Šiaulių banko faktoringo sandorius garantuos „Invega“

2018-04-03

Šiaulių bankas ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl portfelinių garantijų faktoringui teikimo. Ši sutartis suteiks galimybę labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) pasinaudoti prekybinių sandorių finansavimu faktoringo forma tais atvejais, kai paprastai dėl didesnės rizikos tokio finansavimo įmonės negalėtų tikėtis.

„Būdami finansinių priemonių – finansavimo su portfelinėmis garantijomis ir pasidalintos rizikos paskolų – rinkos lyderiais, matome jų svarbą – finansinės priemonės leidžia finansuoti ir tuos verslus, kuriems kiti finansavimo būdai netiktų. Portfelinė garantija faktoringui suteiks dar daugiau finansavimo galimybių mūsų klientams“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„Vienas svarbiausių įmonių plėtrą ribojančių veiksnių – riboti finansiniai ištekliai, kurie yra būtini bendradarbiaujant su verslo partneriais tiek vietinėse, tiek tarptautinėse rinkose. Portfelinės garantijos faktoringui leis įmonėms net tik susimažinti finansavimo riziką, tačiau ir papildyti apyvartines lėšas bei išplėsti pardavimus ar suteikti savo pirkėjams ilgesnius atsiskaitymo už prekes ar paslaugas terminus“, – sako „Invega“  generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Portfelinių garantijų faktoringo sandoriams schema remsis rizikos pasidalijimo principu. Finansų įstaiga, kuriai suteikiama portfelinė garantija, formuos faktoringo sandorių portfelį. Į portfelį įtraukta MVĮ perduos finansų įstaigai savo pirkėjo įsipareigojimus sumokėti už parduotas prekes ar paslaugas ir už tai gaus faktoringo avansą.

Kiekvienam portfelyje esančiam faktoringo sandoriui bus suteikiama 80 proc. garantija, tačiau visų išmokų suma negalės viršyti viršutinės ribos, kurios dydis yra 20 proc. nuo suformuoto faktoringo sandorių portfelio garantijų sumos. Į garantuojamą portfelį galės būti įtraukiami tiek eksporto, tiek vietinio faktoringo sandoriai su regreso teise. Maksimalus vieno faktoringo sandorio limitas galės siekti 1,875 mln. Eur.

„Invega“ ir Šiaulių bankas sutartimi susitarė, kad per artimiausius 3 metus „Invega“ verslui garantuos faktoringo sandorių, kurių bendras limitas sieks 15 mln. eurų.

Šiaulių bankas verslo klientams taip pat siūlo kreditus ir lizingą su „Invegos“ portfelinėmis ir individualiomis garantijomis bei pasidalintos rizikos paskolas.