Šiaulių bankas siūlo gyventojams atkurtus indėlius taupyti ir investuoti į fondus

2007-02-22

Šių metų pradžioje valstybė pradėjo grąžinti atkurtus nuvertėjusius buvusius rublinius indėlius visiems jų dar neatgavusiems indėlininkams.

Ar galėsime po metų už 100 litų nupirkti tai, kas tiek kainuoja šiandien? Jeigu nesate įsitikinęs, kad į šį klausimą galite atsakyti „taip“, tuomet verta paieškoti būdų, kaip išlaikyti dabar turimų laisvų pinigų ne skaitmeninę išraišką, o realią jų perkamąją galią.

Gyventojams, kurie atgautas santaupas neplanuoja išleisti iš karto, Šiaulių bankas siūlo dvi alternatyvas:

  • pasidėti indėlius, už kuriuos Šiaulių bankas moka ypač patrauklias palūkanas,
  • arba investuoti į banko platinamus investicinius fondus.

Indėliai banke – tai paprasčiausias ir saugiausias būdas investuoti. Už terminuotuosius indėlius Šiaulių bankas tradiciškai moka didesnes palūkanas - priklausomai nuo pasirinktos indėlio trukmės, rūšies ir valiutos galima gauti iki 5,1 procentų metinių palūkanų. Indėliai apdrausti Valstybės įmonėje Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo fonde.

Investavimo į fondus esmė trumpai nusakoma taip: perkantys investicinių fondų vienetus fiziniai ir juridiniai asmenys sukaupia lėšas, kurias fondą valdanti valdymo bendrovė investuoja į vertybinius popierius ir kitokius finansinius instrumentus. Tikėtina investavimo į investicinius fondus grąža per ilgesnį laikotarpį – apie 15 procentų metinių palūkanų - tokia yra vidutinė ilgametė pasaulinė į akcijas investuojančių fondų statistika. Šiaulių banko platinamų fondų, kurie investuoja į akcijas, vienetų vertės augimas, skaičiuojant nuo tų fondų veiklos pradžios, buvo nuo 21 iki 68 procentų metinių palūkanų.

Šiaulių bankas šiuo metu platina UAB „Finasta investicijų valdymas“, UAB „JT investicijų valdymas“ ir UAB „SEB VB investicijų valdymas“ valdomus investicinius fondus. Visos šios valdymo įmonės turi didelę patirtį vertybinių popierių rinkoje, jų, kaip ir visų kitų valdymo įmonių, veiklą prižiūri Lietuvos Respublikos Vertybinių popierių komisija. 

Investuojant į fondus, geriau nepasirinkti tikslios datos, kada fondų vienetus pateiksite išpirkti. Taip save suvaržę, galite pataikyti į laikotarpį, kai fondų vienetų vertė nebus didžiausia. Tuo tarpu investuotojas bet kada gali išeiti iš fondo, pateikdamas fondų vienetus išpirkimui. Pateikus paraišką, pinigai už išperkamus fondų vienetus išmokami per septynias kalendorines dienas.

Kiekvieną dieną internete skelbiamos fondų vienetų kainos ir šių vienetų vertės pokyčiai per dieną, mėnesį, tris mėnesius, metus – jūs tiesiog galite matyti, kaip Jūsų pinigai Jums uždirba pinigus. Nesinaudojantys internetu, šią informaciją visada gali sužinoti Šiaulių banke.

Įsigyti investicinių fondų vienetų ir pateikti juos išpirkimui galima bet kuriame iš 49-nių Lietuvoje esančių Šiaulių banko padalinių.