Verslui skatinti bankas siūlo naudoti Atviro kreditų fondo lėšas

2009-07-14

Smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimui prioritetą skiriantis Šiaulių bankas ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė Atviros kredito linijos sutartį, pagal kurią bankas galės teikti SVV įmonėms kreditus iš Atviro kreditų fondo lėšų.

Šiaulių bankas iš Atviro kreditų fondo kliento poreikių finansavimui gaus iki 75 proc. kredito klientui sumos, o likusį ketvirtadalį bankas skirs iš nuosavų lėšų.

„Didžiausia Šiaulių banko suteikiama paskola vienai įmonei iš Atviro kreditų fondo gali siekti net du mln. litų, tačiau planuojame išdalinti ir daugiau mažesnių kreditų ir taip prisidėti prie šalies smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių finansavimo“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, verslo ir mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

Pagal pasirašytą sutartį Šiaulių bankas teiks kreditus labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios gautas lėšas galės panaudoti investicijoms arba apyvartinėms lėšoms papildyti. Kredito laikotarpis - ne ilgesnis kaip penkeri metai su galimybe jį pratęsti dar vieneriems metams. Per 12 mėnesių periodą vienai įmonei gali būti suteikti ne daugiau kaip du kreditai.

Atvirą kreditų fondą, kurį administruoja INVEGA, sudaro 100 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Paskolos iš Atviro kreditų fondo įmonėms teikiamos tik litais.