Saugus atsiskaitymas internetu

Siekdami užtikrinti atsiskaitymo internetu panaudojant korteles saugumą, įdiegėme tarptautinę apsaugos priemonę, kuri padeda apsaugoti Jūsų korteles nuo neteisėto panaudojimo. Prieš priimdamos mokėjimą už prekes ar paslaugas, elektroninės parduotuvės, turinčios ženklą Mastercard® SecureCode™, paprašys įvesti vien tik Jums žinomą „SecureCode“ slaptažodį ir vienkartinį slaptažodį (VS), kuris Jums bus atsiųstas SMS žinute arba el. paštu.

Kaip aktyvinti saugų atsiskaitymą internete savo kortelei?

Norėdami aktyvinti saugų atsiskaitymą internetu savo kortelei, internetinės bankininkystės sistemoje „SB linija“ pasirinkite „Kortelės“ —> „Saugus atsiskaitymas“, paspauskite mygtuką „Registruoti“ ir atlikite nurodytus veiksmus. Kiekviena kortelė užregistruojama atskirai.

Prireikus galite išregistruoti kortelę – paspauskite mygtuką „Išregistruoti“.

Pakeitus kortelę arba pratęsus kortelės galiojimą, saugų atsiskaitymą internetu reikia aktyvinti iš naujo.

Ar tai būtina ir kodėl reikalinga?

Neaktyvinę saugaus atsiskaitymo internetu savo kortelei, negalėsite jos naudoti internetiniams pirkiniams apmokėti.  Jeigu elektroninėse parduotuvėse kortele neatsiskaitote, saugaus atsiskaitymo internetu programoje jos galite neregistruoti, tačiau rekomenduojame užregistruoti visas turimas mokėjimo korteles, nes tai Jums padės apsisaugoti nuo neteisėto kortelės duomenų panaudojimo.

Atsiskaityti kortele įprastose parduotuvėse ar paslaugų teikimo vietose, internetinės bankininkystės sistemoje „SB linija“ ir išsigryninti pinigų bankomatuose galite be apribojimų, neatsižvelgiant į tai, ar kortelė yra registruota saugumo programoje.

Kaip tai veikia?

Saugaus atsiskaitymo internetu sprendimas Mastercard® SecureCode™ užtikrina, kad, perkant elektroninėje parduotuvėje, Jūsų mokėjimai būtų patvirtinti du kartus.

  • Prie šios programos prisijungusios internetinės parduotuvės turi logotipą Mastercard® SecureCode™.
  • Išsirinkę prekę ar paslaugą elektroninėje parduotuvėje ir įprastai įvedę savo kortelės duomenis (kortelės numerį, galiojimo datą, triženklį kortelės CVC (CVV) saugos kodą), būsite nukreipti į Šiaulių banko saugaus atsiskaitymo internetu langą, kuriame matysite pirkinio duomenis ir asmeninę žinutę. Visada patikrinkite, ar teisinga asmeninė žinutė. Jeigu ji neteisinga, nepatvirtinkite pirkimo veiksmo.
  • Po to bus paprašyta įvesti  „SecureCode“ slaptažodį, kurį žinote tik Jūs.
  • Jeigu įvesite teisingą „SecureCode“ slaptažodį, bus paprašyta įvesti vienkartinį slaptažodį (VS), kurį sudaro dvi lotyniškos abėcėlės raidės ir aštuoni skaitmenys ir kurį bankas atsiunčia SMS žinute arba el. paštu. Operacijai patvirtinti reikia įvesti tik skaitmenis.
  • Jeigu vienkartinis slaptažodis (VS) teisingas, Jūsų apmokėjimas bus patvirtintas.

Naudinga žinoti

  • Pasikeitus Jūsų mobiliojo telefono numeriui arba el. paštui, praneškite mums prisijungę prie „SB linijos“ („Kortelės“ —> „Saugus atsiskaitymas“) arba atvykę į pasirinktą Šiaulių banko skyrių.
  • Sugeneruotas vienkartinis slaptažodis (VS), siunčiamas SMS žinute arba el. paštu, galioja ribotą laiką ir yra skirtas tik vienai pirkimo operacijai patvirtinti. Per 3 minutes neįvedus VS, reikia paspausti „Pakartoti VS“, ir mes Jums atsiųsime naują slaptažodį.
  • Įprastu būdu galite mokėti kortele tose internetinėse parduotuvėse, kurios nedalyvauja Mastercard® SecureCode™ saugumo programose.

Jeigu negavote SMS arba el. laiško, praneškite mums prisijungę prie „SB linijos“ išsiųsdami pranešimą, paskambinę telefonu 1813 (+370 37 301 337 skambinant iš užsienio) arba atvykę į pasirinktą Šiaulių banko skyrių.

Dažnai užduodami klausimai