Šiaulių bankas tęsia bendradarbiavimą su Pažaislio festivaliu

2018-05-08

Viena didžiausių vasaros švenčių akademinės muzikos mylėtojams – Pažaislio muzikos festivalis – į išskirtinius koncertus šiemet kvies jau 23-ąjį kartą. Antrus metus iš eilės prie festivalio prisidės ir jo partneriu tapęs Šiaulių bankas.

„Labai džiaugiamės, kad Pažaislio muzikos festivalio puoselėjamos vertybės yra artimos Šiaulių bankui ir jau antrus metus turime patikimą partnerį, kurio dėka savo klausytojams galime pasiūlyti tokią solidžią ir plačią festivalio programą“, - džiaugiasi festivalio sumanytojas ir koordinatorius Justinas Krėpšta.

 „Visus ilgus savo gyvavimo metus Pažaislio festivalis išsiskiria kokybiška, tačiau tuo pačiu metu - prieinama muzika. Praėjusiais metais tapę festivalio banku jautėme didelį susidomėjimą profesionalia muzika ir per Lietuvą keliaujančiais koncertais. Banko darbuotojai taip pat labai domėjosi ir lankėsi festivalio renginiuose didžiuodamiesi, kad bankas prie jų prisidėjo“, - sako Šiaulių banko Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorė Daiva Grikšienė.

Minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį jo motyvais bus pažymėtas ir šių metų Pažaislio festivalis: nuo Laisvės varpo, skambančio iš Kauno kariliono, iki muzikinės-dokumentinės dramos „Lietuva – valstybė!“, pasakosiančios tautos kelią valstybės link. Festivalį pradės Maestro Virgilijaus Noreikos atminimui skirta programa, o vainikuos – roko opera „Eglė“. Iš viso šventėje skambės 42 skirtingos programos – nuo chorinės muzikos iki tango.

Ypač daug dėmesio šiais metais sulauks bendruomenės – festivalio koncertai kartu taps ir bendruomenių šventėmis. Štai Kauno Aleksoto bendruomenė kvies į festivalio koncertą VDU botanikos sode, kur svečius trumpam sugrąžinusi į XIX amžių, pasiūlys ekskursijų ir žaidimų. Dar vienas žvilgsnis į praeitį laukia Kulautuvoje. 85-metį švenčiančio miestelio bendruomenė grupės „Jazz Island“ koncertą papildys kūrybinėmis dirbtuvėmis ir miško arbatine.

 „Džiugu, kad šiemet festivalis išskirtinį dėmesį skiria bendruomenių stiprinimui – jos įtraukiamos į specialių renginių organizavimą ir taip turi progą prisistatyti festivalio svečiams. Mums, kaip didžiausiam lietuviškam bankui, ši idėja labai artima – tikime, kad stipri valstybė pirmiausia susideda iš stiprių bendruomenių, tad nuo pat banko veiklos pradžios siekėme prisidėti prie bendruomenių projektų“, - sako D. Grikšienė.

Pažaislio muzikos festivalis muzikos mylėtojus džiugins nuo birželio pradžios iki pirmųjų rugsėjo dienų. Šiemet festivalis aplankys beveik 20 Lietuvos miestų ir miestelių, net 15 festivalio renginių bus nemokami.