Už indėlius Šiaulių banke bus galima gauti magaryčių

2007-12-27

Nuo šių metų gruodžio 27 d. iki 2008 m. sausio 31 d. Šiaulių bankas skelbia akciją ir  indėlininkams siūlo naują produktą - terminuotąjį indėlį su papildoma palūkanų norma, pavadintą „indėliu su magaryčiomis“.

Klientai, Šiaulių banke pasidėję terminuotuosius indėlius su papildoma palūkanų norma, termino pabaigoje gaus indėlio sutartyje nurodytas palūkanas bei papildomą palūkanų sumą, jeigu per indėlio terminą palūkanos banke išaugs. Taip bankas siekia paskatinti gyventojus taupyti ir garantuoja jiems stabilias arba net didėjančias indėlių palūkanas.

Siekdamas sumažinti infliacijos poveikį klientų santaupoms ir išsklaidyti netikrumą dėl ateities, Šiaulių bankas ėmėsi priemonių, kad indėlių palūkanos nenuvertėtų. „Dėl šiuo metu Lietuvoje susiklosčiusių ekonominių priežasčių, indėlių palūkanos nuolat auga - paskutiniu metu jos didėja beveik kas mėnesį. Dėl to gyventojai kartais dvejoja, lūkuriuoja, tikėdamiesi po mėnesio kito iš indėlių daugiau uždirbti. Tačiau per tą laiką jų sukauptos lėšos tik nuvertėja. Norėdami apsaugoti savo klientus nuo tokių praradimų, mes siūlome neatsisakyti pinigų kaupimo ir pasirinkti naują indėlį su papildoma palūkanų norma,“ - sako Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas Donatas Savickas.

Šiaulių banko indėlininkams pasiūlytas naujas finansinis sprendimas - „indėlis su magaryčiomis“ - suteikia galimybę gauti didžiausią galimą palūkanų normą. Jeigu paskutinę indėlio termino dieną sutartyje nurodyta palūkanų norma bus mažesnė už tuo metu banke galiojančią palūkanų normą, tuomet indėlininkui bus skaičiuojamos papildomos palūkanos, t.y. jam bus išmokamas skirtumas tarp banke galiojančios palūkanų normos ir indėlio sutartyje nurodytos palūkanų normos. Jeigu paskutinę indėlio termino dieną sutartyje nurodyta palūkanų norma bus didesnė už tuo metu banke galiojančią palūkanų normą, tuomet palūkanos klientui bus skaičiuojamos pagal indėlio sutartyje nurodytą palūkanų normą. Priklausomai nuo padėties finansų rinkoje, palūkanas už indėlį klientas gaus didesnes arba jos išliks tokios pat.

„Indėlį su magaryčiomis“ populiariausiems terminams - trim arba šešiems mėnesiams - gali pasidėti ir privatūs, ir juridiniai asmenys. Indėlio litais, eurais arba JAV doleriais sutartį klientas gali pasirašyti, atvykęs į banką.

„Atsižvelgdami į dabartines kainų tendencijas, kuomet brangsta maisto produktai, auga būsto eksploatacijos išlaidos, kyla ryšių paslaugų kainos, siekiame, kad banke laikomų pinigų vertė taip pat didėtų, o indėlių palūkanos kiek įmanoma labiau kompensuotų indėlininkų praradimus dėl infliacijos,“ - teigia D. Savickas.

Šiuo metu Šiaulių bankas už trijų ir šešių mėnesių trukmės terminuotuosius indėlius litais atitinkamai moka 5,4 proc. ir 5,7 proc. palūkanų, už indėlius eurais - atitinkamai 4,5 proc. ir 5 proc., už indėlius JAV doleriais - 4,2 proc. ir 4,75 proc. palūkanų. Pasak finansų specialistų, indėliai banke ir toliau lieka viena iš mažiausiai rizikingų taupymo priemonių bei patikimiausių investicijų, garantuojančių stabilų uždarbį. Be to, visi indėliai banke yra apdrausti.