Vaikai pakviesti saugoti savo santaupas banke

2014-09-22

Šiaulių banko specialistai pastebi, kad rudenį dauguma tėvelių stengiasi savo vaikams sukurti geriausias sąlygas mokytis, turiningai leisti laisvalaikį, taip pat, prasidėjus naujiems mokslo metams, jie yra aktyvesni, siekdami dėti pamatus savo atžalų finansinei gerovei. Vis daugiau tėvų imasi mokyti savo atžalas taupyti nuo pat mažų dienų – tam dažnai renkasi terminuotuosius ar kaupiamuosius indėlius.

Padėję vaiko indėlį, tėvai jį gali bet kada papildyti, o sukaupti pinigai ir palūkanos išmokami, vaikui sulaukus pilnametystės. Į taupymo procesą įtraukti vaikai skatinami savo lėšas kaupti ne tik namuose taupyklėje, bet ir banko sąskaitoje.

„Tėvams, įtėviams ar globėjams padėjus vaiko indėlį, jų mažyliams padovanosime gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ 5000 litų vertės traumų draudimą dėl nelaimingų atsitikimų, taip pat papildomai dar įteiksime ir Šiaulių banko taupyklę“, – apie rudens naujoves informuoja Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

„Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai tėvai pradeda kaupti pinigus jau nuo pirmųjų mažylio gyvenimo dienų ir panaudoja juos tuomet, kai vaikui prireikia arba kai vaikas užauga. Tuo pačiu vaikams sudaromos sąlygos turėti savo indėlį – taip ugdoma jų finansinė atsakomybė ir finansinis raštingumas“, – sakė Šiaulių banko atstovė.

Pasak D. Kiburienės, tėveliams patrauklu, jog pakanka investuoti nedideles sumas, o per ilgą laiką sukauptos lėšos kartu su palūkanomis tampa ženklia finansine parama vaikui. „Esame paskaičiavę, kad, jeigu vaiko indėlio sąskaita bus atidaryta, kai mažyliui sueis vieneri metukai, tai iki jo pilnametystės, kas mėnesį pervedant po 50 litų, kartu su priskaičiuotomis palūkanomis, kurios taip pat kaupiamos toje pačioje vaiko indėlio sąskaitoje, gali būti sukaupta daugiau kaip 11 tūkstančių litų – pakankamai solidi suma savarankiško gyvenimo pradžiai“, – pavyzdį pateikė bankininkė.

Vaiko indėlį padėję tėvai renkasi jiems priimtiniausią taupymo variantą. Vienas iš jų – į terminuotojo indėlio sąskaitą kas mėnesį pervesti valstybės skiriamas lėšas vaikui auginti. Kitas patogus variantas – skirti dalį lėšų iš motinystės ar tėvystės pašalpų. Sudarius periodinių įmokų sutartį, vaiko indėlio sąskaita bus pasirūpinta kiekvieną mėnesį.

Vaiko indėlis su draudimu Šiaulių banke išsiskiria patraukliomis – didesnėmis nei kitų rūšių indėlių  – palūkanomis. Palūkanos peržiūrimos, atsižvelgiant į pokyčius rinkoje – šiuo metu už vaiko indėlį litais mokama 1,3 proc. palūkanų. Minimali pradinė vaiko indėlio suma akcijos laikotarpiu – 50 litų.