Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store
  • Naujienos
  • Investuotojai išgraibstė Šiaulių banko obligacijas

Investuotojai išgraibstė Šiaulių banko obligacijas

Šiaulių bankas sėkmingai išplatino 25 mln. eurų vertės subordinuotųjų obligacijų emisiją su 7,7 proc. metinėmis palūkanomis. Obligacijų paklausa pasiūlą viršijo beveik 4 kartus. Bankas pirmą kartą viešu platinimu savo obligacijų pasiūlė Baltijos šalių mažmeniniams investuotojams. Didelio susidomėjimo sulaukusi emisija vien Lietuvoje pritraukė daugiau nei 1 000 mažmeninių investuotojų, kurie norėjo įsigyti obligacijų už beveik 38 mln. eurų.

„Mažmeniniai investuotojai jau kurį laiką domėjosi galimybėmis investuoti į Šiaulių banko skolos vertybinius popierius, tad atėjo laikas pasiūlyti jiems tokią galimybę. Banko subordinuotąsias obligacijas mažmeniniams investuotojams viešai pasiūlėme pirmą kartą, tad džiaugiamės sulaukę išskirtinio susidomėjimo. Obligacijų paklausa beveik keturis kartus viršijo pasiūlą.

Vertiname, kad dalį šios emisijos įsigijo būtent mažmeniniai investuotojai, kurie kartu su instituciniais investuotojais demonstruoja ilgalaikį pasitikėjimą Šiaulių banku. Skirstydami obligacijas prioritetą teikiame banko klientams, siekdami tapti pirmu pasirinkimu tiems, kurie ieško sumanių galimybių įdarbinti savo lėšas“, - sako Šiaulių banko investicijų valdymo tarnybos vadovas Tomas Varenbergas.

Šiaulių banko subordinuotųjų obligacijų platinimas buvo baigtas praėjusį penktadienį, o pirmadienį, gegužės 20 d., bankas priėmė sprendimą dėl obligacijų paskirstymo investuotojams. 25 000 obligacijų, kurių kiekvienos nominalioji vertė yra 1 000 eurų, paskirstyta daugiau nei 2,3 tūkst. mažmeninių ir institucinių investuotojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Skirstydamas obligacijas Šiaulių bankas prioritetą teikė mažmeniniams investuotojams ir savo klientams - tiek fiziniams, tiek juridiniams.

Šių obligacijų trukmė - 10 metų su galimybe banko iniciatyva jas išpirkti anksčiau laiko emisijos sąlygose numatytais atvejais.

Numatoma, kad obligacijos į investuotojų vertybinių popierių sąskaitas bus įrašytos apie gegužės 22 dieną, o apie gegužės 28 d. jos bus įtrauktos į „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržos Baltijos šalių obligacijų sąrašą.

„Šiuo metu Šiaulių bankas yra vienintelis listinguojamas bankas Lietuvoje, kuris suteikia savo klientams bei visiems gyventojams galimybių investuoti tiek į banko akcijas, tiek į obligacijas.

Dalį obligacijų įsigijo ir mažmeniniai investuotojai iš Estijos, kaimynėje šalyje susidomėjimas investavimu yra kur kas didesnis. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog didžiausią dalį obligacijų emisijos įsigijo ir mažmeniniai investuotojai iš Lietuvos. Puoselėti investavimo kultūrą, atskleisti daugiau investavimo galimybių ir pasirinkimų buvo vienas iš mūsų viešos obligacijų emisijos tikslų“, - sako T. Varenbergas.

Įvertinęs obligacijų emisijos sėkmę Šiaulių bankas turi galimybę pagal naująją subordinuotųjų obligacijų programą bendrą emisijos apimtį padidinti iki 100 mln. eurų.