Šiaulių banko klientai gali savarankiškai stebėti savo kredito istoriją

2012-01-04

Šiaulių banko klientai, apsilankę banko paslaugų internetu sistemoje „SB linija“, gali nemokamai sužinoti ir savarankiškai realiuoju laiku stebėti savo kredito istoriją - esamus ir padengtus pradelstus mokėjimus finansų įstaigoms, telekomunikacijų, komunalinių paslaugų, draudimo ir kitų sektorių įmonėms. Tokią paslaugą Šiaulių bankas pradeda teikti, bendradarbiaudamas su kreditų biuru „Creditinfo“, kuris valdo asmeninės kredito istorijos sistemą „Manocreditinfo.lt“.

„Tvarkinga kredito istorija yra svarbi kiekvienam gyventojui, kadangi tai gali nulemti paskolų palūkanas, užstato, pradinės įmokos dydį, o kartais tiesiog net ir pačią galimybę pasinaudoti kreditavimo paslaugomis, - sako Šiaulių banko mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Arūnas Užupis. - Nuo šiol banko klientai turi galimybę internetu nemokamai gauti informaciją apie asmens kredito istorijos pokyčius ir operatyviai į juos reaguoti - taip skatiname gyventojų finansinę atsakomybę ir atsakingą skolinimąsi“.

Šiaulių banko klientai, prisijungę prie „SB linijos“, galės patekti į „Manocreditinfo.lt“ sistemą ir vieną kartą per metus pasinaudoti nemokamomis galimybėmis: sužinoti savo dešimties metų pradelstų skolų istoriją, esamus pradelstus įsiskolinimus ir kokios įmonės per pastaruosius dvejus metus domėjosi jų kredito istorija.

Taip pat visiems prisiregistravusiems Manocreditinfo.lt sistemoje nemokamai suteikiama pasikeitimų stebėjimo paslauga - klientui pageidaujant, elektroniniu paštu informuojama apie pasikeitusį asmens kredito reitingą, jų vardu registruotą naują nepadengtą pradelstą skolą ar domėjimąsi jų asmenine kredito istorija. 

„Sistema „Manocreditinfo.lt“ sukurta tam, kad gyventojai savarankiškai internetu galėtų stebėti savo kredito istorijos duomenis, kurie jau sukaupti ir saugomi kreditų biure „Creditinfo“. Į kreditų biurą duomenis teikia finansų, telekomunikacijų, draudimo, komunalinių paslaugų ir kitų sektorių įmonės. Primename, kad kreditų biure kaupiama ir saugoma visų nuo 18 metų Lietuvos piliečių kredito istorija. Net ir tokiu atveju, jeigu asmuo ir nėra pradelsęs atsiskaityti už prekes ar paslaugas. Gyventojo, kuris neturi pradelstų mokėjimų, kredito istorija yra tvarkinga,“ - teigia Marius Zaikauskas, asmeninės kredito istorijos sistemos „Manocreditinfo.lt“ projekto vadovas.

Pasak M. Zaikausko, gyventojus laiku vykdyti savo finansinius įsipareigojimus turėtų paskatinti ir faktas, jog duomenys apie jų pradelstas skolas kreditų biure „Creditinfo“ yra kaupiami dešimtmetį. Asmeniui net ir padengus uždelstą mokėjimą, įrašas apie pradelstą skolą kreditų biuro dalyviams dar bus prieinamas dešimt metų.

Asmeninės kredito istorijos sistemos „Manocreditinfo.lt“ duomenimis, per pastaruosius ketverius metus gyventojų, kurie turi arba turėjo įrašą kredito istorijoje apie pradelstą mokėjimą, padidėjo apie 2,5 karto ir siekia 695 tūkst. Šiuo metu įrašą apie nepadengtą pradelstą skolą turi apie 228 tūkst. Lietuvos gyventojų.

------------------
Apie Šiaulių banką
Šiaulių bankas savo veiklą orientuoja į smulkųjį ir vidutinį verslą bei finansinių paslaugų teikimą privatiems klientams. Bankas turi 52 teritorinius padalinius, kurie veikia visoje Lietuvoje. Didžiausias Šiaulių banko akcininkas - Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), kurį valdo 61 valstybė, Europos Sąjunga (ES) ir Europos investicijų bankas (EIB).

Apie „Manocreditinfo.lt“
Asmeninės kredito istorijos sistema „Manocreditinfo.lt“ suteikia gyventojams galimybę pasitikrinti savo kredito reitingą, stebėti turimus pradelstus įsiskolinimus bei sužinoti įmones, kurios domėjosi jų kreditingumu. Taip pat gyventojai, prieš įsigydami prekes ar paslaugas arba įsidarbindami naujoje darbovietėje, gali patikrinti, ar konkreti bendrovė laiku vykdo savo prisiimtus įsipareigojimus, yra moki ir artimiausiu metu jai negresia bankrotas.
Asmeninės kredito istorijos sistemoje „Manocreditinfo.lt“ gyventojai, pasinaudoję paslauga „Apsaugok savo tapatybę“, gali įtraukti save į nekredituotinų asmenų sąrašą. Tokiu būdu gyventojai gali apsisaugoti nuo galimų tapatybės vagysčių, kai pamestais ar padirbtais dokumentais nelegaliai pasinaudoja kiti asmenys.
Sistemą „Manocreditinfo.lt“, kuri veiklą pradėjo 2009 m. pabaigoje, valdo kreditų biuras „Creditinfo“. Daugiau informacijos - www.manocreditinfo.lt 

Apie UAB „Creditinfo Lietuva“
„Creditinfo Lietuva“ veiklą vykdo nuo 2000 m. (iki 2006 m. kovo mėn. vadinosi „InfoBankas“) ir priklauso kompanijai „Creditinfo International GmbH“.
Vienas strateginių „Creditinfo Lietuva“ produktų - kreditų biuras „Skolininkų administravimo informacinė sistema (SAIS)“, kurią sudaro išsami informacija apie privačių ir juridinių asmenų skolas, taip pat papildoma juridinė, ekonominė ir kontaktinė informacija apie juridinius asmenis. SAIS buvo sukurta bankų, lizingo ir telekomunikacijų bendrovių iniciatyva ir dabar prieinama visiems ūkio subjektams. Ši sistema yra skirta įsiskolinimų prevencijai bei esamų įsiskolinimų mažinimui. Daugiau informacijos apie įmonę bei jos teikiamas paslaugas - www.creditinfo.lt.