Šiaulių banke mažų kreditų paraiškų priimta už beveik 18 mln. litų

2009-06-11

Per du mėnesius Šiaulių banke priimtos 105 paraiškos mažiems kreditams gauti, kurių bendra suma siekia 17,9 mln. litų. 55 pateiktas paraiškas bankas patvirtino ir iš jų su 23 įmonėmis jau pasirašė sutartis.

Kadangi šiuo metu verslui ypač aktualios valstybės taikomos kreditavimo lengvatos, mažų kreditų paklausa šalyje didelė. Paraiškas dėl mažų kreditų pirmojo etapo Šiaulių bankas aktyviausiai priima didžiuosiuose miestuose: Alytuje, Vilniuje, Kaune. Šio etapo mažų kreditų programa iki šiol labiausiai domėjosi verslininkai, besiverčiantys mažmenine prekyba, užsiimantys restoranų verslu, pagaminto maisto tiekimo veikla ir pan..  Skolinamų lėšų dydis svyruoja nuo 20 tūkst. litų iki mažų kreditų pirmojo etapo maksimalios sumos - 175 tūkst. litų. Šiaulių banko patvirtintų pirmojo etapo mažų kreditų paraiškų sumą sudaro 5,8 mln. litų.

Antrojo etapo mažų kreditų programa didžiausio dėmesio sulaukia tarp Šiaulių, Kauno, Vilniaus verslininkų, kurie verčiasi medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmenine prekyba, automobilių ir lengvųjų variklių transporto priemonių prekyba, baldų didmenine prekyba. Antrojo etapo patvirtintų mažų kreditų paraiškų suma siekia 2,3 mln. litų.

„Dauguma įmonių į banką kreipiasi dėl jau turimų paskolų refinansavimo, tačiau būtent dėl šios priežasties dalis paraiškų ir nesulaukia pritarimo, kadangi neatitinka mažų kreditų teikimo sąlygų. Tuo tarpu, aktyvindami kreditų rinką ir suteikdami kreditus smulkiajam ir vidutiniam verslui, šiandien galime konstatuoti, kad įmonės dažniausiai skolinasi ne investicijoms, bet apyvartinėms lėšoms“, - sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, verslo ir mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

Š. m. gegužės mėnesį Šiaulių bankas kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) organizavo seminarus verslo atstovams, kurių metu atskirų miestų verslininkai buvo supažindinami su mažų kreditų gavimo galimybėmis bei jiems taikomais reikalavimais.

Per pirmąjį mažų kreditų teikimo etapą Šiaulių bankas įmonėms perskolins 8 mln. litų valstybės biudžeto lėšų, per antrąjį - 35 mln. litų, taip pat papildomai 1,6 mln. litų skirs savo lėšų. Dėl valstybės remiamų mažų kreditų galima kreiptis į visus Šiaulių banko padalinius.