Šiaulių bankas savo klientus sveikina 15 metų sėkmingos partnerystės proga

2007-02-02

Šiaulių bankas mini 15 metų veiklos sukaktį. Pradėjęs veiklą Šiaulių mieste, o šiandien tapęs visos šalies, bankas jubiliejų pasitinka itin gerais rezultatais, sparčiu augimu ir tarptautiniu pripažinimu.

1992 metais Šiaulių bankas pradėjo veiklą su 160 tūkst. litų įstatiniu kapitalu ir aiškia vizija – partnerystė su smulkiuoju ir vidutiniu verslu (SVV). Bankas skatina SVV plėtrą šalyje, yra aktyvus savivaldybių bei regioninių projektų finansuotojas bei sporto, kultūros, švietimo renginių rėmėjas.

2005 metais didžiausiu banko akcininku tapo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, tačiau Šiaulių bankas ir toliau išlieka vienu didžiausiu lietuviško kapitalo banku – Lietuvos rezidentams, įmonėms bei privatiems asmenims, priklauso 71 proc. banko įstatinio kapitalo, kurio dydis šiuo metu siekia 109 mln. litų.

2005 metais prestižinis tarptautinis bankininkystės leidinys „The Banker” paskelbė 50 sparčiausiai augančių Vidurio ir Rytų Europos bankų. Šiame sąraše Šiaulių bankas užėmė 19 –ąją vietą. Tai buvo aukščiausia vieta tarp visų tuomet paminėtų Baltijos šalių bankų. 2006 metų gegužės mėn. žurnalas “Euromoney”  paskelbė geriausių Vidurio ir Rytų Europos kompanijų  tyrimą, kuriame Šiaulių banko strategija pripažinta viena iš kryptingiausių ir nuosekliausių Lietuvoje.

2006-ieji metai bankui buvo itin sėkmingi . Preliminarus neaudituotas banko grynasis pelnas pernai, palyginti su 2005-aisiasi, išaugo 68,4 proc. – iki 13,6 mln.litų.  Tai jaunatviškų ir profesionalių 440 darbuotojų visoje Lietuvoje darbo rezultatas. Nors strateginiais klientais išlieka smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, tačiau itin sparčiai auga ir mažmeninės bankininkystės sektorius - beveik 100 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų. Šiaulių bankas turi  49 padalinius 29-iuose Lietuvos miestuose.

Šiaulių banko valdybos pirmininko Algirdo Butkaus žodžiais, „daug metų sėkmingai bendradarbiavęs su savo klientais bankas žino, kad gera partnerystė – neįkainojamas turtas, kuris užtikrina sklandų bei gerą darbą ir garantuoja gerus rezultatus“.

Į 2007 metus bankas žengia su nepaliaujamo augimo vizija – planuojama grynąjį pelną padidinti pusantro karto – iki 22 mln. litų, o banko turtas pagal planus turėtų padidėti 26 proc., palyginti su praėjusiais metais. Nepaisant ambicingų planų, bankas išlieka toks pat artimas klientui – lankstus, operatyvus ir patikimas partneris.