Šiaulių banko akcininkai pritarė įstatinio kapitalo didinimui ir ERPB paskolos konvertavimui

2018-09-24

Neeiliniame Šiaulių banko akcininkų susirinkime buvo pritarta banko valdybos pasiūlymui banko įstatinį kapitalą padidinti 16,571 mln. eurų papildomais įnašais, išleidžiant 57,14 mln. paprastųjų vardinių akcijų. Nustatyta išleidžiamų akcijų emisijos kaina – 0,35 euro už vieną akciją.

Visas naujos emisijos akcijas įsigis Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas (ERPB), pasinaudodamas galimybe konvertuoti subordinuotą paskolą į Šiaulių banko akcijas.

„Sprendimas stiprinti banko kapitalą parodo, kad didžiausias akcininkas teigiamai vertina banko veiklos strategiją ir perspektyvas. Šio žingsnio naudą pajus visi banko akcininkai – banko grupės nuosavybė išaugs 13,7 proc. ir sudarys 255 mln. eurų. Išaugusi banko kapitalo bazė sudarys galimybes bankui toliau aktyviai vystyti savo veiklą“, - teigė Šiaulių banko Administracijos vadovas Vytautas Sinius.

ERPB yra didžiausias Šiaulių banko akcininkas, valdantis 18,2 proc. akcijų, o įgyvendinus paskolos konversiją ERPB akcijų dalis išaugs iki 26 proc.

„Šiaulių bankas jau ne vienerius metus nuosekliai demonstruoja sėkmingus veiklos rezultatus. Būdami svarbiu banko akcininku tai vertiname ir siekiame kiek galime remti tolesnį tvarų Šiaulių banko kuriamos vertės augimą. Tikimės, kad dar labiau sustiprėjusi kapitalo bazė padės bankui toliau plėsti Lietuvos verslui, viešajam sektoriui ir žmonėms teikiamų finansinių paslaugų apimtis ir pasirinkimą“, - sakė ERPB vyriausiasis bankininkas Valdas Vitkauskas.

Siekiant sumažinti ekonominės krizės įtaką, ERPB konvertuojamą 30 mln. eurų paskolą Šiaulių bankui suteikė 2009 metais. Paskolos sutartyje buvo numatyta galimybė konvertuoti paskolą į akcijas palankesne nei rinkos kaina. 2013 m. pradžioje 20 mln. Eur konvertuojamos paskolos dalis buvo pertvarkyta į subordinuotą konvertuojamą paskolą. Tai sustiprino Šiaulių banko antro lygio kapitalą bei bankui leido perimti dalį Ūkio banko turto ir įsipareigojimų.

Įgyvendinus paskolos konversiją ir atlikus su įstatinio kapitalo padidinimu susijusias procedūras, Šiaulių banko įstatinis kapitalas sieks 174,21 mln. eurų.