Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google Play* Parsisiųsti iš App Store*
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę
Parsisiųsti iš Google PlayParsisiųsti iš App Store
  • Naujienos
  • Šiaulių banko grupės pensijų fondai pernai dalyviams uždirbo 100 mln. eurų

Šiaulių banko grupės pensijų fondai pernai dalyviams uždirbo 100 mln. eurų

Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ valdomi II pakopos INVL pensijų fondai per praėjusius metus vidutiniškai kiekvienam savo klientui uždirbo beveik po 600 eurų. Tai prilygo vidutinei mėnesio senatvės pensijai Lietuvoje*.

Iš viso bendrovės valdomi II pakopos pensijų fondai savo dalyviams pernai uždirbo 104 mln. eurų investicinės grąžos jau atskaičius visus mokesčius. Fondų mokesčiai sudarė vidutiniškai po 2,1 euro per mėnesį vienam klientui.

Vidutinė šių pensijų fondų grąža pernai siekė 12,6 proc. (lyg. indeksas** – 14,5 proc.), o vien akcijų pensijų fondų, kuriuose kaupia didžioji dauguma dirbančiųjų – 13,4 proc. (lyg. indeksas – 15,5 proc.). Tuo tarpu metinė infliacija pernai siekė 1,2 proc. (vidutinė metinė infliacija 9,1 proc.)***

„Pensijų kaupimas yra ilgalaikis procesas ir reikėtų žiūrėti į ilgesnę perspektyvą. Vidutinė visų mūsų valdomų pensijų fondų grąža nuo 2019 m. viršija 50 proc. Tai reiškia, kad gyventojų tais metais fonde turėti, pavyzdžiui, 1000 eurų,  šiuo metu jau yra užaugę iki 1500 eurų. Net ir įvertinus rekordiškai aukštą, 20 proc. perkopusią infliaciją 2022 metais, per pastaruosius penkerius metus fondų grąža ją gerokai viršija“, – pasakoja Šiaulių banko grupės turto valdymo bendrovės „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas.

Bendrovė „SB Asset Management“, į kurią perėjo „INVL Asset Management“ fondų valdytojų ir ekspertų komanda, tapo INVL pensijų fondų valdytoja.

Lietuvos banko duomenimis ir „SB Asset Management“ skaičiavimu, nuo 2007 m. akcijų pensijų fonde (iki 2018 m. – „INVL Extremo II 16+“, o nuo 2019 m. gyvenimo ciklo akcijų pensijų fondai) kaupęs gyventojas, visą laiką gaunantis vidutinį darbo užmokestį, per 16 metų turėtų būti sutaupęs apie 13 tūkst. eurų, iš kurių bent 5 tūkst. eurų – investicinė grąža****.

Šiandien už tokią sumą galima įsigyti apie 60 eur/mėn. siekiantį standartinį, laikui bėgant indeksuojamą anuitetą iš „Sodros“. Tokia suma vidutinę pensiją padidintų dešimtadaliu. Toks kaupimo tempas gali užtikrinti II pakopos pensijų sistemos tikslą per visą 40 metų kaupimo laikotarpį dar reikšmingiau padidinti savo pensiją senatvėje.

Pasak V. Rūko, „SB Asset Management“ toliau laikosi unikalių INDEX PLUS turto valdymo principų derindami investicijas į žemų sąnaudų pasaulio indeksų fondus ir į alternatyviąsias turto klases, taip siekdama mažesne rizika uždirbti didesnę grąžą.

2023 metus visi Šiaulių banko grupės įmonės „SB Asset Management“ valdomi akcijų pensijų fondai užbaigė aukščiausiame taške nuo jų įkūrimo. Teigiamą rezultatą lėmė didelė plačiai išskaidytų ir efektyvių indekso fondų bei biržoje prekiaujamų fondų (angl. ETF) dalis pensijų fonduose bei aktyvūs sprendimai, tokie kaip investicijos į Europos bankų ETF. Obligacijų rinkos taip pat išgyveno spartų kainų augimą, kuris buvo lemtas palankių makroekonominių rodiklių ir centrinių bankų retorikos.

„Praėjusius metus užbaigėme nebeturėdami jokių investicijų į Kiniją. Tai ne tik atspindi vertybinę poziciją riboti investicijas į nedemokratinių režimų šalis, bet ir padeda valdyti rizikas, išvengiant tokiose šalyse dažnai pasitaikančių investuotojams nepalankių sprendimų“, – teigia V. Rūkas.

V. Rūkas taip pat pabrėžia, kad pensijų fondų valdytojų veikla Lietuvoje yra labai griežtai prižiūrima Lietuvos banko, o gyventojų kaupiamas turtas – apsaugotas.

„Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ valdomi pensijų fondai nebuvo investavę į „Baltcap Infrastruktūros fondą“, tad mūsų pensijų fondų rezultatams tai neturėjo ir neturės įtakos.

Be to, pensijų fondai prižiūrimi daug griežčiau nei profesionaliems investuotojams skirti fondai. Mūsų investicijos yra plačiai diversifikuotos, tiek pagal sektorius, tiek pagal pasaulio regionus (investuota į dešimtis įvairių fondų su tūkstančiais skirtingų įmonių, esančių juose), o svarbiausia, fondai turi depozitoriumą, kuris užtikrina gyventojų patikėtų lėšų saugumą.

Fondų valdymo įmonė „SB Asset Management“ gyventojų lėšų savo sąskaitose nelaiko. Ji tik užsiima šių lėšų valdymu. Pačios lėšos laikomos banke („SB Asset Management“ depozitoriumo paslaugą teikia SEB bankas) ir yra visiškai atskirtos ir nuo valdymo įmonės, ir nuo banko.

Pensijų fondų valdytojai piniginių pavedimų vienašališkai atlikti negali. Kiekvieną piniginį pavedimą turi patvirtinti ne tik asmenys valdymo bendrovėje, bet ir depozitoriumo komanda“, – paaiškina V. Rūkas.

Svarbu žinoti:

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis ir kurias galite rasti www.sb.lt

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „SB Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „SB Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.

* https://www.sodra.lt/lt/situacijos/pagrindiniai-socialiniai-rodikliai?lang=lt

** Lyginamasis indeksas – valdymo įmonės pasirinktas rodiklis (ar keli rodikliai), su kurio reikšmės kitimu lyginama fondo investicijų portfelio investicinė grąža ir kuris investuotojui padeda įvertinti fondo valdytojo darbą, objektyviai palyginti pasiektą investicinę grąžą pagal numatytą investavimo strategiją bei parodo, kokio dydžio riziką fondo valdytojas yra linkęs prisiimti. Detalesnę informaciją bei kiekvieno pensijų fondo lyginamuosius indeksus galite rasti www.sb.lt

*** https://osp.stat.gov.lt/verslas-lietuvoje-2023/infliacija

**** https://www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai#ex-1-1