Terminuotasis indėlis su papildomomis palūkanomis

Indėlis platintas nuo 2016 m. rugsėjo 5 d. iki 2016 m. spalio 5 d.

2016 m. spalio 7 d. įsigaliojo klientų sudarytos šio terminuotojo indėlio sutartys, jose nustatytomis sąlygomis.
Papildomos palūkanos bus mokamos tik įvykus Papildomų palūkanų mokėjimo sąlygoms, kai finansinio turto (naftos kompanijų akcijos), su kuriuo susietos terminuotojo indėlio papildomos palūkanos, vertė pabaigos nustatymo datą, 2019 m. spalio 4 d., bus didesnė nei minimali reikalaujama procentinė riba lyginant su pradine verte užfiksuota 2016 m. spalio 7 d.
Pradinė Naftos kompanijų akcijų, su kuriomis susietos terminuotojo indėlio papildomos palūkanos, vertė 2016 m. spalio 7 d. yra:

 Finansinis turtas

Pradinė vertė

STATOIL ASA (STL NO Equity)

137,00 NOK

NESTE OIL OYJ (NESTE FH Equity)

12,88 EUR*

ROYAL DUTCH SHELL PLC-A SHS (RDSA NA Equity)

22,99 EUR


Primename, kad papildomų palūkanų išmokėjimas priklausys nuo finansinio turto pokyčių.

*Pradinė vertė atnaujinta 2019 m. balandžio 4 d. įvykus esminiam įvykiui: akcijų skaidymui (daugiau informacijos čia).

 

Sužinoti naujausias finansinio turto, su kuriuo susietas išplatintas terminuotasis indėlis, kainas galite interneto svetainėje www.bloomberg.com:

Pagrindinės išplatinto indėlio sutarties sąlygos ir terminai

 Terminai ir sąlygos

Indėlio trukmė

3 metai

Indėlio valiuta

Eur

Indėlio galiojimo laikotarpis

2016 m. spalio 7 d. - 2019 m. spalio 7 d.

Fiksuotosios metinės palūkanos

0,5 proc.

Papildomos palūkanos už visą indėlio laikotarpį

7 proc. (metinė palūkanų norma 2,33 proc.)

Papildomų palūkanų mokėjimo sąlygos

Papildomos palūkanos bus mokamos tik tuo atveju, jeigu kiekvieno finansinio turto, su kuriuo susietas indėlis, pabaigos vertė jos nustatymo datą 7 proc. ar daugiau viršys atitinkamo finansinio turto vertę, buvusią pradinės vertės nustatymo datą.

 

Jeigu nors vieno finansinio turto pabaigos vertė jos nustatymo datą bus žemesnė arba pakilusi mažiau nei 7 proc., palyginti su buvusiąja finansinio turto pradinės vertės nustatymo data, papildomos palūkanos nebus mokamos.

Finansinis turtas

Naftos sektoriaus bendrovių akcijos:

1. STATOIL ASA (biržos simbolis: STL NO Equity)

2. NESTE OIL OYJ (biržos simbolis: NESTE FH Equity)

3. ROYAL DUTCH SHELL PLC-A SHS (biržos simbolis: RDSA NA Equity)

Verčių pokyčius galite stebėti internetinėje svetainėje:  www.bloomberg.com

Finansinio turto pradinės vertės nustatymo data

2016 m. spalio 7 d. akcijų prekybos uždarymo kaina

Finansinio turto pabaigos vertės nustatymo data

2019 m. spalio 4 d. akcijų prekybos uždarymo kaina

Palūkanų mokėjimo būdas

Suėjus indėlio terminui (2019 m. spalio 7 d.)

Minimali indėlio suma

1 000 EUR

Maksimali indėlio suma

150 000 EUR

Indėlio draudimas

Standartinis (indėlis ir fiksuotosios palūkanos iki 100 000 EUR yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis). Plačiau

Nutraukimo mokestis

Nėra

Papildomi mokesčiai

Nėra

Indėlis susietas su naftos sektoriaus įmonėmis. Kodėl?

Didžioji dalis pasaulyje pagaminamos energijos vis dar išgaunama iš iškastinio kuro, o žemės gelmėse dar glūdi milžiniški iki galo neištirti naftos resursai. Vien įrodytų pasaulio naftos rezervų vertė – 85 trilijonai JAV dolerių (kai naftos kaina 50 JAV dolerių už barelį). Sumažėjus JAV skalūnų naftos gavybos apimtims, tikėtina, kad dar 2016 m. naftos paklausa viršys pasiūlą. Tai gali lemti tolimesnį nuosaikų naftos kainų augimą, o kartu  augant ir naftos sektoriaus įmonių vertėms, šis indėlis sudarytų galimybę užsidirbti ir Jums.

Kodėl pasirinktos būtent šios naftos sektoriaus įmonės?

Susiedami šį indėlį su visame pasaulyje ir Lietuvoje gerai žinomų naftos kompanijų akcijomis, norime suteikti Jums galimybę uždirbti papildomos grąžos. Pristatome šias kompanijas išsamiau:

  • STATOIL – Norvegijos naftos bei dujų sektoriaus gigantas, įsteigtas 1972 metais. Ši bendrovė veikia 36 valstybėse ir samdo daugiau nei 20 tūkstančių darbuotojų. Pagrindinės kompanijos veiklos sritys: naftos gavyba, perdirbimas ir naftos produktų platinimas, taip pat dujų gavyba ir prekyba;
  • NESTE – didžiausia Suomijos naftos sektoriaus bendrovė, veikianti nuo 1948 metų. Šios kompanijos pagrindinės veiklos sritys – naftos perdirbimas bei naftos produktų prekyba. Bendrovė taip pat aktyviai dirba kuro iš atsinaujinančių šaltinių gamybos srityje;
  • SHELL („Royal Dutch Shell“) – tai Olandijos ir Jungtinės Karalystės naftos bei dujų sektoriaus bendrovė, įkurta 1907 metais. „Shell“ pagrindinės veiklos sritys: naftos bei dujų gavyba, naftos perdirbimas, naftos produktų ir dujų prekyba mažmeninėje rinkoje. Bendrovė taip pat veikia atsinaujinančiosios energetikos sektoriuje.

Kas gali lemti šių kompanijų akcijų kainų pokytį?

Akcijų kainų pokytį gali lemti:

  • naftos kainos šiuo metu yra nukritusios į reikšmingai žemą lygį. Toks kainų lygis turi dvejopą poveikį naftos rinkai. Viena vertus, pradeda augti naftos paklausa bei dauguma didžiųjų naftos kompanijų mažina investicijas į naujų naftos telkinių paieškas, siekiant subalansuoti naftos pasiūlą rinkoje ateityje. Dėl to tikime, kad naftos kaina turi fundamentalius pagrindus pakilti į aukštesnį lygį. Kita vertus, skalūnų naftos gavyba JAV, bei dideli naftos rezervai gali ir toliau turėti didelę įtaka naftos kainai, kaip ir įmonių veiklos sutrikimai, kurie gali daryti įtaką įmonių rezultatams;
  • euro zonos ūkio raidos rodikliai rodo tvaresnį ekonomikos atsigavimo tempą – tai  didina vartotojų pasitikėjimą ir patį vartojimą bei turi teigiamos įtakos bendrovių veiklos rezultatams. Tačiau padidėjęs pasaulinės ekonomikos neapibrėžtumas ir ekonomikos lėtėjimas besivystančiose valstybėse gali lemti akcijų verčių korekcijas vertybinių popierių biržose;
  • ekonomikos skatinimo priemonės, kurias taiko pasaulio centriniai bankai ir vyriausybės, turi teigiamą poveikį akcijų rinkoms: mažėja palūkanų normos, o tai savo ruožtu kelia obligacijų ir akcijų vertes. Tačiau pasikeitę investuotojų lūkesčiai gali neigiamai įtakoti akcijų kainas finansų rinkose. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad akcijų kainų pokyčiui bei įmonių veiklos rezultatams gali turėti įtakos valiutų kainų svyravimai.

AB Šiaulių banke laikomi indėliai yra draudžiami valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatytomis sąlygomis. Plačiau