SEPA: privatiems klientams

Įgyvendinant SEPA reikalavimus Lietuvoje, gyventojams verta atkreipti dėmesį į tai, kas keičiasi.

Nuo 2016 m. sausio 1 d.:

 • keičiasi kredito pervedimų formos pildymo tvarka;
 • tiesioginio debeto paslauga neteikiama, nes neatitinka SEPA reikalavimų. Šiaulių bankas Jums siūlo naują patogų būdą sąskaitoms apmokėti – elektroninės sąskaitos (e. sąskaitos) paslaugą. Ja galite naudotis vietoje tiesioginio debeto paslaugos.

Kodėl tai Jums naudinga?

 • Atlikdami mokėjimus Lietuvoje ir į kitas SEPA šalis, pildote tokią pat mokėjimo nurodymo formą.
 • Lietuvoje atidarytą sąskaitą be apribojimų galite naudoti darbo užmokesčiui, socialinėms išmokoms ar kitiems mokėjimams gauti iš visų SEPA šalių.
 • Norėdami gauti darbo užmokestį, pensiją ar kitus mokėjimus iš Lietuvos, be apribojimų galite nurodyti užsienyje atidarytą sąskaitą.
SEPA kredito pervedimai
E. sąskaita

Kas keičiasi ir kaip? 

Vietiniams ir tarptautiniams SEPA pervedimams naudojama tokia pat  mokėjimo forma. Naujoje SEPA kredito pervedimo formoje yra trumpesni gavėjo ir mokėtojo pavadinimų bei mokėjimo paskirties laukai, tačiau atsiranda galimybė naudoti daugiau skirtingų mokėtojo, gavėjo ir mokėjimo tikslo identifikatorių:

Mokėjimo formos laukas

Iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Po 2016 m. sausio 1 d.

Mokėjimo paskirtis 

Galima įrašyti 300 ženklų.

Galima įrašyti 140 ženklų. 

Pateikiamas struktūrizuotas (įmokos kodas) arba laisvos formos tekstas.

Įmokos kodas

 Galima įrašyti 16 ženklų.

Galima įrašyti 35 ženklus.

Galima nurodyti tik vieną iš dviejų:

• arba įmokos kodą,

 arba mokėjimo paskirtį.

Vadinasi, nurodžius įmokos kodą, negalima papildomai nurodyti mokėjimo paskirties. 

Mokėtojo / gavėjo pavadinimas

Galima įrašyti 200 ženklų.

Galima įrašyti 70 ženklų.

Mokėtojo / gavėjo identifikavimas

Galima nurodyti fizinio  arba juridinio asmens kodą.

Galima nurodyti vieną su lėšų gavėju iš anksto sutartą identifikatorių: PVM kodą, socialinio draudimo kodą, paslaugų teikėjo suteiktą kodą ir kt.

 

Verta žinoti:

 • atlikdami SEPA pervedimus į SEPA erdvės šalis, neprivalote nurodyti gavėjo banko BIC kodo;
 • SEPA pervedimų formose, jei gavėjo sąskaitos yra Lietuvos Respublikoje registruotame banke, galima toliau naudoti lietuviškus simbolius.

Kaip trumpinti įmonių, organizacijų, valstybių ir kt. pavadinimus, rasite skiltyje „Patarimai, kaip trumpinti įmonių, organizacijų ir kt. pavadinimus“.

Kas keičiasi ir kaip? 

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvoje nebeteikiama tiesioginio debeto paslauga, nes ji neatitinka SEPA reikalavimų. Siūlome alternatyvų būdą patogiai sumokėti mokesčius ir įmokas – naują elektroninės sąskaitos (e. sąskaitos) paslaugą.

E. sąskaita – tai elektroninė sąskaita faktūra, sukuriama, siunčiama, registruojama, saugoma ir apmokama elektroninėje aplinkoje.

Kuo Jums naudingos e. sąskaitos?

 • Užsisakyti e. sąskaitą galite kreipdamiesi tiesiai į lėšų gavėją (įmonę) arba prisijungę prie internetinės bankininkystės sistemos „SB linija“, taip pat banko padalinyje.
 • Visos Jums apmokėti pateikiamos e. sąskaitos patogiai rodomos „SB linijoje“, tad nebereikia ieškoti sąskaitų savo pašto dėžutėse ar dėl sąskaitų papildomai jungtis prie skirtingų paslaugų teikėjų savitarnos svetainių.
 • Patogu valdyti e. sąskaitų apmokėjimą – galite nuspręsti, ar e. sąskaitas apmokėti patiems kaskart jas gavus, ar rinktis automatinį apmokėjimą.
 • Pasirinkę e. sąskaitas apmokėti vienkartiniu SEPA kredito pervedimu, neturėsite kiekvieną sykį pildyti mokėjimo nurodymo – duomenys į jį perkeliami automatiškai.
 • E. sąskaitas Šiaulių banko padaliniuose galite užsisakyti ir tuo atveju, jei nesinaudojate internetine bankininkyste, pasirinkdami jų automatinį apmokėjimą.

Ką daryti, jei sąskaitas apmokėdavote tiesioginiu debetu?

Iki 2015 m. gruodžio 28 d. Jūsų pateikti tiesioginio debeto sutikimai automatiškai pakeisti į e. sąskaitų pateikimo paslaugos su automatiniu apmokėjimu susitarimus. Šių e. sąskaitų apmokėjimo sąlygas galite koreguoti prisijungę prie „SB linijos“.

Jei nesutinkate su pokyčiais, galite atsisakyti e. sąskaitos paslaugos.

Į Jūsų klausimus dėl SEPA pokyčių, mielai atsakome el. paštu kc@sb.lt.

Daugiau informacijos apie pokyčius rasite Lietuvos banko tikslinėje interneto svetainėje www.sepa.lt.

Patarimai, kaip trumpinti įmonių, organizacijų ir kt. pavadinimus