Šiaulių banko organizuotuose seminaruose verslininkai gilino žinias apie euro įvedimą

2014-10-07

Š. m. rugsėjo-spalio mėnesiais Šiaulių bankas, bendradarbiaudamas su Lietuvos banku, verslininkams iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų organizavo seminarus apie pasiruošimą euro įvedimui Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d.

Seminaruose dalyvavę Lietuvos banko atstovai Mindaugas Milieška ir Rimantas Pilibaitis dalyvius supažindino su svarbiausiais euro įvedimo etapais ir informavo kaip įmonėms reikėtų tinkamai pasiruošti. Be gausybės naudingų patarimų, priminė, kad įmonės be kitų pasiruošimo naujos valiutos įvedimui darbų, taip pat turės pasikeisti ir įstatus dėl įstatinio kapitalo ir vertybinių popierių nominalios vertės perskaičiavimo į eurus.

Kalbėdami apie santaupas, pranešėjai konstatavo, kad lyginant su kaimyninių šalių gyventojais, lietuviai labiau mėgsta grynuosius pinigus. Tačiau artėjant euro įvedimui, vertėtų susimąstyti apie grynųjų pinigų laikymą banko sąskaitose – tai ne tik saugiau, bet ir gerokai patogiau.

Lietuvos banko atstovai dalyvius taip pat informavo, kad visgi taupantys grynaisiais ir norintys išsikeisti litus į eurus, tai padaryti galės beveik 700 vietų Lietuvoje, o užsienyje litus į eurus bus galima išsikeisti visų eurozonos valstybių Centrinių bankų kasose.

Šiaulių banko atstovas Vytautas Galvelė seminaruose dalyvavusiems banko verslo klientams akcentavo praktinius pasiruošimo eurui aspektus: informavo apie išankstinio eurų užsakymo naudą, supažindino su euro monetų rinkiniais ir banknotų pakuotėmis, pabrėžė inkasavimo tarnybos eurų pristatymo paslaugos privalumus. Pranešėjas priminė, kad iki spalio 31 d. verslo klientai kviečiami pasirašyti išankstinio eurų užsakymo sutartis – tai galima padaryti atvykus į artimiausią banko skyrių ar internetu per „SB liniją“.

V.Galvelė banko klientams pateikė ir daugiau aktualios informacijos apie banko paslaugas, įvedus eurą: banko sąskaitas, indėlius, paskolas, įvairius mokėjimus, naudojimąsi mokėjimo kortelėmis ir t.t.  Visa ši naudinga informacija pateikiama ir banko interneto svetainės rubrikoje „Euro įvedimas“ – kviečiame apsilankyti ir susipažinti.

Kilus klausimams apie euro įvedimą, visuomet galima skambinti tel. 1813.