuris pabrėžė pensijų fondų stabilumo svarbą, išaiškinimas. Teismas nurodė, kad turi būti nustatyti atvejai, kai pensijų kaupimas nutraukiamas dalyvio iniciatyva, kai yra svarbių priežasčių. Siekiant užtikrinti viešąjį interesą, kad visa senatvės pensijų sistema veiktų darniai, tokie įstatyme nustatyti pensijų kaupimo pabaigos atvejai turi būti išimtiniai, – nurodė Konstitucinis teismas.

„Jeigu būtų nustatytas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį būtų leidžiama be jokių apribojimų nutraukti pensijų kaupimą atsižvelgiant tik į dalyvio išreikštą valią ir nepagrindžiant to svarbiomis priežastimis, nukryptume nuo esminio pensijų kaupimo sistemos tikslo – kuo daugiau gyventojų užtikrinti didesnes pajamas senatvėje. Negalėtume užtikrinti ir viešo intereso, kad visa senatvės pensijų sistema veiktų darniai.

Kad galėtume nuosekliai investuoti į 20 metų trunkančius projektus, taip prisidedant ir prie pensijų fondų dalyvių ir prie Lietuvos gerovės, turime būti užtikrinti, jog pensijų kaupimo sistema veiks darniai, ką nurodo ir Konstitucinis teismas“, – sako „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas.

Sandoryje „SB Asset Management“ pensijų fondus konsultavo viena didžiausių Lietuvos advokatų kontorų „Cobalt“ bei nepriklausoma konsultacijų bendrovė „IVC consulting“.

Šiuo metu Šiaulių banko grupės įmonės „SB Asset Management“ valdomuose INVL pensijų fonduose – jau daugiau kaip 1,1 milijardas eurų. Bendrovė yra nuosekliai viena didžiausią grąžą pensijų fondų dalyviams ilguoju laikotarpiu generuojančių valdytojų ir didžiausia pagal valdoma III pakopos pensijų fondų turtą*.

*Šaltinis: https://www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai#ex-1-1