Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
  • Naujienos
  • Daugiabučių renovacijai – dar 200 mln. eurų. Pokyčius pajus 10 tūkst. šeimų

Daugiabučių renovacijai – dar 200 mln. eurų. Pokyčius pajus 10 tūkst. šeimų

Lietuvoje pradeda veikti antras daugiabučių namų renovacijai finansuoti skirtas 200 mln. vertės fondas, kurio lėšomis numatoma atnaujinti iki 300 daugiabučių namų. „SB modernizavimo fondą 2“ įsteigė ir renovacijos paskolas teiks bei administruos Šiaulių bankas. Fondą finansuos pats Šiaulių bankas, valstybė, pasitelkdama EIB, kaip lėšų valdytoją, o taip pat „Swedbank“, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) bei pensijų fondai.

Valstybė fondui suteikia 40 mln. EUR paskolą. „Swedbank“ – 95 mln. Eurų paskolą, ERPB – 25 mln. eurų, o Šiaulių bankas – 32,5 mln. eurų, o 7,5 mln. eurų investuos „SB Asset Management“ valdomi pensijų fondai.

„Į tvarias investicijas nukreiptas finansavimas leis užtikrinti spartesnę, į pažangą ir tvarią urbanistinę aplinką orientuotą visame pasaulyje skatinamą renovacijos bangą, leis įgyvendinti įsipareigojimus, skatinančius tvarias statybos praktikas, prisidės prie atsinaujinančios energetikos plėtros ir klimato tikslų, siekiant žalesnės ateities“, – pažymi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Visoje Lietuvoje fondo lėšomis renovavus iki 300 pastatų, pokyčius pajus apie 10 tūkstančių šeimų. Vien Vilniuje šis fondas planuoja finansuoti iki 40 daugiabučių namų renovaciją.

„SB modernizavimo fondas unikalus tuo, kad savo resursus sutelkė tiek tarptautinės institucijos, tiek Lietuvos finansų įstaigos, o naudą pajus visi – pagerės tūkstančių gyventojų gyvenimo kokybė, sumažės šildymo išlaidos,  į aplinką bus išskiriama mažiau CO2, sustiprės verslas, kuris dalyvauja daugiabučių namų modernizavimo procese. Taip visi prisidėsime prie tvaresnės, gražesnės Lietuvos kūrimo. Lietuvos renovacijos finansavimo modelis yra pavyzdys ir kitoms šalims, kurios sprendžia panašias problemas“, – sako Šiaulių banko Administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„SB modernizavimo fondas 2“ yra jau antrasis Šiaulių banko kartu su EIB įsteigtas fondas. 2022 m. įsteigtas pirmasis 275 mln. eurų „SB modernizavimo fondas“ buvo sėkmingai paskirstytas ir jo lėšomis yra finansuojama 395 daugiabučių pastatų renovacija.

„Esame vienas didžiausių finansuotojų šalyje ir turime tikslą skatinti tvarumo transformaciją, aktyviai prisidėti prie emisijų mažinimo, tvaresnės aplinkos kūrimo. Tvariosios energetikos ir energinio efektyvumo projektai sudaro reikšmingą „Swedbank“ verslo paskolų portfelio dalį.

Daugiabučių modernizacijos programoms per pastaruosius 14 metų skyrėme daugiau kaip 260 mln. eurų. Pagal šį rodiklį esame tarp finansavimo lyderių šioje srityje ir matome joje daug potencialo“, – sako Ignas Mačeika, „Swedbank“ Lietuvoje Valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas.

“Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Šiaulių banko pastangų prisidėti prie gyvenamųjų namų modernizavimo Lietuvoje. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas yra labai svarbus ne tik siekiant paspartinti būsto fondo dekarbonizaciją Lietuvoje, bet ir nuolatinių aukštų energijos kainų laikotarpiu padėti sumažinti gyventojų ir būsto savininkų sąskaitas už energiją”, – teigia Sue Barrett, ERPB infrastruktūros Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje direktorė.

Šiaulių bankas užima 65 proc. Lietuvos daugiabučių namų modernizavimo finansavimo rinkos ir daugiabučių namų modernizavimo programose, bendradarbiaudamas su EIB, dalyvauja jau daugiau nei 12 metų. Per šį laikotarpį pasirašyta modernizavimo paskolų už daugiau kaip 1 mlrd. eurų ir finansuota daugiau kaip 2800 daugiabučių namų modernizavimo projektų.

Lietuvoje siekiama iki 2050 m. renovuoti didžiąją dalį senų daugiabučių. Du trečdaliai tokių namų šiuo metu yra D ir žemesnės energinės klasės. Modernizuoti daugiabučiai taupo energiją ir kartu pagerina gyvenimo sąlygas bei kilsteli būsto vertę.