Šiaulių bankas ruošiasi dar labiau skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą

2006-10-26

Į smulkųjį ir vidutinį verslą besiorientuojantis Šiaulių bankas rengiasi didinti savo kreditavimo galimybes, klientams pasiūlyti dar daugiau paskolų, o verslui suteikti dar didesnes erdves.

Banko atstovai Donatas Savickas ir Viktoras Budraitis susitikime su Europos investicijų fondo (EIF) atstovais aptarė galimybę iki penkiasdešimties procentų pergarantuoti Šiaulių banko paskolų portfelį. “Toks pergarantavimas bankui  suteiktų galimybę išduoti daugiau paskolų, nedidinant kapitalo, ir, žinoma, tai dar labiau sustiprintų banko patikimumą,”- sako Šiaulių banko Vilniaus regiono vadovas Viktoras Budraitis.

Šiuo metu garantijų portfelio pergarantavimas yra suteiktas tik UAB „Investicijų ir verslo garantijų fondui“ (INVEGA). Derybos vyksta  tarp Šiaulių banko ir Europos investicijų fondo. Jeigu bus pasirašyta paskolų potffelio pergarantavimo sutartis, Šiaulių bankas bus pirmasis Lietuvos bankas, gavęs pergarantavimą, ir galės pasiūlyti dar daugiau finansinių galimybių verslininkams, kurios leis jiems išplėsti ar pagerinti savo įmonių veiklą.

Europos investicijų fondas – tai Europos Sąjungos institucija, turinti patį aukščiausią patikimumo reitingą ir valdanti daugiametę finansinės paramos Europos įmonėms teikimo programą, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV).