Šiaulių bankas sėkmingai išplatino terminuotąjį indėlį su papildomomis palūkanomis

2016-10-11

Š. m. spalio pradžioje Šiaulių bankas baigė platinti pirmąją savo struktūrinę finansinę priemonę – terminuotąjį indėlį su papildomomis palūkanomis, susietą su finansiniu turtu – naftos kompanijų akcijomis. Mėnesį platintas naujasis banko produktas sulaukė didelio klientų susidomėjimo.

„Esant mažoms standartinių terminuotųjų indėlių palūkanoms, rinkoje auga alternatyvių taupymo produktų poreikis, todėl pasiūlėme savo klientams sprendimą, kuris leidžia taupant tradiciniu būdu įgyti galimybę papildomai uždirbti iš investicijų į naftos sektorių. Pasiūlymas klientus sudomino – per mėnesį šį indėlį padėjo daugiau kaip pusantro tūkstančio klientų“, – sako Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Verslo plėtros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Padėję terminuotąjį indėlį su papildomomis palūkanomis klientai, indėlio terminui pasibaigus, ne tik gaus fiksuotąsias metines palūkanas, bet ir turės galimybę uždirbti papildomas palūkanas, kurios priklauso nuo finansinio turto – žinomų naftos bendrovių „Statoil“, „Neste“ ir „Shell“ – akcijų vertės pokyčio. Pasak D. Šorienės, naftos sektorius buvo pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad iškastinis kuras dar ilgą laiką bus pagrindinis energijos šaltinis, tad investicijos į jį gali duoti reikšmingos grąžos.

Sėkmingai išplatinus naująjį indėlį, spalio 7 d. įsigaliojo visos klientų sudarytos terminuotojo indėlio su papildomomis palūkanomis  sutartys, jose nustatytomis sąlygomis užfiksavus susieto finansinio turto pradines vertes. Nuo jų ir bus skaičiuojamas šio turto vertės pokytis iki 2019 m. spalio 4 d., lemsiantis terminuotojo indėlio pajamingumą.

Susipažinti su užfiksuotomis finansinio turto, su kuriuo susietas indėlis, vertėmis galima čia.

Šiuo metu Šiaulių bankas siūlo 7 indėlių rūšis. Banko grupės indėlių portfelis per antrąjį šių metų ketvirtį išaugo 2 proc. ir birželio pabaigoje buvo 1,45 mlrd. eurų. Indėlių rinkoje Šiaulių bankas užima ketvirtą poziciją tarp Lietuvoje veikiančių bankų.