Šiaulių bankui suteikti aukštesni reitingai

2007-02-26

Tarptautinė reitingų bendrovė "Moody’s" 2007 m. vasario 24 d. paskelbė aukštesnius Šiaulių banko vertinimo reitingus.

„Moody’s“ padidino Šiaulių banko ilgalaikio skolinimosi reitingą iki Ba2 ir finansinio pajėgumo reitingą iki D. Taip pat reitingų agentūra patvirtino anksčiau bankui suteiktą trumpalaikio skolinimosi reitingą NP bei stabilią ilgalaikio reitingo perspektyvą.

“Moody’s” pranešime teigiama, kad reitingų agentūra atnaujino taikomą bankų finansinio pajėgumo reitingų metodologiją, kuri įvertina pačių bankų finansinius pajėgumus, neatsižvelgiant į išorinę paramą. Ši metodologija padidina Moody‘s bankų reitingų skaidrumą bei veiklos nuoseklumą ir parodo, kiek savarankiškai be papildomos “motininio” banko ar vietos, regiono valdžios ir pan. paramos pats bankas gali išspręsti savo problemas.

Anksčiau “Moody’s” agentūra Šiaulių bankui finansinio pajėgumo reitingus buvo suteikusi 2006 m. birželio mėn..

Šiaulių bankas 2006 m. neaudituotais duomenimis uždirbo 13,65 mln. Lt  grynojo pelno, jo turtas pernai padidėjo trečdaliu - iki 1,35 mlrd. Lt. Šiuo metu bankas klientus aptarnauja 49-iuose teritoriniuose padaliniuose 29-iuose Lietuvos miestuose. Šiaulių bankas yra vienas iš daugiausiai lietuviško kapitalo turinčių bankų - Lietuvos rezidentams, įmonėms ir privatiems asmenims priklauso 71 proc. įstatinio kapitalo. Didžiausias banko akcininkas - Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).