Šiaulių bankas viliasi, kad pirmoji pažintis su ekonomika jaunuoliams bus tikroviška ir pagauli

2015-09-18

Naujieji mokslo metai daliai šalies mokyklų prasideda malonia staigmena – Šiaulių bankas joms dovanoja naujų patrauklaus turinio, skatinančių kritiškai mąstyti, mitus griaunančių vadovėlių „Ekonomika per 31 valandą“. Šį vadovėlį 2015 m. išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, patvirtino LR švietimo ministerija.

Š. m. rugsėjį Šiaulių bankas dalį Lietuvos pagrindinių mokyklų ir gimnazijų aplankė su dovanomis – keturiasdešimt dviem Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Anykščių, Ukmergės, Radviliškio ir Šilutės rajonų bei Palangos miesto mokykloms dovanojo naują šiuolaikišką ir gyvo turinio vadovėlį „Ekonomika per 31 valandą“.

Šis ekonomikos vadovėlis jaunimui turėtų ne vien suteikti žinių, bet ir išmokyti savarankiškai bei kritiškai vertinti šalies bei pasaulio ūkio realijas. Tačiau jį prieš mokslo metų pradžią tebuvo įgijusi maža dalis šalies mokyklų – tik kas trečia. Tai paskatino Šiaulių banką mokykloms, kurios yra banko klientės ir kurių kuklus biudžetas neleido pačioms įsigyti naujų ekonomikos vadovėlių 9-10 klasėms, padovanoti inovatyviuosius vadovėlius ir pasveikinti su naujųjų mokslo metų pradžia bei padėkoti už bendradarbiavimą.

„Ekonomika – raidos mokslas. Ji itin gyva, nuolat kintanti, tiesiog smulkmeniškai sunerta priežastiniais ryšiais: neretai kur nors pasaulyje vos pastebimas įvykis sukelia kitą, tas dar kitą, kol sujuda visa pasaulinė rinka, kartu paveikdama daugelio žmonių gyvenimą. Ekonomika toli gražu nėra sausa ir nuobodi. Toks negali būti ir vadovėlis. Tikimės, kad šis ekonomikos vadovėlis mokys jaunuolius pastebėti, suprasti, numatyti, tinkamai reaguoti, prireikus pakeisti sustabarėjusį požiūrį ir elgseną bei kitų savybių, kurios padeda žmogui, bendruomenei bei šaliai augti ir klestėti“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Dovanodamas mokykloms „Ekonomiką per 31 valandą“, Šiaulių bankas viliasi, kad moksleiviams pirmoji nuosekli pažintis su gamybiniais santykiais bei ūkiniu visuomenės gyvenimu bus tikroviška ir pagauli, tad išmokys daryti pagrįstas išvadas ir ateityje priimti finansinius sprendimus, atvesiančius prie norimo tikslo.

„Mes, kaip ir leidėjai, norime padėti jaunuoliams suvokti ekonominės raidos priežastis ir pasekmes, nes tai daro milžinišką įtaką jų ateičiai. Jei kuris nors iš banko klientų šios modernios mokymo priemonės įsigyti negali, argi sėdėsime sudėję rankas?“ – paskatą prisidėti prie šio švietėjiško projekto komentuoja Vytautas Sinius.

Kartu su naujaisiais vadovėliais mokytojai gauna ir galimybę prisijungti prie interaktyvios mokytojo knygos ir ja naudotis vienus mokslo metus. Įvertinę vadovėlio poreikį ir naudą, kai kurie banko darbuotojai mecenuoja ir asmeniškai – papildomai savo noru bei lėšomis perka ir dovanoja šių mokymo priemonių pasirinktoms mokymo įstaigoms.

Ši jaunimui lavinti skirta Šiaulių banko iniciatyva nėra pavienė.  Bankas dalyvauja VšĮ „Versli Lietuva“ jaunimo verslumą skatinančiuose renginiuose „Verslas veža“, prisideda prie Šiaulių universiteto tikslinio studentų finansavimo, už pastangas tobulėti kasmet skiria vardines stipendijas Vytauto Didžiojo universiteto studentams. Pastaruoju metu Šiaulių bankas parėmė Utenos kolegijos knygos „Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai“, Vilniaus universiteto knygos „Strateginis valdymas“ leidybą bei kitus edukacinius projektus.