Šiaulių bankas tapo Konstitucijos egzamino partneriu

2014-09-26

Šiaulių bankas šiemet tapo vienu pagrindinių Konstitucijos egzamino partnerių. Prisidėdamas prie egzamino organizavimo, bankas taip pat kviečia prisijungti prie iniciatyvos ir dalyvauti egzamine savo klientus bei darbuotojus.

Pasak Šiaulių banko administracijos vadovo Vytauto Siniaus, bankas visada siekia būti socialiai atsakinga įmone ir prisidėti prie išsilavinusios, teisiškai išprususios visuomenės kūrimosi, todėl remia ir skatina Konstitucijos egzamino iniciatyvą, kaip šviečiančią ir suteikiančią piliečiams naudingų žinių. V. Sinius sako besitikintis, kad ir kitos įmonės prisidės prie banko iniciatyvos bei paragins savo klientus bei darbuotojus dalyvauti egzamine.

„Konstitucijos egzaminas gilina piliečių teisines žinias, ugdo jų sąmoningumą. Todėl ne tik prisidedame prie organizavimo, bet ir visus klientus asmeniškai pakvietėme būti aktyviais bei dalyvauti Konstitucijos egzamine. Pasitikrinti, kaip išmano pagrindinį savo šalies įstatymą, naudinga kiekvienam piliečiui“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovas.

Konstitucijos egzaminą Teisingumo ministerija organizuoja jau aštuntus metus. Šiemet jis vyks rugsėjo 30 d. Pernai šiame egzamine dalyvavo apie 30 tūkst. Lietuvos piliečių, panašaus skaičiaus sulaukti tikimasi ir šiais metais. Laikyti Konstitucijos egzaminą kiekvienas pilietis galės visose Lietuvos savivaldybėse, taip pat naujienų portale DELFI.

Geriausiai pirmajame egzamino etape pasirodę dalyviai pateks į antrąjį etapą, vyksiantį spalio 14 d. Po antrojo etapo paaiškės egzamino nugalėtojai. Juos spalio 28 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Be Šiaulių banko, projektą organizuoti padeda Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, advokatų kontora „Triniti“. Projekto informaciniai rėmėjai yra naujienų portalas DELFI bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.