Šiaulių banko darbuotojai dovanojo po dalelę savęs

2007-08-02

Šiaulių bankas surengė kraujo donorų dieną, kurios metu kelios dešimtys banko darbuotojų, jų šeimos narių, draugų bei giminaičių dovanojo kraujo, taip suteikdami gyvybiškai reikalingą pagalbą sergantiesiems.

Šiemet kraujo donorystės akcijoje dalyvavo trečdaliu daugiau Šiaulių banko darbuotojų negu pernai. Nemaža dalis jų kraujo yra davę jau ne vieną kartą. Vienok, norinčiųjų atlikti kilnią misiją ir be piniginio atlygio duoti kraujo Šiaulių banke buvo gerokai daugiau, tačiau dėl aukšto ar per žemo spaudimo, negalavimų ar kitų objektyvių priežasčių, dalis jų akcijoje negalėjo dalyvauti. Pirmą kartą kraujo davę banko dabuotojai gavo donoro pažymėjimus.

„Labai džiaugiamės, kad Šiaulių bankas tampa savotišku mini kraujo donorystės centru - mūsų darbuotojų atvykimas į banką jau tampa tradicija. Džiugu ir dėl kitos priežasties - nuolat atrandame pirmą kartą kraujo duodančių žmonių. Viliamės, kad nuo šiol jie taps aktyviais donorais, reguliai duos kraujo ir prisidės prie visos šalies žmonių sveikatos gerovės. Juk didelio kraujo kiekio nuolat reikia sunkiai sergantiesiems ligoniams, jo kasdien stinga įvairias traumas patyrusiems žmonėms“, - sakė UAB „Kraujo donorystės centro“ Šiaulių skyriaus gydytoja Vanda Mažvilienė.

„Kai esi sveikas, net neįsivaizduoji, kokie neįkainojami gali būti keli kraujo lašai. Kažkam skauda, kažkas serga, kažkas kenčia, o tu gali jiems padėti. Juk pati kraujo davimo procedūra visiškai neskausminga, be to, nemokamai ištiriamas kraujas, sužinai savo sveikatos būklę. Ar gali būti kas nors kilniau kaip padovanoti dalelę savęs, kad išgelbėtum kito gyvybę“, - davusi kraujo, gera nuotaika spinduliavo Šiaulių banko darbuotoja Indrė Samuilytė.

Šiaulių bankas nuolat ragina žmones būti socialiai aktyviais piliečiais ir neatlygintinai duoti kraujo. Tai jau antras kartas, kai banko darbuotojų iniciatyva „Kraujo donorystės centras“ banko patalpose dienai įrengia donorų „priimamąjį“.

Pasak medikų, tyrimai ir ilgametė patirtis liudija, kad nuolatinė kraujo donorystė neturi neigiamos įtakos donorų sveikatai. Netgi atvirkščiai - kraujo davimas stimuliuoja kaulų čiulpų funkciją, stiprina imunitetą.