Šiaulių bankas užėmė pirmąją vietą mikrokreditavimo programos atrankoje

2006-07-18

Šiaulių bankas užėmė pirmąją vietą bankų, teiksiančių mikro kreditus iš valstybės lėšų, atrankoje. Bankui bus suteikta 15 mln. Lt mikro kreditams teikti, t.y. daugiau kaip pusė visų LR Vyriausybės šiai programai skirtų lėšų (viso 28,8 mln. Lt).

Pageidavimą dalyvauti atrankoje pareiškė ir paraiškas su siūlomomis mikrokreditavimo sąlygomis pateikė visi devyni Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai. Vertinant pateiktas paraiškas, pagrindinis vertinimo kriterijus buvo palankiausios mikro kreditų sąlygos.

Mikro kreditai iki 86 000 Lt bus teikiami mažoms ir vidutinėms įmonėms. Pirmenybė bus teikiama mikro įmonėms (įmonėms, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų).

Lėšų suteikimo Šiaulių bankui sutartį (LR Ūkio ministerija, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ INVEGA ir Šiaulių bankas) numatoma pasirašyti per 2 – 3 savaites. Šiaulių bankas pradės teikti mikro kreditus iš karto po sutarties pasirašymo.

Šiaulių bankas, pasinaudodamas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko patirtimi, pirmasis iš visų šalyje veikiančių bankų parengė savą mikrokreditavimo programą ir vykdo ją jau penkerius metus.