Tarptautinis finansų leidinys „Global Finance“ Šiaulių banką pripažino saugiausiu Lietuvoje

2014-09-29

Tarptautinis verslo ir finansų žurnalas „Global Finance“ Šiaulių bankui šiais metais skyrė prestižinį įvertinimą. Viso pasaulio bankų veiklos ir finansinių paslaugų temas nagrinėjantis leidinys „Global Finance“ kiekvienais metais reitinguoja pasaulio bankus ir kitas finansines įstaigas. 2014 metais renkant saugiausius pasaulio bankus, pirmą kartą buvo paskelbti ir kiekvienos šalies saugiausių bankų reitingai. Vietos bankų kategorijoje Šiaulių bankas „Global Finance“ leidinio buvo pripažintas saugiausiu banku Lietuvoje.

„Bankų atranka buvo vykdoma ir reitingai sudaryti, remiantis ilgalaikių skolinimosi reitingų vertinimu, pateiktu agentūrų „Moody’s“, „Standard & Poor’s“ ir „Fitch“, bei  bankų valdomu turtu. Sudarant saugiausių pasaulio bankų sąrašą, buvo vertinami 500 pasaulio bankų“, – sakė žurnalo „Global Finance“ redaktorius.

„Leidinio „Global Finance“ ekspertų įvertinimas mums buvo naujiena – bankai apie vertinimo procedūras nebuvo informuoti, nes ekspertai rėmėsi nepriklausomų agentūrų duomenimis. Šie apdovanojimai skiriami, remiantis pasaulinio lygio profesionalų vertinimais, todėl mums jų nuomonė yra itin svarbi. Esame lietuviškas bankas, siekiame tiksliai atpažinti savo klientų Lietuvoje poreikius, pateikti jiems tinkamus finansinius sprendimus ir džiaugiamės tokiu būdu pelnydami ir tarptautinį pripažinimą. Tai svarbus įvertinimas, kuris prisideda prie šalies finansinio stabilumo ir  Lietuvos bankininkystės sektoriaus stiprinimo“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s“ 2013 metais atnaujino ir Šiaulių bankui suteikė šiuos finansinio pajėgumo reitingus: ilgalaikio skolinimosi reitingas – B1, trumpalaikio skolinimosi reitingas – NP, finansinio pajėgumo reitingas – E+  ir fiksuota vystymosi reitingų perspektyva.

Tai ne pirmas tarptautinis Šiaulių banko įvertinimas. Praėjusiais metais „The Financial Times“ leidžiamas tarptautinis žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino „Geriausiu 2013 metų banku Lietuvoje“, Vokietijos banko Commerzbank apdovanojimą už kokybišką tarptautinių pavedimų vykdymą „Straight-Through Processing Award“ Šiaulių bankas pelno jau trečius metus iš eilės.