Verslumo pamokos Švedijoje

2006-11-17

Šiaulių banko Vilniaus regiono vadovo Viktoro Budraičio vadovaujama Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) delegacija tris dienas viešėjo Švedijos mieste Lidköping’e.

Į Švediją kartu vyko Šiaurės miestelio technologijų parko (Vilnius) atstovai bei trys jau tradiciniu tapusio Verslo plano turnyro nugalėtojai.

Vizito pagrindinis akcentas buvo sutvirtinti verslo ryšius tarp Švedijos ir Lietuvos verslininkų, paskatinti jaunus, baigusius mokslus ir turinčius brandžių verslo idėjų verslininkus steigti naujas įmones.

“Jauniems į verslą ateinatiems žmonėms tai buvo galimybė užmegzti perspektyvius partnerystės ryšius, rasti naujų, originalių idėjų, kaip dirbti ir derintis prie dažnai ambicingos rinkos realijų. Verslininkams ateityje pravers ir individualios konsultacijos su patyrusias Švedijos specialistais, jų pastabos, kaip sėkmingai pradėti ir plėtoti savo verslą,”- sako Šiaulių banko atstovas Viktoras Budraitis.

Susitikimai su Švedijos verslo darbdavių konfederacija, technologijų parkais, bankais, verslo atstovais parodė, kad susidomėjimas yra didžiulis ir abipusis, o atsiradę kontaktai ir geranoriškas dalinimasis patirtimi gali būti gera jungtinio darbo pradžia. Tai ypatingai aktualu Lietuvos verslininkams, kurie siekia įkurti bendras įmones, eksportuoti produkciją ir kiek įmanoma efektyviau pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, kurios numatytos inovacinių projektų finansavimui.

Artimiausiu metu ketinama paruošti Lietuvos ir Švedijios verslo struktūrų bendradarbiavimo sutarties projektą 2007-2013 metams.