Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

Apie pensiją

Pasitikite ateitį apsirūpinę!

Kaip gyventumėte, jei Jūsų pajamos sumažėtų 3 kartus? Senatvėje taip gali nutikti. Prognozuojama, kad „Sodros“ pensija vidutiniškai sudarys 30% buvusių pajamų. Norint patogiai gyventi pensijoje, rekomenduojama gauti 70-80% buvusių pajamų. Šio tikslo galite pasiekti gaudami visų trijų pakopų pensiją. Sužinokite, kaip tai padaryti.

Kodėl verta kaupti pensijų fonduose

  • Ori pensija

    Ilgalaikis investavimo efektas leidžia tikėtis aplenkti infliaciją ir sukaupti daugiau nei tiesiog taupant. Kai kyla rinkos, susikaupia vis daugiau lėšų, kurios uždirba palūkanas, tad suma pradeda augti ne tik nuo įneštos sumos, bet ir nuo palūkanų uždarbio. Kuo anksčiau pradėsite, tuo daugiau galite sukaupti pensijai.

  • Prisideda valstybė

    Vien dėl to, kad kaupiate II ar III pakopos pensijų fonduose, valstybė suteikia paskatų ir lengvatų. II pakopos pensijų kaupimo dalyviams valstybė papildomai perveda 1,5 proc. nuo užpraeitų metų vidutinio darbo užmokesčio. Kaupiantieji III pakopos pensijų fonduose gali kasmet susigrąžinti iki 300 eurų GPM permoką. 

  • Paveldima

    Pensijai kaupiama atskirose II ir III pakopos pensijų fondų sąskaitose. Visos pensijų fonduose esančios lėšos yra gyventojo nuosavybė ir yra paveldimos. Išėjus į pensiją, fonduose sukauptą turtą ar jo dalį taip pat bus galima paveldėti. Paveldėjimas priklausys nuo pensijų pakopos, sukauptos sumos ir pasirinkto išmokų būdo.

3 patarimai

Taupymui atidėkite bent 10-15% pajamų

Nutarėte kaupti ateičiai? Pirmiausia nuspręskite, kokios pensijos norite. Jei, kaip rekomenduojama finansų ekspertų, tikitės gauti 70-80% buvusių savo pajamų, tuomet geriausia kaupti ir II, ir III pensijų pakopose. Skaičiuojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir daugiau. Pasitarkite su finansų konsultantu, kiek reiktų skirti taupymui.

Pradėkite kuo anksčiau

Laikui bėgant, pinigai gali nuvertėti, todėl išmintingiau yra ne tik taupyti, bet ir investuoti. Kuo ilgiau savo pinigams leisite „dirbti“ pensijų fonde, tuo daugiau galite tikėtis sukaupti ateičiai.

Kodėl taip yra? Dėl sudėtinių palūkanų efekto, kuomet palūkanos uždirbamos ne tik nuo į fondą įneštos sumos, bet ir nuo uždirbtų palūkanų. Kitaip sakant, Jūsų turtą fonde sudaro įmokos, palūkanos ir palūkanų palūkanos. Kuo ilgiau kaupiate, tuo ši suma didesnė.

Maksimaliai išnaudokite valstybės lengvatas

Valstybė remia tuos, kurie rūpinasi savo ateitimi. Jei kaupiate ir II, ir III pensijų pakopoje, valstybė Jus palaiko.

Jeigu kaupiate II pakopos pensijų fonde, valstybė kas mėnesį prisidės po 1,5% vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Jeigu uždirbate vidutinį darbo užmokestį šalyje, kuris pavyzdžiui, siekia 2000 eurų „ant popieriaus“, Jūs mokėsite 60 eurų, o valstybė papildomai pridės 27,04 eurų, kas mėnesį.

Kaupiate III pakopoje? Valstybė pritaikys gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Galėsite susigrąžinti 20% sumokėtų įmokų nuo ne didesnės kaip 1500 eurų sumos iki 300 eurų per metus!

Kiek laiko taupyti pensijai?

Jūsų sutaupyta suma priklausys nuo to, kada pradėsite investuoti.

Pavyzdžiui, Inga, kurios pinigai buvo „įdarbinti“ 20 metų (su 5% vidutine metine grąža), kiekvienas euras suspėjo atnešti po 0,71 euro. Monika investavo 40 metų, todėl kiekvienas jos investuotas euras jai uždirbo po 2,18 euro. Tai net 3 kartus daugiau nei investuojant 20 metų!


 

Svarbu žinoti

Investavimas yra susijęs su investavimo rizika. Investicijų vertė gali tiek kilti, tiek kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Investavimo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Skaičiavimai atlikti „Moneysmart“ skaičiuokle bei pagrįsti teoriniais modeliais juose nurodytomis sąlygomis ir yra iliustracinio pobūdžio, tačiau nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Skaičiavimai atlikti šiomis sąlygomis: kas mėnesį investuojama 65 eurai, vidutinė metinė investicijų grąža yra 5 proc. jau atskaičius taikytinus mokesčius.

Kaip pasirinkti pensijų kaupimo bendrovę

Svarbu žinoti

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą ir prieš pasirašant pensijų kaupimo sutartį dėl kaupimo II ir (arba) III pakopos pensijų fonduose atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Investicijos į II ir III pakopos pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas.

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudojo teise nutraukti pensijų kaupimą ir grąžinti sukauptas lėšas į „Sodrą“ – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Nuo 2019 m. dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime „Sodros“ pensija nebebus mažinama. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „SB Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „SB Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.


Sudarykite sutartį jau dabar!

Pakeiskite pensijų kaupimo bendrovę per kelias minutes. Sudaryti sutartį internetu ir pradėti kaupti su Šiaulių banku – paprasta! O jei norite sužinoti daugiau ar pasitarti su konsultantu, pateikite užklausą ir mes su jumis susisieksime.

Naudingos nuorodos