Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Uždaryti
E-gyvybė Naujoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis nuo 2023‑12‑01, ir buvusiems INVL Life klientams, kurių sutartys buvo perkeltos į „SB draudimas“. PRISIJUNGTI
Atsisiųskite „SB draudimas“ mobiliąją programėlę
„SB draudimas“ savitarna Senoji „SB draudimas“ savitarna Skirta „SB draudimas“ klientams, sudariusiems draudimo sutartis iki 2023‑11‑30. PRISIJUNGTI
Turto valdymo portalas Turto valdymo paslaugos savitarna Skirta klientams, turintiems Turto valdymo paslaugos sutartį. PRISIJUNGTI
E-gyvybės vartotojai gali naudoti „SB draudimo“ mobiliąją programėlę

Saugumo rekomendacijos

Šiaulių banko internetinės bankininkystės (toliau – IB) saugumą užtikrina kelių lygių apsauga. Tačiau kiekvienas asmuo, sudarydamas IB paslaugų sutartį, turi ir pats laikytis saugumo priemonių – saugoti savo prisijungimo priemones, pasirūpinti, kad slaptų asmens identifikavimo duomenų nesužinotų kiti asmenys.

Pagrindinės saugumo rekomendacijos naudojantis IB

Saugokite savo IB  identifikavimo duomenis: Naudotojo vardą (ID), pirminį slaptažodį, prisijungimo slaptažodį, generatoriaus PIN kodą, mobiliojo parašo (Mobile-ID) sPIN1 / sPIN2 kodus, elektroninio parašo (e. parašo) PIN kodą, „Smart-ID“ PIN1 / PIN2 kodus, IB sutartį.

Savo prisijungimo slaptažodžio ir kitų slaptų identifikavimo duomenų neatskleiskite niekam. Šiaulių banko darbuotojai, teisėsaugos ir kitų valstybinių įstaigų pareigūnai tokios informacijos niekada jūsų neprašys, nei telefonu, nei el. paštu, nesiteiraus socialiniuose tinkluose ar kitais būdais. Būkite budrūs ir nepasiduokite pasitaikančiam sukčių psichologiniam spaudimui.

Jungdamiesi prie IB, atidžiai patikrinkite tinklalapį:

Kitos saugaus naudojimosi rekomendacijos:

Kompiuterio saugumo palaikymas

Naudokitės kompiuteriais, kuriuose įdiegtos legalios, atnaujintos operacinės sistemos, pvz. Windows 10 ar kitų gamintojų palaikomos operacinės sistemos. Venkite neatnaujinamų ir gamintojų nepalaikomų operacinių sistemų, tokių kaip Windows 8, Windows 7, Windows XP.

Rekomenduojame naudoti tik naujas, gamintojų palaikomas naršyklių versijas: Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari. Venkite nepalaikomų ir neatnaujinamų naršyklių, tokių kaip Microsoft Internet Explorer.

Nuolat atsinaujinkite antivirusinę sistemą, programas, šalinančias šnipinėjančias programėles (angl. „anti-spyware“) bei ugniasienes (angl. „firewall“). Pasirūpinkite, kad ir kitos naudojamos jūsų kompiuterio programos būtų atnaujintos. Ypač atkreipkite dėmesį į programas, kurias naudoja interneto naršyklės Adobe Flash, Adobe Reader, Java.

Būkite budrūs ir atsakingi

Nesilankykite nepažįstamuose tinklalapiuose — dažniausiai kenksmingos programėlės (šnipinėjančios, virusai ir pan.) platinamos el. paštu ir nesaugiuose tinklalapiuose, taip pat nepažįstamų žmonių žinutėse socialinių tinklų paskyrose.

Jūsų IB slaptažodį turi sudaryti skirtingi simboliai ir skaitmenys. Slaptažodyje nenaudokite lengvai atspėjamų duomenų, tokių kaip vardas, gimimo data, augintinio vardas ar pan. Pasidomėkite plačiau, kaip susikurti saugų slaptažodį – čia.

IB identifikavimo priemones saugokite pašaliniams asmenims neprieinamoje vietoje, nelaikykite jų visų kartu, nesinešiokite šių duomenų piniginėse. Savo prisijungimo bei identifikavimo duomenų niekam neatskleiskite ir neperduokite net pažįstamiems ar asmenims, prisistatantiems banko, valstybinių institucijų, teisėsaugos atstovais. Jeigu pageidaujate, kad jūsų sąskaitomis galėtų naudotis šeimos nariai, prašome kreiptis į Šiaulių banką - tokiems asmenims bus išduotos atskiros identifikavimo priemonės.

Atkreipiame dėmesį, kad Šiaulių bankas niekada nesiunčia elektroninių laiškų, prašydamas jūsų prisijungimo prie IB duomenų. Gavę įtartiną laišką, nespauskite jame esančių nuorodų, neatidarykite prisegtų priedų ir nedelsdami apie tokį laišką informuokite Šiaulių banką tel. 1813 (skambinant iš užsienio +370 37 301 337).

Daugiau informacijos apie tai, kaip apsaugoti savo kompiuterį, kaip išvengti situacijų, kuomet bandoma išvilioti informaciją, taip pat apie kitus nesąžiningų žmonių naudojamus sukčiavimo būdus ir kaip nuo jų apsisaugoti, galite rasti čia.