Šiaulių bankas teiks valstybės remiamus kreditus studentams

2009-08-19

Šiaulių bankas - vienas iš bankų, kuris laimėjo Lietuvos Respublikos (LR) finansų ministerijos skelbtą bankų atranką teikti valstybės remiamus kreditus studentams. Šiuos kreditus, pasirašęs garantijos sutartį su Finansų ministerija, bankas pradės teikti dar šį rudenį.

Valstybės remiamų paskolų studentams teikimo sutartys iš viso bus pasirašytos su penkiais šalies bankais. Per juos valstybė šiemet numato garantuoti iki 100 mln. litų paskolų studentams.

Valstybės remiami kreditai suteiks studentams galimybę pasiskolinti be jokių paskolos grąžinimą užtikrinančių priemonių, t.y. turto įkeitimo, laidavimo ir pan. - kredito grąžinimo riziką prisiims valstybė. Metinių palūkanų dydis priklausys nuo VILIBOR arba EURIBOR dydžio. Mažėjant tarpbankinėms palūkanoms, mažės ir šių kreditų metinės palūkanos. Valstybės remiami kreditai bus teikiami tiems studentams, kurie nepateko į valstybės finansuojamas vietas.

Studentai, kurie pageidauja gauti valstybės remiamus kreditus, pirmiausiai turės užpildyti prašymus Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondui (www.vmsfondas.lt). Vėliau, šiam fondui atrinkus studentus ir sudarius sąrašą, studentai dėl lengvatinio kredito galės kreiptis į Šiaulių banką.

„Šiaulių bankas jau turi studentų kreditavimo patirties, nes, siekdamas palengvinti paskolų gavimą ir sudaryti sąlygas jauniems žmonėms dar studijų metais pradėti investuoti į savo ateitį, bankas jau prieš keletą metų pradėjo teikti išskirtinę paslaugą akademiniam jaunimui - Studijų kreditus. Šiuos lanksčius, studentų poreikius atitinkančius kreditus yra pasirinkęs ne vienas studentas“, - sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotojas, Verslo plėtros tarnybos vadovas Jonas Bartkus.

Studijų kreditus nuo 2007 metų Šiaulių bankas teikia įmokoms už studijas Lietuvos aukštųjų (universitetinių ir neuniversitetinių) mokyklų dieniniuose, vakariniuose ir neakivaizdiniuose skyriuose apmokėti. Maksimali paskola siekia bendrą visų būsimų įmokų už studijas sumą.

Šiaulių bankas valstybės remiamus kreditus aktyviai teikia jau nuo šių metų balandžio mėnesio - tuomet bankas tapo vienu iš LR Ūkio ministerijos ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) skelbtų Ekonomikos skatinimo plano I ir II etapo mažų kreditų teikimo konkursų laimėtoju. Liepos mėnesį Šiaulių bankas pradėjo teikti valstybės remiamus kreditus smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms ir iš Atviro kreditų fondo lėšų.