Šiaulių banke finansuotas 1500-ojo daugiabučio atnaujinimas

2018-01-24

Šiaulių bankas pasirašė 1 500-ąją sutartį dėl daugiabučio namo atnaujinimo finansavimo. Kreditavimo sutartis su bendrove „Ignalinos butų ūkis“ pasirašyta Ignalinos Aukštaičių gatvėje esančio namo atnaujinimui.

„Iš beveik pustrečio tūkstančio visų šalyje baigtų ir dar vykdomų daugiabučių atnaujinimo projektų – 1 500 finansuoti Šiaulių banke, vien 2017 m. pasirašėme 280 kreditavimo sutarčių. Džiaugiamės, kad jau prisidėjome prie tiek daug šiltesnių ir efektyvesnių gyventojų būstų. Simboliška, kad jubiliejinė kreditavimo sutartis pasirašyta dėl daugiabučio Ignalinoje – būtent ši savivaldybė Lietuvoje laikoma pavyzdine pagal renovuotų namų skaičių, nes atnaujinimo galimybėmis pasinaudojo kone visas miestas“,- sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

1 500-oji Šiaulių banke finansuota renovacija laukia 1993 metais statyto namo Ignalinos Aukštaičių gatvėje. Jį atnaujinant, bus keičiamas stogas, langai ir durys, šiltinamos pastato sienos ir pamatai. Iš viso Šiaulių bankas yra suteikęs finansavimą 93 daugiabučių namų atnaujinimo projektams Ignalinoje, iš jų 78 namai jau baigti atnaujinti.

„Užsibrėžėme tikslą atnaujinti visus Ignalinos daugiabučius ir sparčiai artėjame jo link. Šiuo metu mieste liko 25 neatnaujinti daugiabučiai, tačiau ir jų atnaujinimo darbams išrinkti rangovai arba vykdomos pirkimų procedūros, tad gali būti, kad jau šių metų pabaigoje visa Ignalina bus atsinaujinusi“, - sako UAB „Ignalinos butų ūkis“ vadovas Antanas Gylys.

Pasak A. Gylio, renovacijos projektų sėkmę Ignalinoje lemia tiek efektyvus tokių projektų valdymas, tiek palankus gyventojų požiūris.

Būsto energijos taupymo agentūros naujausiais duomenimis, visoje šalyje šiuo metu atnaujinami  494 daugiabučiai, daugiausia jų – trijuose didžiuosiuose šalies miestuose. Nuo 2013 m. Lietuvoje jau atnaujinti 1923 daugiabučiai.

„Šiaulių bankas pastaruosius penkerius metus yra vienas svarbiausių programos finansinių partnerių. Tikiu, kad šio banko sukaupta patirtis, finansuojant daugiabučių namų atnaujinimo projektus, ir ateityje ženkliai prisidės prie vienos iš prioritetinių vyriausybės programų sėkmingo įgyvendinimo,” – teigia Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Du iš trijų visų Lietuvoje atnaujinamų daugiabučių finansuojami Šiaulių banke. Aktyviai bendradarbiaudamas su Europos investicijų banku, Šiaulių bankas siūlo JESSICA finansinę priemonę renovacijos finansavimui. Šiuo metu banke priimta 300 sprendimų dėl naujų daugiabučių finansavimo projektų už 100 mln. eurų. Į renovacijos projektus bankas taip pat investuoja ir savas lėšas - tam jau yra skyręs 180 mln. eurų.