Šiaulių bankas sėkmingai prisijungė prie euro zonos bankų

2015-01-02

Šiaulių bankas baigė informacinių sistemų ir duomenų atnaujinimą dėl euro įvedimo ir sėkmingai prisijungė prie euro zonos bankų. Šiandien, sausio 2-ąją, visi banko skyriai dirba įprastu darbo grafiku, klientai, kaip įprastai, gali atlikti reikiamas banko operacijas bei naudotis internetine bankininkyste.

„Perėjimas prie euro Šiaulių banke įvyko pagal planą ir itin sklandžiai. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis sėkmingai susitvarkėme su padidėjusiu finansinių operacijų skaičiumi, o per pirmąsias dvi šių metų dienas klientų poreikis naudotis banko paslaugomis netgi buvo mažesnis nei įprastai. Tai reiškia, kad Lietuvos žmonės buvo labai gerai informuoti apie perėjimą prie euro, ir nauji pinigai netrukus taps visiškai įprasti mūsų visų kasdienybėje“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Naujųjų metų naktį iš litų į eurus automatiškai buvo pakeistos visos Šiaulių banke klientų saugomos lėšos, į eurus konvertuoti ir klientų indėliai bei paskolos. Litai į eurus pakeisti nemokamai, taikant nustatytą euro ir lito perskaičiavimo kursą – 3,45280 lito už 1 eurą.

Šiaulių banko klientai eurą pasitiko pakankamai ramiai – didelio klientų antplūdžio nebuvo. Pirmą naujųjų metų dieną dirbusiuose septyniuose Šiaulių banko skyriuose, kurie popiet duris atvėrė didžiuosiuose miestuose – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Vilniuje – apsilankė 674 klientai. Per pirmos dienos popietę gyventojai čia išsikeitė litų, kurių bendra suma eurais siekė pusę milijono. Antrą metų dieną gyventojai taip pat dažniausiai užsuka į banko skyrius, norėdami išsikeisti turimus grynuosius litus į eurus.

2015 m. sausio 1-ąją Lietuvoje įvedus eurą, jau kelios minutės po vidurnakčio bendro tinklo bankomatuose klientai, turintys Šiaulių banko mokėjimo kortelėmis, galėjo savo lėšas išsigryninti eurais. Pirmasis išgryninimas buvo atliktas 00.02 val. Šiauliuose. Pirmą parą Šiaulių banko klientai išsigrynino per 140 tūkst. eurų, t. y. maždaug perpus mažiau nei įprastai.

Sausio 1 d. iš karto po vidurnakčio savo pirmuosius euro banknotus iš bendro tinklo, kuriam priklauso ir Šiaulių bankas, bankomato Vilniuje Gedimino prospekte išsiėmė ir Lietuvos Respublikos premjeras Algirdas Butkevičius, finansų ministras Rimantas Šadžius bei Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas taip pat sausio 1-ąją pirmuosius eurus išsigrynino Šiaulių banke įrengtame bendro tinklo bankomate.

Pirmieji atsiskaitymai eurais Šiaulių banko mokėjimo kortelėmis už suteiktas paslaugas užfiksuoti Kaune 01.12 val. ir Šiaulių rajone 01.30 val. Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis už prekes ir paslaugas bendra suma pirmą metų dieną siekė beveik 30 tūkstančių eurų, maždaug trečdaliu mažiau nei vidutiniškai įprasta per dieną.