Šiaulių bankas ir „Invalda INVL“ užbaigia mažmeninių verslų sujungimą
Šiaulių bankas ir „Invalda INVL“ sėkmingai baigia sujungti mažmeninius verslus. Nuo gruodžio 1 dienos Šiaulių banko grupė pradeda valdyti II ir III pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams investuotojams skirtus investicinius fondus, suteikdama naujų investavimo galimybių klientams, pasiūlys atnaujintą gyvybės draudimo paslaugų krepšelį. Užbaigus sandorį, „Invalda INVL“ taps didžiausia Šiaulių banko akcininke.
41,8 mln. eurų vertės mažmeninio verslo sujungimo sandorį, apie kurį šalys paskelbė prieš metus, „Invalda INVL“ ir Šiaulių bankas užbaigia šiandien, lapkričio 30 dieną. Iš viso sandoris apima daugiau nei 210 tūkst. klientų ir per 1,2 mlrd. eurų valdomo klientų turto Baltijos šalyse. Po šio sandorio klientų patikėtos valdyti lėšos ir saugomas turtas Šiaulių banko grupėje padidės ketvirtadaliu ir viršys 6 mlrd. eurų, o darbuotojų skaičius visoje Lietuvoje perkops 1 100.
„Invalda INVL“ jau ilgą laiką yra tarp pagrindinių Šiaulių banko akcininkų ir verslų sujungimu toliau demonstruoja pasitikėjimą mūsų perspektyvomis. Bankas turi solidžią akcininkų struktūrą, kurioje dera ir Lietuvos verslo lyderiai, tokie kaip „Invalda INVL“, „Willgrow“, „Tesonet Global“, tiek ir tarptautiniai investuotojai, iš kurių didžiausias – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). Be didžiųjų investuotojų Šiaulių banku tiki dar apie 20 tūkst. smulkiųjų Lietuvos ir užsienio akcininkų.
Šis susijungimas yra nuoseklių, kryptingų banko žingsnių keistis ir augti dalis. Prie Šiaulių banko grupės prisijungianti 160 INVL specialistų ir ekspertų komanda papildys ir išplės mūsų kompetencijas, o tai reiškia naujas paslaugas ir dar aukštesnę kokybę klientams.
Tapsime dar konkurencingesni ir esame nusiteikę augti sparčiau nei rinka trijuose svarbiausiose – privačių, verslo ir investuojančiųjų klientų – srityse. Tikime, kad taip paskatinsime pasitempti visą Lietuvos finansų rinką“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.
„Sėkmingas ir pamatuotai augantis Šiaulių bankas jau dabar atskiruose segmentuose yra rinkos lyderis. Šis sandoris yra dar vienas kryptingas žingsnis pirmyn, duodantis daugiau ir geresnių pasirinkimų klientams ir atveriantis naujas galimybes nuosekliai banko plėtrai ir augimui.
Didiname akcijų dalį banke, kuris stabiliai uždirba aukštą grąžą ir kuris turėtų tapti dar patrauklesniu instituciniams bei privatiems investuotojams“, – sako „Invaldos INVL“ vadovas Darius Šulnis.
Daugiau paslaugų ir kompetencijų
INVL pensijų fonduose turtą kaupia apie 200 tūkst. Lietuvos gyventojų, investicijų valdytojams patikėjusių daugiau kaip 1 mlrd. eurų. Pensijų fondų įvaizdžio tyrimų duomenimis, gyventojai INVL vertina kaip patikimą, gerų ilgalaikių rezultatų pasiekusį, specializuotą investicijų valdytoją. INVL yra lyderė rinkoje pagal valdomą III pakopos pensijų fondų turtą.
Šiaulių bankas iki šiol neturėjo valdomų pensijų ir investicinių fondų. Nuo gruodžio 1 dienos INVL II ir III pakopos pensijų fondus bei mažmeniniams klientams skirtus investicinius fondus valdys naujai įsteigta Šiaulių banko grupės bendrovė „SB Asset Management“, į kurią pereina „INVL Asset Management“ investicijų valdytojų ir ekspertų komanda. Naujos bendrovės direktoriumi tampa Vaidotas Rūkas, iki šiol vadovavęs INVL Investicijų valdymo padaliniui. „SB Asset Management“ toliau laikysis unikalios investavimo strategijos „Index Plus”, o pensijų ir investicinių fondų pavadinimai artimiausiu metu nesikeis.
Šiaulių banko grupės gyvybės draudimo verslą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje valdys bendrovė „SB draudimas“, kuri, prognozuojama, Lietuvoje užims apie 7 proc. gyvybės draudimo rinkos. Bendrovei vadovaus Rasa Kasperavičiūtė, iki šiol ėjusi „INVL Life“ direktorės pareigas ir sukaupusi 20 metų vadovavimo patirties tarptautinio kapitalo gyvybės draudimo versle.
Sutelkiant dėmesį į augimą verslo, privačių klientų ir investicijų valdymo segmentuose, Šiaulių banke buvo įsteigtos tam skirtos tarnybos. Privačių klientų tarnybai vadovaus iki šiol „INVL Asset Management“ generalinės direktorės pareigose buvusi Laura Križinauskienė. Įsteigtos Investicijų valdymo tarnybos vadovu paskirtas Tomas Varenbergas, iki šiol ėjęs banko Rinkos ir iždo departamento direktoriaus pareigas. Banko Verslo klientų tarnybai vadovaus ilgametė Šiaulių banko valdybos narė Daiva Šorienė, anksčiau ėjusi Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovės pareigas.
„Šiais pokyčiais sujungiame abiejų pusių kompetencijas ir sustipriname komandą, dar daugiau dėmesio sutelkiame į privačių klientų, verslo klientų segmentus bei į sprendimus investuojantiems“, – tvirtina V. Sinius.
Šiaulių bankas ne vienus metus slapto pirkėjo tyrimuose pripažįstamas vienu geriausiai klientus aptarnaujančių bankų Lietuvoje ir turi plačiausią klientų aptarnavimo skyrių tinklą – per pusšimtį skyrių, veikia net 36 šalies miestuose ir miesteliuose. Šiaulių bankas taip pat yra vienas iš smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo sprendimų lyderių rinkoje.
„Invalda INVL“ – didžiausias akcininkas
41,8 mln. eurų vertės sandoriui užbaigti Šiaulių bankas išleis naują tikslinę akcijų emisiją, kurią, mokant po 0,645 euro už akciją, išpirks „Invalda INVL“. Šiaulių bankas, gavęs Lietuvos banko leidimą, dar turės įregistruoti įstatų pakeitimus dėl įstatinio kapitalo padidinimo. Tai tikimasi padaryti iki šių metų pabaigos.
„Invaldai INVL“ atiteks 9,39 proc. Šiaulių banko akcijų ir bendrovė taps didžiausia Šiaulių banko akcininke. Numatoma, kad kitąmet, įgyvendinus visas pasirašytas akcijų perleidimo sutartis, „Invaldos INVL“ akcijų paketas Šiaulių banke pasieks beveik 20 proc., „Girteka Logistics“ valdytojai „Willgrow“ priklausys 8,9 proc., ERPB – 7,2 proc., „Tesonet Global“ – 5,3 proc., o ilgamečiams banko akcininkams Algirdui Butkui bei Gintarui Kateivai ir su jais susijusioms šalims – po 4,9 proc. akcijų. Likusi Šiaulių banko akcijų dalis – institucinių ir mažmeninių investuotojų rankose.
Sandorio metu Šiaulių banko finansinis patarėjas buvo „Talisman“, nepriklausomą „Invaldos INVL“ mažmeninio verslo vertinimą atliko tarptautinė profesinių paslaugų bendrovė „Ernst & Young Baltic”. Šiaulių banką teisiniais klausimais konsultavo advokatų profesinė bendrija „Walless“, o „Invaldą INVL“ – advokatų kontora „Sorainen“.
„Invalda INVL“ grupė ir toliau aktyviai veiks privataus kapitalo ir kitų alternatyvių investicijų valdymo srityse, teiks Šeimos biuro paslaugas Baltijos šalyse. Nuo gruodžio 1 dienos naujuoju bendrovės „INVL Asset Management“ vadovu tampa Paulius Žurauskas, kuris iki šiol buvo bendrovės Turto valdymo veiklos vadovas.