Šiaulių miesto meras pirmuosius eurus išsigrynino Šiaulių banke

2015-01-01

2015 m. sausio 1-oji Lietuvai istoriškai svarbi diena, iki šiol kasdien matytus ir naudotus litus pakeitė į Europą plačiau duris atveriantis euras. Iš greta Šiaulių banko centrinės būstinės esančio bendro tinklo bankomato Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas išsigrynino pirmuosius eurus 10 ir 50 kupiūromis.

„Šiąnakt matėme, kaip iškilmingoje ceremonijoje buvo išgryninti pirmieji 10 eurų. Tačiau Lietuvoje, žinoma, ir Šiauliuose, galima išsigryninti ir didesnio nominalo eurų banknotus – labai norėjau pamatyti ir pasidžiaugti“, – sakė didesnę sumą nusprendęs išsigryninti Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Paklaustas, kodėl Šiaulių miesto meras pirmiesiems eurams išsigryninti pasirinko Šiaulių banką, atsakė, kad tai vienintelis Lietuvoje bankas, kurio centrinė būstinė yra ne sostinėje.

„Miestas tuo didžiuojasi. Ir aš manau, kad verslui tai duoda labai daug galimybių: greitesnis sprendimų priėmimas, efektyvesnis ir objektyvesnis situacijų įvertinimas nestandartiniais atvejais, daugelį klausimų galima išspręsti vietoje“, – kalbėjo J. Sartauskas.

Šiauliuose iškilmingoje eurų išgryninimo ceremonijoje dalyvavęs Šiaulių banko valdybos narys, Informacinių technologijų tarnybos vadovas Jonas Bartkus teigė, kad pirmuosius eurus taip pat jau išsigrynino:  „Džiaugiuosi, kad turime eurą ir esame viena iš 19 valstybių, naudojančių bendrą Europos Sąjungos valiutą. Europos sąjunga – tvirta šeima, turime didžiuotis, kad joje esame“.

Paprašytas įvertinti Šiaulių banko sistemų  pritaikymo darbui su euru procesus, J. Bartkus teigė, kad litų konversijos į eurus darbai vyko sklandžiai – tai didelio ir ilgai trukusio pasirengimo rezultatas.

„Euro įvedimas – suplanuotas procesas, tam ruošėmės visus metus. Darbas buvo sudėtingas, bet dar ne viskas baigta. Šiandien po pietų pradėjome aptarnauti pirmuosius klientus – tikimės, kad jokių sutrikimų nebus, ir viskas toliau vyks taip, kaip suplanuota“, – sakė Jonas Bartkus.

Pirmieji eurai Lietuvoje iškilmingai taip pat buvo išgryninti iš bendro tinklo, kuriam priklauso ir Šiaulių bankas, bankomato Vilniuje, Gedimino prospekte. Simbolinėje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos respublikų vyriausybių bei bankų atstovai, politikai, žiniasklaida ir kiti.

2015-01-01 14:30