Studijų kreditas – kad nekiltų dvejonių, ar verta mokytis

2007-08-28

Naujuosius mokslo metus Šiaulių bankas pradeda nauju pasiūlymu akademiniam jaunimui - nuo šios savaitės bankas teikia naują paslaugą „Studijų kreditas“ su lanksčiomis, studentų poreikius atitinkančiomis sąlygomis.

„Visų Lietuvos alma mater studentams, siekiantiems mokslo, Šiaulių bankas stengiasi palengvinti paskolų gavimą ir sudaryti sąlygas jauniems žmonėms jau šiandien pradėti investuoti į savo ateitį,“ - sako Šiaulių banko verslo ir mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

Studijų kreditą gali gauti visų Lietuvos aukštųjų (universitetinių ir neuniversitetinių) mokyklų studentai, nepriklausomai kuriame - dieniniame, vakariniame ar neakivaizdiniame - skyriuje jie studijuoja. Kitas studijų kredito privalumas yra tas, kad studijuojantis jaunimas kreditus gali gauti tokio dydžio, kokio jiems reikia už mokslą sumokėti - maksimali paskola gali siekti bendrą visų būsimų įmokų už studijas sumą.

Atsižvelgiant į studijų trukmę ir įsidarbinimo galimybes vėliau, kredito terminas gali būti iki dešimties metų. Paskolas gavę studentai turi pradėti jas grąžinti, praėjus vieneriems metams nuo studijų baigimo ar jų nutraukimo dienos. Tie, kas studijas sustabdys dėl akademinių atostogų ar panašių priežasčių, o vėliau mokslus pratęs, kredito grąžinimą galės atidėti. Kreditą galima grąžinti ir anksčiau sutartyje numatyto termino.

Studijų kreditą gali pasiimti visi studentai - nuo pirmo iki paskutinio kurso, taip pat magistrantūros ar doktorantūros studentai. Be to, paskolas paėmę studentai gaus Šiaulių banko partnerių nuolaidų korteles kompiuterinei technikai, programinei įrangai, kanceliarijos prekėms, knygoms įsigyti ir pan..

Šiaulių bankas studentams siūlo ir daugiau išskirtinių sąlygų - nemokamai išduoda mokėjimo korteles, netaiko joms metinio aptarnavimo mokesčio, nemokamai įskaito lėšas, pervestas į kortelės sąskaitą.

Gauti studijų kreditą paprasta. Studentas bankui turi pateikti paraišką, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, studento pažymėjimą ir studijų sutartį su Lietuvos aukštąja mokykla, taip pat reikalinga kredito užtikrinimo garantija (pažyma apie gaunamas pajamas, jeigu studentas dirba, įkeičiamo nekilnojamojo ar likvidaus turto dokumentai arba laidavimo garantija).